Panevėžio rajono bibliotekoje – savanorė iš Vengrijos

Panevėžio rajono bibliotekoje – savanorė iš Vengrijos

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr.

0882-03-22835
Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanorystės veiklą pradėjo M. Bogdán iš Vengrijos.

Panevėžio rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje savanorystės veiklą pradėjo jau vienuolikta Europos savanorių tarnybos (EST) narė – Melinda Bogdán iš Vengrijos. Šios šalies atstovė Panevėžio rajone darbuosis pirmą kartą.

Tikimasi abipusiai naudingos patirties – bibliotekos darbuotojai ir lankytojai turės unikalią galimybę geriau pažinti Vengrijos kultūrą, istoriją, papročius, o savanorė išbandys save naujoje socialinėje bei kultūrinėje aplinkoje, priims čia laukiančius iššūkius: pramoks lietuvių kalbos, bendraus su bibliotekos bei kaimo bibliotekų lankytojais, rajono gyventojais, pristatys savo šalį ir pažins mūsiškę.

BIC

Panevėžio rajono viešoji biblioteka su savanoriais bendradarbiauja jau dešimt metų, nuo 2007-ųjų, kai įsijungė į Europos savanorių tarnybos projektą kaip savanorius priimanti organizacija.

Bibliotekoje savanoriavo Italijos, Vokietijos, Turkijos, Gruzijos atstovai, iš viso 10 jaunų žmonių. Išvykdami jie vieningai tvirtino, kad įgyta patirtis atveria daug galimybių tolesnei gyvenimo veiklai, padeda atsiskleisti, pažinti save, praplečia akiratį.

Savanoriai priimami įgyvendinant kartu su Panevėžio apskrities nevyriausybinių organizacijų informacijos centru parengtą projektą „Palikime savo pėdsakus“, finansuojamą iš Europos Sąjungos „Aktyvaus jaunimo“ programos.

Projekto tikslas – tarpkultūrinis bendradarbiavimas, ieškant naujų darbo formų ir idėjų, telkiant įvairaus amžiaus žmones prasmingai neformaliajai veiklai. Projekto autorių nuomone, biblioteka – puiki terpė šiam tikslui įgyvendinti bei savanorystės idėjoms plėtoti.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.