Panevėžio rajone atgijo Vaižganto dvasia

Panevėžio rajone atgijo Vaižganto dvasia

JP / Panevėžio rajono savivaldybės nuotr,

Panevėžio rajone Ustronės vienkiemyje esantis Juozo Tumo-Vaižganto ir knygnešių muziejus rudenišką popietę sulaukė daugybės svečių – didžiojo rašytojo ir tautos šviesuolio atminimui čia vyko kultūrinis susitikimas „Ateina Vaižgantas nuo Vadaktėlių“.

J. Tumas-Vaižgantas yra viena ryškiausių XX a. pirmosios pusės asmenybių, tautinio atgimimo ir moderniosios kultūros reiškėjas, lietuvių prozos klasikas, kritikas ir literatūros istorikas.

Minint 150-ąsias šios ryškios asmenybės gimimo metines, 2019-ieji paskelbti J. Tumo-Vaižganto metais.

BIC

Į renginį Ustronėje gausiai susirinkę svečiai stebėjo aktoriaus Vidmanto Fijalkausko monospektaklį „Lietuvą ir lietuvius mylėjau“. Aktoriaus įkūnytas Vaižgantas lyg iš anų laikų įžengė į Ustronės svirną, kuriame 1902–1905 metais kūrė, platino lietuvišką spaudą, kunigaudamas Vadaktėliuose.

V. Fijalkauskas meistriškai nuspalvino Vaižganto asmenybę, atskleidė jo visuomeninę, kultūrinę, idėjinę veiklą.

Renginio svečias kaunietis muziejininkas, Vaižganto veiklos ir kūrybos tyrinėtojas Alfa Pakėnas pasidalijo įžvalgomis, atskleidžiančiomis įvairialypę rašytojo, kunigo asmenybę.

Svirno kieme tęsėsi pokalbiai, bendravimas, ragaujant ant laužo garuojančią košę ir arbatą, smaguriaujant vaižgantiškomis vaišėmis iš ruošiamos edukacinės programos „Vaižgantas – linų ir kanapių dievas“.

Šis Panevėžio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos organizuotas kultūrinis susitikimas – vienas iš projekto „Kultūriniai susitikimai: Vaižganto link“ renginių.

Rajono bibliotekose vyksta skaitymai, viktorinos, projekto dalyviai bendradarbiauja su kitais šio kūrėjo memorialinį palikimą saugančiais muziejais, lanko įamžinimo vietas.

Kitas Vaižganto atminimui skirtas kultūrinis susitikimas – muzikinė meninė programa vyks Naujamiestyje spalio mėnesį. Projektą remia Lietuvos kultūros fondas, Panevėžio rajono savivaldybė.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.