Panevėžio rajonas tęsia bendradarbiavimą su užsienio partneriais

0647-04-19371Panevėžio rajono savivaldybėje vieši užsienio savivaldybių partnerių delegacijos iš Gruzijos, Rumunijos, Lenkijos bei Latvijos.    

Krekenavos regioninio parko direkcijos Konferencijų salėje svečius priėmė Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, mero pavaduotojas Antanas Pocius, savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, direktoriaus pavaduotoja Rasa Sakalauskienė.

Meras svečius supažindinto su  pastarųjų metų pokyčiais rajono ekonomikos, socialinio gyvenimo, švietimo, kultūros srityse bei pristatė projektus, įgyvendintus  2007–2013 metų Europos Sąjungos struktūrinės paramos laikotarpiu.

Meras pažymėjo, kad sėkmingai įsisavinta Europos Sąjungos parama, įgyvendinant kaimo plėtros ir atnaujinimo, šilumos ūkio, socialinius, bendruomeninės infrastruktūros plėtros, gamtosaugos ir kitus projektus, jaunimo garantijų iniciatyvas, padėjo ryškiai pagerinti rajono žmonių gyvenimo kokybę.

Svečiams taip pat pristatytos naujo finansinio laikotarpio aktualijos ir perspektyvos.

Delegacijos apžiūrėjo Krekenavos regioninio parko Lankytojų centro ekspoziciją, iš apžvalgos bokšto aukštumų gėrėjosi vaizdingu kraštovaizdžiu, pasivaikščiojo „Pojūčių taku“.

Iš Krekenavos regioninio parko delegacijos vyko į Ramygalą, kur aplankė miesto Kultūros centre šią vasarą atidarytą Atvirą jaunimo centrą, susipažino su jo veikla.

Svečiams buvo surengtas koncertas, parodytos įvairioms jaunimo veikloms pritaikytos patalpos. Delegacijų nariai sporto erdvėje panoro išbandyti treniruoklius, taip pat ilgėliau užsibuvo  muzikos kambaryje. Kai kuriais čia esančiais senoviniais lietuvių liaudies instrumentais svečiai, padedami Kultūros centro direktorės Loretos Kubiliūnienės, netgi pabandė pagroti.

Delegacijos nariams buvo pasiūlyta dar viena įdomi veikla – senoviniu lietuvišku būdu keturiomis rankomis nusipinti draugystės juostą iš siūlų, nuleistų nuo specialaus stovo. Teigiama, kad šiam pynimo būdui yra 400 metų.

Projektas „Atviro jaunimo centro plėtra Ramygaloje“ įgyvendinamas pagal 2009–2014 m. Europos ekonominės erdvės finansinio mechanizmo „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ programą.

Šiandien vakarop delegacijų maršrutas nusidrieks į Upytę. Linų muziejuje svečiai dalyvaus edukacinėje programoje, supažindinančioje su senovės lietuvių svečių priėmimo tradicijomis ir papročiais.

Šeštadienį svečiai keliaus į Anykščių kraštą,  kur aplankys Menų inkubatorių, Arklio muziejų, Lajų taką. Vakare delegacijų atstovai dalyvaus Panevėžio miesto gimtadienio šventėje. Sekmadienį svečiai baigs vizitą.

Panevėžio rajono savivaldybės bendradarbiavimas su užsienio partneriais – ilgametė tradicija.

Draugystė su Lubicz savivaldybe (Lenkija) tęsiasi daugiau kaip 15 metų, su Limbaži savivaldybe (Latvija) ryšiai palaikomi 16, su Achmetos savivaldybe (Gruzija) bendradarbiaujama beveik 5 metus. Maramurešo apskritis (Rumunija) partnerių būrį papildė 2015 metais.

Kasmet stiprėjanti partnerystė leidžia kaupti gerąją patirtį, inspiruoti naujas idėjas ir prisidėti prie visų gyvenimo sričių pažangos skatinimo.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

J. Šiugždinienė penktadienį vyks į Lenkiją: aplankys lietuviškas ugdymo įstaigas

confident-noyce

S. Kairys Paryžiuje aptars pasirengimą Lietuvos kultūros sezonui Prancūzijoje

confident-noyce

A. Dulkys Briuselyje aptars vaistų trūkumą ES rinkoje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau