Panevėžio politikams tenka atlikti ir taikdario misiją

Panevėžio meras R. Račkauskas tvirtino, kad su gyventojais susitinka ir jų problemas sprendžia kone kiekvienos savaitės pirmadieniais.

Panevėžio miesto savivaldybės gyventojų priimamajame du kartus per metus panevėžiečius pagal sudarytą grafiką priima Tarybos nariai. Vakar gyventojus priiminėjo liberalsąjūdietis Laimutis Sėdžius, o prieš savaitę tą pačią misiją atliko konservatorius Vitalijus Satkevičius.

Tuo tarpu miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas gyventojus priiminėja 4-5 kartus per mėnesį. Jei politikams priimti Panevėžio miesto gyventojus skiriama vos valanda, tai meras gyventojų problemas sprendžia kone kiekvienos savaitės pirmadienį nuo 14 valandos iki darbo pabaigos.

Išklauso ir asmenines bėdas

Panevėžio meras R. Račkauskas naujienų portalui JP tvirtino, kad su gyventojais susitinka ir jų problemas sprendžia kone kiekvienos savaitės pirmadieniais.

„Stengiuosi, kad tie priėmimai įvyktų, jei nesu išvykęs su reikalais į sostinę arba komandiruotėje. Dažniausiai apsilanko iki 6 ir daugiau žmonių. Kartais net ateina grupėmis. Nors susitikimams skiriama po 20 minučių, kartais vienas priėmimas užsitęsia ir ilgiau“, – pasakojo meras.

Pasak miesto vadovo, dažniausiai panevėžiečiai išsipasakoja asmenines bėdas. „Žmonėms reikia išsikalbėti. Kartais tenka ir psichologu pabūti, taikdariu, spręsti net ir šeimos problemas. Su įvairiomis bėdomis ateina panevėžiečiai. Kita vertus ir tokias žmonių problemas tenka spręsti. Juk žmogui išsikalbėti reikia“, – aiškino R. Račkauskas ir tvirtino, kad stengiasi lankytojus išklausyti.

Mero nuomone, visos panevėžiečių problemos svarbios. „Problemos įvairios: kontsruktyvios, socialinės, buitinės. Net ir tų žmonių, kurie apsilanko paveikti mėnulio pilnaties, problemas sprendžiu. Tik tuomet dažniausia būnu klausytojas“, – šypsosi miesto galva ir tvirtina, kad svarbiausia – suteikti pagalbą žmonėms.

Miesto tarybos narys liberalsąjūdietis L. Sėdžius aiškino, kad politikų priėmimai su miesto gyventojais rengiami pagal grafiką.

Bėdas išsako ir telefonu

Miesto tarybos narys liberalsąjūdietis L. Sėdžius naujienų portalui JP aiškino, kad politikų priėmimai su miesto gyventojais rengiami pagal grafiką.

„Kiekvienam politikui pagal sudarytą grafiką priėmimai rengiami du kartus per metus ketvirtadieniais. Kartais nebūna užsiregistravusiųjų, bet tai nereiškia, kad nesusitinku su rinkėjais. Žmonės skambina ir telefonu išsako savo bėdas. Be to, susitinkame nebūtinai pagal sudarytą grafiką. Juk įvairios bėdos ištinka žmones, o jas kartu išspręsti lengviau“, – kalbėjo politikas ir sakė, kad problemas gvildena įvairias.

„Konfliktus su kaimynais, žemės, triukšmo. Net ir mėnulio fazių paveiktų žmonių bėdas sprendžiu. Žmonėms atrodo, kad su politiko pagalba bėdos išsispręs greičiau. Kartais taip ir būna. Tiesiog nurodai žmogui, kur ir pas ką kreiptis, kad problema būtų išspręsta“, – teigė politikas.

Tarybos narys V. Satkevičius neslėpė, jog dažnai tenka būti ir taikdariu.

Stengiasi padėti

Daugmaž taip pat apie gyventojų priėmimus pasakojo ir konservatorius V. Satkevičius.

„Tenka būti ir taikdariu, taikyti susikivirčijusius kaimynus, kurie ginčijasi dėl ne vietoje pastatytos tvoros. Tačiau sprendžiu ir rimtas socialines problemas, komunalines, ūkio problemas. Kuruoju kultūros įstaigas, tai tenka ir tų įstaigų darbuotojų problemas spręsti. Pavyzdžiui, neseniai teko spręsti darbo užmokesčio klausimą. Socialinės įstaigos darbuotojas skundėsi, kad gauna mažesnę algą nei viešai paskelbta internete. Stengiuosi pagelbėti žmonėms, nors kitą kartą galiu tik išklausyti“, – aiškino miesto Tarybos narys V. Satkevičius.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kilo prezidento populiarumas, sumenko – A. Verygos

confident-noyce

Gyventojų patogumui keičiamas Panevėžio savivaldybės priimamojo darbo laikas

confident-noyce

Dviejose baudžiamosiose bylose teisiamas buvęs „siauruko“ vadovas darbą rado Panevėžio savivaldybėje

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau