Pandemija į nuotolinį darbą siunčia ne tik daugelį mūsų, bet ir policijos pareigūnus, kurie dėl karantino priversti pranešimus tirti ir telefonu. Skaičiuojama, kad nuo pirmojo karantino, kai buvo pradėta taikyti ši praktika, šalyje telefonu išaiškinta per 70 tūkst. gyventojų nusiskundimų.
Darbas ne kabinetinis
Panevėžio apskrities Vyriausiojo policijos komisariato (VPK) viršininkas Rimantas Bobinas naujienų portalui JP aiškino, kad pareigūnų darbas specifinis ir ne visi komisariato darbuotojai gali dirbti nuotoliniu būdu.
„Policijos pareigūnų darbas ne kabinetinis ir jie negali dirbti nuo 8 val. iki 17 val. Žinoma, yra komisariate darbų, kuriuos galima atlikti ir nuotoliniu būdu. Tačiau yra tokių, kurių jokiais būdais neatliksi būdamas namuose“, – teigė komisariato vadovas.
Patruliai iš namų dirbti negali
Pasak Panevėžio apskrities VPK vadovo, patruliuojantys policijos pareigūnai negali darbuotis nuotoliniu būdu.
„Jie dirba kontaktiniu būdu. Tačiau stengiamės jų darbą organizuoti taip, kad kuo mažiau nukentėtų, jei pajustų koronaviruso simptomus. Jie dirba porose ir stengiamės nekeisti porininkų. Taip yra saugiau, nes kontaktą turi tik su vienu asmeniu. Stengiamės maksimaliai organizuoti darbą, kad COVID-19 kuo mažiau iš rikiuotės išvestų policijos pareigūnų“, – pasakojo R. Bobinas.
Karantinas galioja visiems
Panevėžio apskrities VPK viršininkas R. Bobinas teigė, kad sudarė sąlygas nuotoliniu būdu dirbti ir ikiteisminio tyrimo tyrėjams.
„Tik, jeigu jiems reikia atlikti apklausas, tada jie dirba komisariato kabinetuose. Bet ir tada jų darbas organizuojamas taip, kad kabinete būtų kuo mažiau žmonių – pareigūnas ir apklausiamasis. Kai kuriuos dokumentus tyrėjai gali tvarkyti ir nuotoliniu būdu. Policijos pareigūnai, kaip ir visi žmonės, laikosi visų karantino taisyklių. Saugome savo darbuotojus, o jie saugo visuomenę“, – aiškino pareigūnas ir priminė, kad už saugumą esame atsakingi visi – svarbiausia nepamiršti šalia esančių.
