10.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 20 spalio, 2021

Panevėžio penktokams įteikti pirmieji nemokami mikrokompiuteriai

Vis labiau įsibėgėja iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“ ir vis daugiau Lietuvos penktokų nemokamai gauna po mikrokompiuterį.

Pirmieji mikrokompiuteriukai įteikti „Vyturio“ progimnazijos penktokams. Programavimo įrangą gaus visi Panevėžio mokyklų penktokai. Mikrokompiuteriukus jaunieji panevėžiečiai galės atsiimti „Bitės“ salonuose.

Pasiekė ir Panevėžį

Projektų vadovė Viltautė Žvirzdinaitė naujienų portalui JP pasakojo, kad šalies moksleivių jau pamėgti mikrokompiuteriai „BBC Micro:bit“ atkeliavo ir į Panevėžį.

„Pirmiesiems miesto penktokams buvo perduoti nemokami kompiuteriukai, kurie yra dalis nacionalinės iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“. Ja siekiama kompiuteriukais aprūpinti šalies penktokus visoje Lietuvoje – tam jau surinkta didžioji dalis reikalingos paramos“, – aiškino V. Žvirzdinaitė.

Finišo tiesioji

Pasak jos, prie rytojaus technologijų pasaulio kūrimo dabar galės prisidėti ir Panevėžio penktokai.

„Kišenėje telpantys mikrokompiuteriai yra geriausias pavyzdys, kad šių dienų technologijų pasaulyje nebereikia galingiausių kompiuterių, norint sukurti apčiuopiamus ir naudingus dalykus. Iniciatyva „Kompiuteriukai vaikams“ prasidėjo siekiant, kad kiekvienas penktokas, nepriklausomai nuo savo gyvenamosios vietos, turėtų prieigą prie šiuolaikinių įrankių ir išlaisvintų savo kūrybiškumą. Džiaugiamės, kad ši idėja suvienijo ne vieną tūkstantį Lietuvos žmonių, kurie prisidėjo prie šio kilnaus tikslo įgyvendinimo. Šiuo metu esame finišo tiesiojoje ir jau artimiausiu metu kompiuteriukais galės džiaugtis visos Lietuvos penktokai“, – teigė projekto vadovė V. Žvirzdinaitė.

Pradėjo dalinti pernai

Pirmieji kompiuteriukai, Lietuvos vaikams padėsiantys lengvai mokytis programavimo ir pažinti technologijas, buvo pradėti dalinti pernai metų rugsėjo mėnesį ir jau pasiekė beveik 20 tūkst. penktokų visoje šalyje. Iniciatyvos tikslas – išdalinti daugiau kaip 26 tūkst. šių įrenginių.

„Norint jį pasiekti labai laukiame palaikymo ir noro prisidėti prie iniciatyvos Kaune, Klaipėdoje ir Kėdainiuose – čia kol kas esame surinkę mažiausią kiekį vietos penktokams reikalingų kompiuteriukų. Bet, kaip parodė Panevėžio pavyzdys, padėtis gali greitai pasikeisti – didžiąją dalį trūkstamos sumos šiam miestui paaukojo verslininkai Ričardas Čepas, Andrius Pranckevičius, Giedrius Kolesnikovas bei bendrovė „IOCO Packaging“, – sakė projekto vadovė V. Žvirzdinaitė.

Apmokė savanoriai

Panevėžio savivaldybės tarybos Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkė Loreta Masiliūnienė naujienų portalui JP sakė, kad „Vyturio“ progimnazijoje mokosi 110 penktokų.

„Jiems visiems įteikti kompiuteriukai. Įvyko praktinės „micro:bit“ dirbtuvės, kuriose fondo „Kompiuteriukai vaikams“ savanoriai rodė ir aiškino, kaip dirbti su programavimo įranga. Kitiems miesto mokyklų penktokams, o jų Panevėžyje yra 847, mikrokompiuterius nemokamai teks atsiimti bendrovės „Bitė“ salonuose. Į saloną penktokai kviečiami atvykti kartu su tėveliais ir turėti savo moksleivio pažymėjimą. Atsiimant mikrokompiuterius „Bitės“ specialistai atsakys į visus rūpimus klausimus, supažindins, kaip naudotis įrenginiu, kokios jo galimybės bei patars, kaip naudojant šiuos įrenginius įgyvendinti savo idėjas“, – sakė L. Masiliūnienė ir pasidžiaugė, kad mikrokompiuteriukai pasiekė ir Panevėžio penktokus.

Kvies dalyvauti konkurse

Kompiuteriukų atkeliavimas į Panevėžį taip pat žymi ir nacionalinio konkurso pradžią. Nuo šiol visos Lietuvos penktokų klasės yra kviečiamos dalyvauti konkurse, kuriame savo nuožiūra gali pasirinkti vieną iš trijų kategorijų (Lietuvos šimtmetis, pagalbininkas mokykloje, pagalbininkas sporte ar kitose kasdienėse srityse) ir, pasitelkę „micro:bit“, sukurti ją atitinkantį išmanų sprendimą.

Trys geriausiai pasirodžiusios kiekvienos kategorijos komandos galės savo sprendimus pristatyti gyvai Vilniuje specialiai komisijai ir laimėti patrauklius prizus. Detalesnę informaciją apie konkursą galima rasti „Kompiuteriukai vaikams“ puslapyje.

Gali prisidėti visi

Prie šio projekto gali prisidėti kiekvienas norintis. Panevėžyje jo idėją palaiko Panevėžio miesto savivaldybė, o tarp didžiųjų nacionalinių partnerių: „Bitė“, „Barclays“, „Nasdaq“, „Baltic Talents“, Danske Bank, Vilniaus universitetas ir kitos organizacijos.

Be to, leidykla „Šviesa“ pagelbėjo rengiant lietuvių, matematikos ir informatikos projektus, kuriuos penktokai gali įgyvendinti naudodami kompiuteriukus.

[quote_box_center] Apie mikrokompiuterius ir iniciatyvą „Kompiuteriukai vaikams“

Mikrokompiuteriai – nedidelės mikroschemos, kurios gali virsti į išmanų skaičiuoklį, žingsniamatį, daugybos lentelę ir kitus įdomius projektus. Tiesa, prieš tai vaikai turi nesudėtingoje aplinkoje užrašyti komandas, kaip kompiuteriukas turėtų veikti. Tokiu būdu jie mokosi ne tik programavimo, bet ir loginio mąstymo bei kūrybiškumo.

Iniciatyvos „Kompiuteriukai vaikams“ tikslas – Lietuvos penktokams išdalinti po „BBC micro:bit“ mikrokompiuterį ir taip paskatinti moksleivius susipažinti su technine kūryba ir programavimu. Panašios iniciatyvos jau įvyko Jungtinėje Karalystėje, JAV, Singapūre, Suomijoje, Šri Lankoje ir kitose šalyse.[/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau