Panevėžio pataisos namuose nuteistųjų požiūriui keisti pasitelkiamos knygos

Panevėžio pataisos namuose nuteistųjų požiūriui keisti pasitelkiamos knygos

Arneta MATUZEVIČIŪTĖ / Arnetos MATUZEVIČIŪTĖS nuotr.

Panevėžio pataisos namuose įgyvendinama knygų skaitymo iniciatyva laukia geranorių. Lietuvos pataisos įstaigos paskelbė iniciatyvą „Knyga, išlaisvinanti iš minčių kalėjimo“, kurios metu visuomenė kviečiama rekomenduoti nuteistiesiems knygas, galinčias padėti keisti požiūrį į gyvenimą.

„Knyga mums labai svarbi pataisos namuose. Turime biblioteką, stengiamės ją papildyti, nuteistosios labai aktyviai skaito – praktiškai apie 98 procentus nuteistųjų lankosi bibliotekoje“, – pasakoja Panevėžio moterų pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė.

BIC

Panevėžyje, P.Puzino gatvėje laukiama ne tik rekomendacijų, bet ir jau perskaitytų, kelionei į naujų skaitytojų rankas pasiruošusių leidinių. Įstaigos kieme buvo pastatyti knygų nameliai, kur knygas galima palikti.

„Kelių knygų jau sulaukėme, tik nepaliekame jų ilgai kieme, kad nesušlaptų, nedingtų, – sako L. Skrickienė. – Pastebėjome, kad moterys labiausiai laukia naujų leidinių. Pačios aktyviausios skaitytojo prieš daugiau nei metus susibūrė į knygų klubą.“

L. Skrickienė.

Beveik 20-imt klubo narių susitikimus organizuoja kelis kartus per mėnesį. Jos ne tik aptaria bendru sutarimu perskaitytą knygą, bet  organizuoja renginius, susitikimus su rašytojais.

„Knyga, tai žinių šaltinis, plečia akiratį. Kuo daugiau skaitai – tuo labiau tobulėji. Sužinai apie rašytojus, jų kuriamus personažus. Keičiasi požiūris į gyvenimą, kitaip žvelgi į savo problemas, ko tu nori, pats pasirenki savo likimą“, – atkreipia dėmesį aktyvi įkalinimo įstaigos knygų klubo narė Ilija.

Skaitytojų klubas savo veiklą pradėjo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga.

„Knygą reikia gerbti, mylėti.  Ji padeda kiekvienoje situacijoje. Nuo mažens buvau „išprotėjusi“ dėl sakitymo. Kiekvienoje knygoje galima atrasti kažką sau, kažką išmokti, pritaikyti sau“, – sako kita klubo narė Aušra.

Moterys susitaria kokią knygą tą mėnesį skaitys, dalinasi vienu leidimu, o susitikusios dalinasi įžvalgomis.

„Visai nesenai skaitėme „Tarp pilkų debesų“, po to dar ir filmą pažiūrėjome. Paskui vyko diskusija. Knyga buvo gerokai įdomesnė“, – pripažįsta knygų klubo narės.

„Turime stebuklingą biblioteką – visiems skoniams. Kai atėjau pirmą kartą, nežinojau nuo ko pradėti, ką pirmiausia imti skaityti – ir tos neskaičiau, ir tos… Ir pradėjau skaityti psichologiją, kurios gyvenime negalvojau, kad skaitysiu. Ir ji mane labai sudomino, pakeitė požiūrį ne į tai, ką aš padariau, bet į gyvenimą“, – atvirauja Aušra.

„Moterys labiausiai mėgsta romanus, detektyvus, psichologinę literatūrą, – pastebi direktoriaus pavaduotoja. – Tad jei kam knygos jau nereikia – labai laukiame jos savo įstaigoje. Bus pratęstas prasmingas leidinio  naudojimas.“

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.