Panevėžio pataisos namuose bausmę atliekančios moterys Seimo rinkimuose balsuoja aktyviai

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoJP, RIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Balsavimas Panevėžio pataisos namuose.

Prieš pirmąjį Seimo rinkimų turą išankstinis balsavimas vyko ir laisvės atėmimo bausmę vykdančiose pataisos įstaigose – balsavo ir Panevėžio pataisos namų moterys. Balsavimo teise pasinaudojo apie 97 proc. nuteistųjų. Balsavimui nuteistosios ruošiasi ir prieš antrąjį turą. Jis vyks spalio 22–23 dienomis.

Nuteistosios aktyvios

Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė pasakojo, kad prieš pirmąjį išankstino turo balsavimą laisvės atėmimo įstaigoje buvo 200 nuteistųjų.

„Iš jų balsavimo teisę turėjo 191 moteris, devynios – neturėjo. Trys iš jų – užsienietės, o šešios neturi nuolatinės gyvenamosios vietos. Iš turinčiųjų balsavimo teisę, balsavo 186 nuteistosios. Penkios atsisakė balsuoti. Todėl balsavimo procentas Panevėžio pataisos namuose buvo tikrai geras“, – pristatė pirmojo turo balsavimo rezultatą L. Skrickienė ir džiaugėsi aktyviomis nuteistosiomis.

L. Skrickienė.

Balsavimui pasiruošė

Pasak laisvės atėmimo įstaigos vadovo pavaduotojos, balsavimo metu pažeidimų nebuvo nustatyta.

„Balsavimą stebėjo „Baltosios pirštinės“ ir jokių pažeidimų nenustatė. Be to, šie rinkimai kitokie – pažymėti COVID-19 ženklu. Tai jaučiasi ir pataisos namuose. Balsavimo metu laikėmės visų reikalavimų ir apsaugos priemonių. Balsavimas vyko didžiojoje salėje, kad būtų išlaikyti atstumai. Net ir ant grindų sužymėjome žymas, kad moterys stovėtų eilėje per atstumą. Įrengtos buvo 6 balsavimo vietos ir stengėmės, kad balsavimo salėje nebūtų daugiau 10 žmonių“, – pristatė balsavimo taisykles L. Skrickienė ir sakė, kad balsuotojoms išdalintos apsauginės kaukės ir rekomenduojama dezinfekuoti rankas.

Panevėžio pataisos namai.

Laukia antras turas

Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotoja sakė, kad ruošiasi ir antrajam balsavimo turui.

„Tikrinami nuteistųjų sąrašai, nes per tą laiką vienos nuteistosios išvyko, kitos atvyko. Todėl reikia patikrinti sąrašus ir žinoti, kiek moterų turi teisę balsuoti, kiek jų balsuos. Išankstinis antrojo turo balsavimas vyks spalio 22–23 dienomis. Tačiau didžioji dalis moterų balsuos spalio 22 dieną“, – teigė L. Skrickienė.

Balsavimas Panevėžio pataisos namuose.

Balsavimo teise naudojasi

Spalio 7–9 dienomis laisvės atėmimo bausmę vykdančiose pataisos įstaigose vyko išankstinis balsavimas Seimo rinkimuose. Rinkimai vyko sklandžiai, pažeidimų neužfiksuota.

Balsavimas vyko specialiuose balsavimo punktuose, balsuoti galėjo visi tokią teisę turintys rinkėjai. Šiais metais šia teise pasinaudojo beveik 52 proc. nuteistųjų (suimtųjų), 2016 m. vykusiuose Lietuvos Respublikos Seimo rinkimuose balsavo apie 43 proc.

Kaip ir kasmet, išsiskyrė Panevėžio pataisos namuose laisvės atėmimo bausmę atliekančių moterų aktyvumas – čia savo teises balsuoti pasinaudojo beveik 97 proc. 2016 metais Lietuvos Seimo rinkimuose Panevėžio pataisos namuose balsavo apie 95 proc., 2019-aisiais Lietuvos Respublikos Prezidento rinkimuose – apie 99 proc. nuteistųjų, turinčių teisę balsuoti.

Laisvės atėmimo bausmę vykdančiose pataisos įstaigose rinkimų eigą turi teisę stebėti rinkimų stebėtojai ir atstovai rinkimams. Visuomeninės organizacijos „Baltosios pirštinės“ stebėtojai dalyvavo visose įstaigose vykusiuose rinkimuose.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Socialdemokratai gegužės pradžioje rinks partijos pirmininką

confident-noyce

I. Šimonytė patvirtinta ministre pirmininke

confident-noyce

Seimas balsuos dėl pritarimo I. Šimonytės kandidatūrai į premjero pareigas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau