Panevėžio paplūdimio įrengimas juda į priekį: vertinamas išpirkti ketinamas žemės sklypas

Panevėžio paplūdimio įrengimas juda į priekį: vertinamas išpirkti ketinamas žemės sklypas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Panevėžio miesto politikai šiandien svarstys klausimą, susijusį su panevėžiečių pamėgtu paplūdimiu šalia vadinamųjų „Ekrano“ marių.

Šiuo sprendimu, žemės sklypo savininkai, kurį panevėžiečiai naudoja paplūdimiui, prašo atleisti nuo žemės mokesčio, kuris susikaupė per laikotarpį nuo 2015 metų iki 2019-ųjų.

BIC

Šiame virš 2-jų ha sklype yra paplūdimys, kuris eilę metų naudojamas miesto bendruomenės poilsiui.

Jei Panevėžio taryba pritars atleisti nuo žemės mokesčio, Savivaldybės biudžetas neteks apytikriai 3906 eurų pajamų sumos.

Panevėžio miesto savivaldybė 2015-2019 metais, sutinkant žemės sklypo savininkams, perimdavo laikinai valdyti ir eksploatuoti šį žemės sklypą naudoti paplūdimiui.

Ketina sukurti šiuolaikišką marių pakrantę

Kadangi Panevėžio miesto savivaldybė ketina sukurti vientisą, šiuolaikiškai sutvarkytą teritoriją, kuri apimtų pietinę ir šiaurinę „Ekrano“ marių pakrantę, pritaikyti ją visapusiškam gyventojų poilsio, kūno kultūros ir sporto, laisvalaikio praleidimui.

Šiam tikslui pasiekti Savivaldybė ketina įsigyti žemės sklypą, todėl Panevėžio miesto taryba spalio 29 dieną pritarė, kad 2,2240 ha žemės sklypas būtų nupirktas. Pirkimo procedūras ketinama baigti iki šių metų pabaigos.

Pritarė nupirkti sklypą

Panevėžio miesto Taryba pritarė, kad reikia pirkti iš privačių asmenų daugiau nei 2 hektarus šiaurinės „Ekrano“ marių pakrantės ir ten įrengti paplūdimį. Įsigijus žemės sklypą būtų sukurtas vientisas rekreacinis objektas, visapusiškam gyventojų poilsio, kūno kultūros ir sporto, laisvalaikio praleidimui.

Tačiau sužinoti, kiek miesto biudžetui kainuos pirkinys, dar negalima. Žemės vertę šiaurinėje „Ekrano“ marių pakrantėje turės įvertinti nepriklausomi turto vertintojai, po to vyks derybos su žemės savininkais, o Panevėžio politikai susirinkę dar turės pritarti arba ne šio žemės sklypo pirkimui.

Procedūra vykdoma

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Vitalija Baublienė naujienų portalui JP paaiškino, kad žemės pirkimo procedūra vykdoma ir yra sudaryta darbo grupė, kuriai vadovauja Panevėžio savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

„Miesto taryba tik pritarė žemės sklypo pirkimo procedūrai. Toliau seka kiti darbai. Turime įvertinti žemės sklypą. Tą padarys nepriklausomi vertintojai. Po to – derybos su žemės savininku, o paskui vėl teks teikti dokumentus Tarybai, kad pritartų galutiniam žemės pirkimui“, – teigė V. Baublienė ir sakė, kad žemės sklypas neturėtų kainuoti daug – apie 70 tūkst. eurų.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.