14.8 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 30 gegužės, 2024

Panevėžio mokyklos mokslo metus pasitiks atsinaujinusios

Šiais metais bendrojo lavinimo mokykloms iš miesto biudžeto buvo skirta 89,5 tūkst. eurų. Tai perpus daugiau nei buvo skirta 2016 metais.
Šiais metais bendrojo lavinimo mokykloms iš miesto biudžeto buvo skirta 89,5 tūkst. eurų. Tai perpus daugiau nei buvo skirta 2016 metais.

Iki rugsėjo 1-osios – mokslo metų pradžios – liko visai nedaug. Panevėžio miesto bei rajono mokyklos per vasarą atsinaujino ir laukia moksleivių. Panevėžio miesto savivaldybės mero pavaduotojas Petras Luomanas apsilankė 8 miesto švietimo įstaigose ir įvertino, kaip jos pasiruošė mokslo metams.

Vicemeras iki mokslo metų pradžios planuoja aplankyti visas Panevėžio miesto bendrojo lavinimo mokyklas ir ikimokyklines įstaigas.

Naujiems mokslo metams pasiruošė ir rajono mokyklos.

Skyrė daugiau pinigų

Savivaldybės mero pavaduotojas P. Luomanas vakar apžiūrėjo J. Balčikonio, V. Žemkalnio, „Minties“ gimnazijas, „Aušros“, A. Lipniūno, „Šaltinio“, Žemynos ir „Vyturio“ progimnazijas.

„Šiais metais bendrojo lavinimo mokykloms iš miesto biudžeto buvo skirta 89,5 tūkst. eurų. Tai perpus daugiau nei buvo skirta 2016 metais. Mokykloms lėšos buvos paskirstytos pagal moksleivių skaičių. Vienam moksleiviui skirti 8 eurai. Pavyzdžiui, jei mokykloje mokosi 700 mokinių, tai švietimo įstaiga gaus 5 600 eurus. Mano galva, tokios lėšų dalybos – teisingos“, – įsitikinęs tinkamomis dalybomis P. Luomanas.

Savivaldybės mero pavaduotojas P. Luomanas vakar apžiūrėjo J. Balčikonio, V. Žemkalnio, „Minties“ gimnazijas, „Aušros“, A. Lipniūno, „Šaltinio“, Žemynos ir „Vyturio“ progimnazijas.

Darbus numato pačios

Pasak P. Luomano, kiekviena mokykla pati numato, kokius remonto darbus atlikti.

„Vienos lėšas skiria ugdymo procesui organizuoti, kiti remontuoti edukacines erdves. Pavyzdžiui, V. Žemkalnio gimnazijoje lėšos panaudotos laiptams remontuoti, A. Lipniūno progimnazija sutvarkė apšvietimą. Itin daug darbų atlikta „Žemynos“ progimnazijoje. Pas juos atlikta įvairių remonto darbų už 8 tūkst. eurų, iš kurių 4,7 tūkst. eurų – Savivaldybės“, – aiškino vicemeras.

Stringa dėl konkursų

Mero pavaduotojas P. Luomanas teigė, kad ne visose mokyklose suspėta laiku atlikti remonto darbus.

„Stringa darbai V. Žemkalnio gimnazijoje ir A. Lipniūno bei „Minties“ progimnazijose. Tose švietimo įstaigose užstrigo darbų pirkimai. Juos įvykdžius, remonto darbai bus atlikti jau mokslo metams prasidėjus. Jau aišku, kad „Minties“ progimnazijoje langai bus keičiami spalio mėnesį, o kada apdailos darbai prasidės V. Žemkalnio gimnazijoje – neaišku. Viskas paaiškės, kai pasibaigs darbų pirkimo konkursas“, – kalbėjo apie stringančius darbus mero pavaduotojas ir pasidžiaugė, kad rugsėjo 1-ąją į mokyklas sugužės per 11 tūkstančių moksleivių.

Rajonas neatsilieka nuo miesto

Šią vasarą remonto darbai vyko 21 rajono švietimo įstaigoje. Atlikta darbų už 439 600 eurus.

Rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Kęstutis Rimkus naujienų portalui JP vardijo, kokie darbai buvo atlikti rajono švietimo įstaigose. „Gimnazijose, progimnazijose vyko įvairus remonto darbai: remontuojami darbuotojų poilsio kambariai, kabinetai, valgyklos, valomi lietvamzdžiai, keičiamos sporto salių dangos, klasių ir koridorių durys, įrenginėjamos naujos klasės, keičiami šviestuvai, remontuojamos pastatų išorinės sienos, tualetai, stogai“, – pasakojo skyriaus vedėjas K. Rimkus.

Pasak K. Rimkaus, didžiausi darbai vyko Dembavos progimnazijoje.

Pasak jo, didžiausi darbai vyko Dembavos progimnazijoje. „Vyko pastato rekonstrukcija už 120 tūkst. eurų. Didžiąją dalį lėšų – 80 tūkst. eurų – skyrė   Švietimo ir mokslo ministerija, o 40 tūkst. eurų – Savivaldybė. Kai kurie remonto darbai buvo atlikti Pažagienių, Ramygalos lopšeliuose-darželiuose ir vaikų globos namuose. Iš viso išleista 34 tūkst. eurų“, – suskaičiavo pinigus K. Rimkus.

Inicijuoja projektą

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas pasigyrė, kad rajono Savivaldybė inicijuoja projektą, kuris skatins gerinti ugdymo kokybę per ugdymo priemonių ir aplinkos modernizavimą skiriant didelį dėmesį kūrybiškumui. „Šiame projekte dalyvauja dvi rajono gimnazijos Velžio bei Krekenavos Mykolo Antanaičio“, – sakė K. Rimkus.

Pasak K. Rimkaus, Velžio gimnazijoje planuojama įrengti interaktyvią bei aktyvios veiklos klasę pradinių klasių mokiniams.

„Be to, planuojamos erdvės pradinių klasių edukacijai, taip pat šiuolaikinių technologijų ir edukacijos centras 5–8 klasių mokiniams ir kūrybinė laboratorija 9–12 klasių mokiniams. Bus įrengtas interaktyvus informacinis centras-biblioteka su skaitymo ir edukacijos erdvėmis ir dvi modernios erdvės su lavinančia aplinka atskirose patalpose bei sporto sveikatingumo kompleksas prie sporto salės“, – informavo Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas ir pridūrė, kad beveik analogiškai projektas bus įgyvendinamas ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje.

Projektą numatoma finansuoti Europos Sąjungos, Valstybės biudžeto ir Savivaldybės biudžeto lėšomis. Preliminari planuojama bendra projekto vertė 200 697 eurai, iš jų  170 593 eurai Europos Sąjungos lėšos, 15 052 eurai valstybės biudžeto lėšos ir 15 052 eurai Savivaldybės biudžeto lėšos.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Po remonto Danijoje į Klaipėdos uostą grįžo SGD laivas „Independence“

confident-noyce

Dešimtyje Klaipėdos mokyklų planuojama įrengti elektroninių cigarečių detektoriai

confident-noyce

Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikoje baigta dalis pastato remonto darbų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau