Panevėžio mokyklos jau dalija sausus davinius mažiau pasiturinčių šeimų vaikams

Panevėžio mokyklos jau dalija sausus davinius mažiau pasiturinčių šeimų vaikams

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Panevėžio miesto savivaldybės, BNS nuotr.

Socialinės paramos mokiniams įstatyme nustatyta, kad mokiniams nemokamas maitinimas skiriamas nuo mokslo metų pradžios iki mokslo metų pabaigos ir teikiamas toje mokykloje, kurioje mokinys mokosi.

Šalyje paskelbus karantiną ir uždarius ugdymo įstaigas Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pasirūpinti nemokamu moksleivių maitinimu pavedė savivaldybėms.

BIC

Nemokamas maitinimas – priklauso

Kai kurios mokyklos per atostogas karantino metu jau pradėjo nemokamai maitinti vaikus iš mažiau pasiturinčių šeimų. Vietoje kasdienių pietų skiriami sausi daviniai, iš kurių patiekalus teks pasigaminti patiems.

Nors šeimos paketų neatsisako, baiminamasi, kad dalis socialinės rizikos šeimose augančių vaikų gali likti be šilto maisto.

Yra išsiųstos rekomendacijas ugdymo įstaigoms dėl nemokamo maitinimo teikimo. Išduodant maisto davinius siekiama iki minimumo sumažinti kontaktus su žmonėmis. Jų paruošimu ir išdavimu rūpinasi pačios ugdymo įstaigos. Nemokamas maitinimas priklauso mokiniams ir priešmokyklinukams.

D. Šipelis.

Sudaromi grafikai

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas Dainius Šipelis paaiškino, kad maisto paketai Panevėžio miesto švietimo įstaigoms – bendrojo lavinimo ir ikimokyklinėms – dalinamos.

„Šiuo metu nemokamas maitinimas priklauso 1 460 vaikų. Pačios įstaigos sprendžia, kaip dalinti maisto paketus. Mokyklose yra sudaryti grafikai, kad atsiimant paketus nesusidarytų eilės. Paketus ateina atsiimti tėvai, o, be to, gali ateiti pasiimti vyresnių klasių moksleiviai“, – teigė D. Šipelis.

Maisto paketuose – 2-jų savaičių maisto davinys

Švietimo skyriaus vyriausiasis specialistas Vladas Taučius teigė, kad maisto paketai pradėti dalinti, kai tik šalyje buvo paskelbtas karantinas.

„Kiekviena švietimo įstaiga sudarė grafikus maisto paketams atsiimti. Jie atiduodami už dvi savaites – kovo 16-30 dienas. Kitas maisto paketų dalinimas bus taipogi už dvi savaites – nuo šiandien, kovo 30-osios, iki balandžio 13 dienos. Maisto paketuose – negendantys įvairus maisto produktai. Mokyklos paketus dalina laikydamosios higienos reikalavimų. Svarbiausiai, kad maisto produktai pasiektų tuos, kuriems priklauso nemokamas maitinimas. Kiekvienoje miesto mokykloje – skirtingi mokinių skaičiai, kuriems priklauso toks maitinimas“, – sakė V. Taučius.

Neturėjo patirties

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyrius vyriausioji specialistė Salvinija Motiejauskienė pasakojo, kad į tokią situaciją, kai reikia dalinti maisto paketus, patenka pirmą kartą.

„Neturėjome patirties, kaip tai reikia daryti. Tačiau, yra padėtis, atsiranda ir išeitis. Sveikatos apsaugos ministerija skubiai išplatino aprašą, kaip sudaryti ir dalinti paketus. Jie dalinami už dvi savaites, o maisto paketuose ne tik miltai, kruopos, bet ir įvairūs naudingai vaikams maisto produktai“, – aiškino S. Motiejauskienė.

Produktų įvairovė

Maisto pakete yra ir aliejaus, ir kondensuoto pieno, ir lengvai rūkytos dešros, ir netgi dešrelių pakuočių.

„Mokyklos maisto pakuotes dalina pagal sudarytus grafikus, kad atsiimant paketus prie mokyklos nesusidarytų eilės. Viskas supakuota į patogius maišelius ir atiduodama, kam priklauso. Visa procedūra – saugi. Maisto paketų dalintojai žurnaluose žymi tuos, kurie produktus atsiėmė. Kiekvienoje rajono mokykloje – skirtingas skaičius moksleivių nemokamam maitinimui gauti. Pats didžiausias – 120 vaikų – Ramygalos gimnazijoje“, – pasakojo rajono savivaldybės specialistė S. Motiejauskienė.

Kai kas atsisakė

Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktorius Vaidas Pocius pasakojo, kad maisto paketai skirti 70 mokinių.

„Juos dalinome kovo 26 dieną. Beje, buvo ir daugiau moksleivių, kuriems skirti paketai, bet keli jų atsisakė nemokamo maitinimo, kai dar maitinimas buvo organizuojamas kitaip – pietūs gimnazijos valgykloje. Maisto paketuose įvairūs produktai – aliejus, cukrus, sultys, sviestas, varškė ir kiti produktai. Dalis moksleivių paketus pasiėmė iš gimnazijos, o tiems, kurie gyvena toliau, maistą pristatėme“, – teigė V. Pocius.

L. Kukuraitis.

Maitinimą būtina užtikrinti

Lietuvos mokyklose nemokamą maitinimą iš viso gauna 55 tūkstančiai mokinių. Tačiau sausas davinys pasieks ne visus. Kai kurių savivaldybių mokyklos per priverstines mokinių atostogas nemokamo maisto nusprendė nedalyti.

Tačiau Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis ragina vargingiau gyvenančių šeimų vaikams užtikrinti nemokamą maitinimą viso karantino laikotarpiu net ir per atostogas.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.