Panevėžio moksleiviams vadovaus J. Balčikonio gimnazijos gimnazistė S. Paipulaitė

AutoriusSAMANTA ILONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
S. Paipulaitė.

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybėje vyko kasmetinis Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro rinkiminis rudens mokinių savivaldų forumas, kurio metu buvo ne tik pristatyta buvusios pirmininkės Gabrielės Nareckaitės veiklos ataskaita, bet ir ir įvyko pirmasis mokslo metų mokinių savivaldų Vadovų klubas. Forumo metu išrinkta naujoji pirmininkė, besiruošianti tikslingai vadovauti LMS Panevėžio MSIC komandai ir vesti Panevėžio miesto bei rajono bendrojo ugdymo įstaigų mokinių savivaldas į priekį. Ja tapo J. Balčikonio gimnazijos moksleivė Smiltė Paipulaitė.

Aktyviausi metai istorijoje

Rinkiminio rudens mokinių savivaldų forumo metu buvusi pirmininkė, pristatydama savo metinės veiklos ataskaitą, pabrėžė, jog praėjusieji metai LMS Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centrui buvo itin aktyvūs bei turbūt geriausi ir efektyviausi per visą padalinio egzistavimo istoriją.

2019-2020 mokslo metų pradžioje pavyko prisijungti net 4 naujas mokinių savivaldas iš miesto bei rajono bendrojo ugdymo įstaigų, kurios greitai ir efektyviai įsiliejo į einamuosius Lietuvos moksleivių sąjungos procesus bei tinkamai atstovavo savo moksleivių nuomonei Vadovų klubų ir kitų iniciatyvų, renginių metu.

Didelis dėmesys mokinių poreikiams

Visus metus dėmesys buvo kreipiamas ne tik į tikslingą ir aktyvų bendradarbiavimą, pagalbą, mokymų vedimą moksleiviams bei mokinių savivaldoms, bet ir įvairų, visapusišką moksleivių poreikių atliepimą. Tiek mokslo metais, tiek šią vasarą buvo inicijuotos švietėjiškos, laisvalaikio, moksleivių užimtumo ir fizinio aktyvumo skatinimo veiklos, kurios pritraukė itin didelį moksleivių susidomėjimą.

Tikimasi, kad tai vyraus ir kitų projektų metu.

Skatinama reikšti savo mintis, norus, nuomonę

Kas mėnesį vykusiuose Vadovų klubuose mokinių savivaldų pirmininkai bei atstovai galėjo ir turėjo galimybes noriai reikšti savo ir jų mokyklos moksleivių nuomonę, pasisakyti apie ne tik vietos lygmeniu esančius probleminius klausimus, bet ir nacionaliniu mastu itin svarbias ir sprendžiamas problemas.

Atkreipiant dėmesį į pasaulines tendencijas, visos Lietuvos moksleivių sąjungos mastu buvo vykdoma metinė programa „Ž.E.M.E.“ – „Žalių ekologiškų mokyklų erdvė“, kurios metu buvo organizuojami susitikimai, moksleiviai buvo kviečiami įsitraukti į diskusijas su įvairių sričių specialistais ir ekspertais aptarti ekologines problemas.

Ambasadoriai savo mokyklose kartu su savivaldomis kiekvieną mėnesį gaudavo užduotis bei patarimus, kaip tinkamai ir tvariai savo mokykloje prisidėti prie klimato kaitos mažinimo, aplinkosaugos ir rūšiavimo problemų sprendimo, tvarių ir ekologiškų idėjų realizavimo. Tad forumo metu buvo pasidžiaugta teigiamą pokytį padariusios metinės programos rezultatais.

Veikla tapo matoma

LMS Panevėžio MSIC komandos indėlis į moksleivių gyvenimą buvo ryškiai matomas ne tik pačioms mokinių savivaldoms, moksleiviams, bet ir naujienų portalams bei visuomenei, tad  forumo metu buvo pasidžiaugta, jog veikla vis labiau yra matoma ir teigiamai vertinama jaunimo.

Aktyvus bendradarbiavimas su kitomis jaunimo organizacijomis

Visus metus itin aktyviai vyko bendradarbiavimas su Panevėžio miesto savivaldybės Jaunimo reikalų taryba, Panevėžio jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“, kitomis jaunimo nevyriausybinėmis organizacijomis bei verslo įmonėmis. Visi šie partneriai ir struktūriniai organai nuolat prisidėdavo prie vykstančių veiklų, anketų, projektų vykdymo bei viešinimo, užtikrindavo, jog moksleivių balsas ir jų poreikiai būtų kuo labiau girdimi vietos lygmeniu valdžios struktūroms.

Komandos savanoriai bei savivaldų atstovai turėdavo galimybes sudalyvauti mūsų partnerių organizuojamose veiklose, iniciatyvose, siekiant įgauti žinių, kompetencijų, reikalingų atsakingam darbui, bei pasisemti naujų idėjų ir motyvacijos ateities planams.

Labiausiai motyvavo „Metų jaunimo organizacijos“ apdovanojimas

Vienu iš prasmingiausių organizacijos aktyvios veiklos įvertinimų tapo Panevėžio miesto jaunimo apdovanojimuose 2019, vykusiuose gruodžio mėnesį, įteiktas „Metų jaunimo organizacijos“ apdovanojimas. Šis įvertinimas ir toliau visus metus motyvavo komandos savanorius nesustoti ir siekti pokyčių visiems kartu, įtraukiant į juos kuo daugiau moksleivių, jaunimo, visuomenės, savivaldybės bei verslo atstovų.

Kviečiama prisijungti

Tad ,praėjus rinkiminiam rudens mokinių savivaldų forumui ir prasidėjus naujam padalinio gyvavimo etapui, tikimasi, kad aktyvumas ir veiklų naudingumas moksleivių, jaunimo atžvilgiu tik toliau augs, pavyks dar efektyviau ir tinkamiau bendradarbiauti bei stiprinti mokinių savivaldų narių kompetencijas, skatinti jų didesnį bendradarbiavimą, taip užtikrinant, jog moksleivių tarpe sumažės konkrečių neigiamų nusistatymų prieš kitų ugdymo įstaigų bendruomenes.

Taip pat bus siekiama ir toliau didinti veiklos viešinimą jaunų žmonių tarpe, užtikrinti kokybiškesnį informacijos bei naujienų dalinimąsi bendrojo ugdymo įstaigų bendruomenėse, sieksime auginti naujus lyderius ir įtraukti juos į visuomeninę, jaunimo politiką mieste formuojančią veiklą.

„LMS Panevėžio MSIC komanda yra pasiruošusi žengti naują svarbų žingsnį moksleivių gyvenimuose, tad nieko nelaukite ir prisidėkite prie pokyčių ir jūs“, – sako organizacijos atstovai.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio miesto ir rajono konservatoriai į partijos lyderius siūlė skirtingus kandidatus

confident-noyce

Gabiems Panevėžio mokiniams – dar daugiau galimybių

confident-noyce

Panevėžio vietos veiklos grupės valdybos pirmininku išrinktas Panevėžio PPAR prezidentas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau