Panevėžio miesto tarybos Valdančiosios daugumos narių pareiškimas

Miesto biudžetas neabejotinai yra vienas svarbiausių sprendimų, kuriuos turi priimti Taryba, todėl dėmesys jam nestebina. Tačiau Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų Panevėžio skyrius (toliau tekste – konservatoriai) ir toliau stebina savo keistokomis įžvalgomis. Pasak jų, biudžetas formuojamas be strateginių krypčių. Leiskite ilgai prie miesto vairo stovėjusiems ir „strategiškai“ miestą į griovį vairavusiems politikos senbuviams priminti – biudžetas formuojamas pagal Biudžeto sandaros įstatymą, pagal miesto strategiją ir joje numatytus prioritetus. Beje, pastarieji patvirtinti pačios miesto tarybos.

Toliau – dar įdomiau. Konservatoriams nesimato proveržio, kad ateitų daugiau investuotojų su naujomis darbo vietomis. Tačiau štai Jums keli pavyzdžiai. Prieš pora mėnesių Norvegijos baldų gamybos įmonė „IMG Group“ pranešė įsikursianti Panevėžio LEZ. Sunkoka nematyti tokio fakto, tiesa? Be to, dar šiais metais bus pradėta statyti jungtis tarp LEZ ir aplinkkelio, negana to, bus rengiamas Janonio gatvės ir aplinkkelio jungties projektas. Taigi, konservatorių nepasitenkinimui, faktai kalba atvirkščiai. Džiugu ir kur kas svarbiau, kad palankią miesto investicinę aplinką mato verslas.

Tarsi priekaištą konservatoriai išsako, jog panevėžiečiams bus kompensuojami duobėtose gatvėse patirti nuostoliai. Taip, bus. Neįmanoma tarsi burtų lazdele pamojus suremontuoti visų miesto gatvių, kurių priežiūrą tie patys konservatoriai sėkmingai užleidę daugelį metų. Jei reikės, atsiras ir daugiau mechanizmų, galinčių kompensuoti dėl ilgamečio jų neveikimo atsirandančius nuostolius panevėžiečiams. Tačiau tai tik maža dalis priemonių. Praėjusiais metais buvo atnaujintas ir suremontuotas rekordinis gatvių ir jų atkarpų skaičius, šiemet dar labiau pasistūmėsime į priekį.

Konservatoriai sako, kad reikės kompensuoti praėjusiais metais nepanaudotus 500 tūkst. Eur gatvių tvarkymo reikmėms. Tai yra melas. Jų kompensuoti nereikės. Juos galėjome gauti, jei ne rangovų delsimas ir įsipareigojimų nevykdymas, beje, tapęs ne išskirtinai Panevėžio miesto savivaldybės, o nacionalinio masto problema. Taigi Tėvynės Sąjungos priekaištai šiame kontekste laidomi neteisingam adresatui – atsakomybę už tai turi prisiimti būtent rangovai.

Sunku pasakyti, apie kokį Nemuno – Parko gatvių sankryžos sutvarkymą kalbama. Ar apie konservatorių valdymo metais žadėtą žiedinę sankryžą, kurios jie taip ir neįrengė? Vėlgi, adresatas čia ne taryba, administracija ar biudžeto projektas – adresatas jie patys.

Toliau. Jūsų taip vadinama „savireklama“, „panegirikos“ ir kiti skambūs epitetai, kalbant apie rinkodaros programą, yra gana keisti. Galbūt per ilgus vadovavimo metus konservatoriams ir nepavyko suprasti, tačiau rinkodaros programos lėšos neturi būti naudojamos savireklamai.  Rinkodaros programa reikalinga miesto ir jo strateginių krypčių žinomumo didinimui tarp investuotojų, turistų, specialistų ir kitų suinteresuotų grupių, kurias norime pakviesti į Panevėžį. Tai yra būtina sąlyga, siekiant miesto atsinaujinimo.

Dar, ką tik skaitytame pranešime nurodomi nepilni skaičiai ir teigiama, kad nepakankamai finansuojama bendruomenių veikla, jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų projektai. Reikia pastebėti, kad ir vėl šaunama pro šalį. Bendruomenės turi galimybę rašyti projektus ir gauti finansavimą, kuris siekia daugiau nei 90 tūkst. Eur kasmet, jaunimo ir nevyriausybinių organizacijų projektų finansavimui šiemet numatyta dvigubai daugiau lėšų nei pernai, negana to, jos gali pretenduoti į finansavimą per VVG ir kitus šaltinius.

Įdomiausia, kad visa tai konservatoriai žino, jei skaitė biudžeto projektą. Tačiau, kaip jau tampa tradicija, vėl pasirinktas klaidinimo ir apsimestinio rūpesčio Panevėžiu kelias.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Seimo rinkimus pralaimėjęs P. Urbšys bando įsibrauti į Panevėžio miesto tarybą

confident-noyce

Panevėžio meras miesto socialdemokratų lyderį kaltina primityvumu

erikas

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau