3.6 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 19 gegužės, 2022

Panevėžio miesto Tarybos nario planuose – naujos partijos skyriaus pirmininko vairas

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, ERIKAS LAUŽADIS, LRS, STOP KADRAS
Į naujos partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamąjį suvažiavimą Palangoje intensyviai ruošiasi Panevėžio miesto Tarybos narys R. Narkūnas.

Jau rytoj, sausio 29 dieną, šeštadienį, Palangoje vyks ekspremjero Sauliaus Skvernelio buriamos partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas. Jo metu numatyta išrinkti partijos pirmininką, jo pavaduotojus, kitus valdymo organų narius.

Į kurortą steigti naujos partijos vyksta ir gausi delegacija iš Panevėžio miesto bei Panevėžio rajono. Panevėžio delegacijai vadovauja miesto Tarybos narys, klubo „Dviračiai“ prezidentas Rimantas Narkūnas. Šio politiko planuose, įsteigus pavasarį naujos partijos Panevėžio skyrių, tapti jo pirmininku.

Į Palangą keliauja ir pilietinio judėjimo „Kartu“ atstovai bei Panevėžio miesto Tarybos nariai Povilas Urbšys, Ričardas Bakanauskas, Rimantas Ridikas. Kartu jie vežasi ir apie 40 savo judėjimo narių įgaliojimų.

Žmonės iniciatyvūs

Seimo narys ir vienas partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigėjas Tomas Tomilinas pristatė, kaip sekasi burti naujos partijos narius – ypatingai pabrėžė, kad naujos partijos sekėjų nemažai yra Panevėžio regione.

„Labai džiaugiuosi žmonių aktyvumu ir noru jungtis prie naujai buriamos politinės jėgos. Panevėžyje turime palaikymą ir didelę iniciatyvinę grupę – per 100 žmonių. Tai įvairių profesijų, protingi ir kompetentingi žmonės. Labai džiaugiuosi žmonių įvairove ir naujos partijos sėkminga kūrimosi pradžia“, – naujienų portalui JP pasakojo T. Tomilinas.

T. Tomilinas pasidžiaugė, kad iniciatyvinės grupės buriasi ne tik Panevėžyje, bet ir kituose Panevėžio regiono miestuose.

Pasak politiko, iniciatyvinės grupės buriasi ne tik Panevėžyje, bet ir kituose Panevėžio regiono miestuose.

„Turime iniciatyvių žmonių grupės Pasvalyje, Kupiškyje, Biržuose, Panevėžio rajone. Esu patenkintas šiuo procesu, kai per keletą mėnesių pavyko suburti nemažą būrį žmonių, kurie, tikiuosi, prisijungs prie naujos partijos. Būsimų naujos partijos narių skaičius jau artėja prie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narių skaičiaus. Dabar jau yra daugiau kaip 2,5 tūkst. žmonių, norinčių tapti Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigėjais“, – gyrėsi pasiekimais T. Tomilinas.

Norinčiųjų „perbėgti“ nėra

Tuo tarpo panevėžietis Seimo narys, „valstietis“ Deividas Labanavičius neslėpė savo nuomonės apie naujos partijos atsiradimą Lietuvos padangėje ir atvirai rėžė nuomonę apie Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigėjus bei juos vadino perbėgėliais.

„Būdamas LVŽS Panevėžio skyriaus pirmininku, pašneku su kolegomis. Juolab, kad ir tas pats R. Narkūnas buvo skyriaus dalimi, todėl įsitikino, kad esame vieningi – pervilioti į kitą darinį būtų sudėtinga. Be to, o į ką tektų išeiti? Kuo naujoji besikurianti politinė jėga yra kitokia, kokios vertybės – svarbios, ką akcentuoja? To išgirsti neteko. Tačiau viešoje erdvėje matosi, kokie žmonės jungiasi į naujos partijos gretas. Ir tas pats R. Narkūnas kaip elgiasi, kai tik artėja nauji rinkimai – ieško naujos nišos, naujos partijos“, – aiškino D. Labanavičius ir suskaičiavo partijų paieškas:

„Šiuose savivaldos rinkimuose R. Narkūnas dalyvavo po LVŽS vėliava, į Seimą bandė patekti su partija „Laisvė ir teisingumas“, o prieš tai buvo, jau dabar nesančios Naujosios sąjungos kandidatu. O 2015-ųjų metų savivaldos rinkimuose priklausė Gintaro Šileikio visuomeniniam rinkimų komitetui. Dabar gi, artėjant savivaldos rinkimams, jis juose ketina dalyvauti būdamas jau naujai besikuriančios partijos nariu. Tai aiškėja – šis naujas politinis darinys taps įvairių perbėgėlių partija.“

D. Labanavičius.

Naujoji partija – mišrainė

Panevėžietis parlamentaras D. Labanvičius neslepia, kad jam visiškai neaiškios naujos partijos narių vertybės.

„Neaiškios vertybės todėl, kad steigiamos partijos parlamentarai, Seime, balsuojant dėl pasikeitimų lietuvių kalbos rašyboje, tiesiog išdavė gimtąją kalbą ir balsavo „už“. Todėl jų kalbos apie tautiškumą – niekinės. Naujoji partija priims bet ką: ar buvusį „valstietį“, ar buvusį konservatorių, ar buvusį socialdemokratą. Mišrainė ir ne kitaip“, – teigė D. Labanavičius ir tęsė:

„Iš nuogirdų sužinojau, kad R. Narkūnas turi daug darbo ir jau galvoja apie naujos frakcijos kūrimą Panevėžio miesto Taryboje. Kiek žinau, frakcijai reikia trijų žmonių, bet pasiekė tokie gandai, kad ją galimai sudarys R. Narkūnas ir Visuomeninis rinkimų komitetas „Kurkime jaukų miestą KARTU“. Turėtų būti labai įdomi situacija. Taryboje Rimantas dabar priklauso valdančiajai daugumai, o frakcija – opozicijoje. Juokingai atrodo ir nesuprantu, kas iš to gausis. Laikas parodys.“

Į aukštus postus nepretenduoja

Į naujos partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamąjį suvažiavimą Palangoje intensyviai ruošiasi Panevėžio miesto Tarybos narys R. Narkūnas.

„Panevėžyje, norinčiųjų tapti naujos partijos nariais, yra apie 115. Į steigiamąjį suvažiavimą Palangoje važiuosiu. Autobusu važiuos virš 50 panevėžiečių, o kiti keliaus automobiliais“, – aiškino R. Narkūnas, o pasiteiravus, gal pretenduoja steigiamoje partijoje į kokį nors postą, atsakė – į aukštus postus nepretenduoja.

„Užimti partijoje jokio posto nesiruošiu, bet bus naujas darinys – Patariamoji taryba ir į ją papuolu, nes esu Panevėžio miesto Tarybos narys. Patariamoji taryba – naujas darinys, ko anksčiau nebuvo jokioje partijoje. Nepretenduoju tapti nei Valdybos nariu, nei partijos pirmininko pavaduotoju. Kai kuriuos žmones iš Panevėžio delegavau į partijos Etikos ir skaidrumo bei Kontrolės komisijas“, – kalbėjo būsimos partijos narys, bet liko paslaptingas ir neatskleidė, kokius asmenis delegavo iš Panevėžio į minėtas komisijas.

R. Narkūnas teigė, kad Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyrius bus steigiamas kovo mėnesį.

Trokšta būti skyriaus pirmininku

R. Narkūnas naujienų portalui JP teigė, kad Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyrius bus steigiamas kovo mėnesį.

„Skyrius turėti įsisteigti kovo mėnesį, kai baigsis partijos registracijos procedūra. Planuoju tapti skyriaus pirmininku. Juolab kad esu naujos partijos steigimo iniciatyvinės grupės Panevėžyje atstovas. Padėjau rinkti žmones, burti juos ir kviečiau atstovauti naujai partijai. Manau, kad skyriaus pirmininko rinkimai vyks sklandžiai ir demokratiškai. Svarbiausia, kad nebūtų susiskaldymo“, –  vylėsi jis.

Atsiras ir nenorinčiųjų tapti partijos nariais

Politikas nesugebėjo pasakyti, kaip, įsteigus Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyrių, jis elgsis Panevėžio miesto Taryboje: ar kurs frakciją „Vardan Lietuvos“, ar dirbs valdančiojoje daugumoje, būdamas Jungtinėje frakcijoje.

„Negaliu prognozuoti, kaip bus. Viskas paaiškės, kai Panevėžyje atsiras partijos skyrius. Sunku pasakyti. Nežinau kitų Tarybos narių, kurie taps naujos partijos steigėjais, nuomonės ir pozicijos. Gali būti, kad po partijos įsteigimo, iš dabartinių 115 panevėžiečių, pritariančių naujai partijai, nebenorės tapti šios partijos nariu“, – svarstė R. Narkūnas.

Pasak R. Narkūno, kai kurie naujai partijai pritarė tik todėl, kad ji būtų įsteigta, bet ją įsteigus, būti partijos nariu tiesiog nenorės.

„Taip gali atsitikti ir su pilietinio judėjimo „Kartu“ atstovais, kurie gali atsitraukti. Dabar sąraše iš šio visuomeninio judėjimo yra Ričardas Bakanauskas, Rimantas Ridikas ir Povilas Urbšys. Beje, į Palangą nuosavu automobiliu važiuoja P. Urbšys, o dėl kitų dviejų – informacijos neturiu. Jų sąraše, kurie važiuoja autobusu, nėra“, – išsakė abejones politikas.

Naujienų portalo JP žiniomis, naujai kuriamos partijos Panevėžio skyriaus pirmininku trokšta tapti ir buvęs parlamentaras P. Urbšys.

Naujienų portalo JP žiniomis, naujai kuriamos partijos Panevėžio skyriaus pirmininku trokšta tapti ir buvęs parlamentaras P. Urbšys. Tačiau šis politikas neturi palaikymo. Beje, P. Urbšys gali pretenduoti į Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininko pavaduotojus bei į partijos Valdybą.

Gaila, tačiau eilinį kartą sužinoti politiko užmojų – nepavyko. Panevėžio miesto Tarybos narys į JP žurnalistų skambučius atsakyti vis dar neišdrįsta.

Vykdys duotus pažadus

Priminus jam, kad šiuo metu Panevėžio miesto Taryboje priklauso valdančiajai daugumai, o steigiant naują frakciją gali atsidurti kitoje barikadų pusėje – opozicijoje, R. Narkūnas tikino, jog iki kadencijos pabaigos vykdys savo programą.

„Tęsiu įsipareigojimus iki kadencijos pabaigos. Pereiti į opoziciją nesiruošiu. Dabar turiu vykdyti įsipareigojimus ir pažadus, kuriuos daviau rinkėjams. Vykdau savo programą. Be to, nepriimsiu sprendimų savarankiškai – tarsiuosi su partija“, – žadėjo R. Narkūnas.

Pokalbio pabaigoje R. Narkūnas pasidžiaugė, kad bendradarbiauja su Panevėžio rajono bendraminčiais, kurie domisi naująja partija:

„Panevėžio rajone yra apie 50 asmenų, kurie išreiškė simpatijas kuriamai partijai Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“. Jų lyderė – Danguolė Kuzmienė.“

Panevėžio vicemeras L. Jagminas, nors ir neneigė, kad dalyvavo kuriamos partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pristatyme, vykusiame praėjusių metų pabaigoje Panevėžyje, tačiau šiuo metu prisijungti prie naujo politinio darinio neplanuoja.

Pasiūlymų neturi

Drauge su R. Narkūnu Jungtinėje frakcijoje Panevėžio miesto Taryboje dirbantis miesto vicemeras Lauras Jagminas, nors ir neneigė, kad dalyvavo kuriamos partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“  pristatyme, vykusiame praėjusių metų pabaigoje Panevėžyje, tačiau šiuo metu prisijungti prie naujo politinio darinio neplanuoja.

„Pasiūlymo neturiu ir, kaip suprantu, naujos frakcijos Taryboje neplanuojama steigti, kadangi su R. Narkūnu tuo klausimu nekalbėjome. Lauksiu, kada įvyks partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamasis suvažiavimas. Tada galbūt sėsime su R. Narkūnu ir kalbėsimės dėl tolimesnių planų. Be to, Panevėžyje turi formuotis partijos skyrius. Iniciatyvos pats nerodysiu ir lauksiu, kol ją parodys Rimantas“, – aiškino L. Jagminas ir tęsė:

„Lieku valdančiojoje daugumoje, bet labai įdomu, kokia bus dėlionė, kai prie naujos partijos prisijungs P. Urbšys. Bus įdomu. Jeigu įsisteigs partija, tai natūralu, kad Panevėžio miesto savivaldybės Taryboje bus kalbama apie naujos frakcijos formavimą.“

R. Ridikas sakė, kad įstojus į naują partiją, jis taps ir įsteigto Panevėžio skyriaus nariu.

Išlieka galimybė atsisakyti

Pilietinio judėjimo „Kartu“ pirmininkės pavaduotojas ir Panevėžio miesto Tarybos narys Rimantas Ridikas naujienų portalui JP patvirtino, kad rytoj, sausio 29-ąją, važiuoja į partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ steigiamąjį suvažiavimą.

„Pilietinis judėjimas „Kartu“ susidomėjo naująja partija ir važiuojame į Palangą, į partijos steigiamąjį suvažiavimą. Kaip suprantu, šios partijos steigėjai tampa ir partijos nariais. Nebent kažkokie dalykai pasirodys nepriimtini – išlieka galimybė atsisakyti ir netapti partijos nariais“, – aiškino R. Ridikas ir sakė, kad įstojus į partiją, taps ir įsteigto Panevėžio skyriaus nariu.

Veža įgaliojimus

Pasak R. Ridiko, įsteigus Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyrių, planuojama kelti skyriaus pirmininko kandidatūrą.

„Galvojame, kad tai gali būti P. Urbšys. Juolab kad į naująja partiją ketina stoti apie 40 pilietinio judėjimo „Kartu“ narių. Į Palangą vežame judėjimo narių įgaliojimus, nes ne visi gali važiuoti. Beje, dabar vyksta dėlionės ir daug kas paaiškės suvažiavimo metu, nors su partijos programos projektu esame susipažinę“, – kalbėjo R. Ridikas.

R. Bakanauskas teigė, kad dar nėra tvirtai apsisprendęs, ar taps partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ nariu.

Dar gali apsigalvoti

Panašiai, kaip R. Ridikas, kalbėjo ir kitas Panevėžio miesto Tarybos narys bei pilietinio judėjimo „Kartu“ atstovas Ričardas Bakanauskas. Tik jis teigė, kad dar nėra tvirtai apsisprendęs, ar taps partijos Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ nariu.

„Dar yra neaiškumų, kuriuos planuoju išsiaiškinti nuvažiavęs į Palangą, į naujos partijos steigiamąjį suvažiavimą. Kol kas atrodo viskas gerai, bet, kai būsiu arti ir galėsiu girdėti, matyti, nuomonė gali ir pasikeisti“, – prasitarė R. Bakanauskas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

A. Mazuronis: Laisvės partija nesuinteresuota Partnerystės įstatymo priėmimu

confident-noyce

Sprendimas „Tvarkos ir teisingumo“ byloje dėl prekybos poveikiu – rugsėjo pabaigoje

confident-noyce

Partijų reitinge pirmauja TS-LKD, „Vardan Lietuvos“ ir LSDP

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau