Panevėžio miesto taryba susikirto dėl Etikos komisijos pirmininko posto: miestui gresia tiesioginis...

Panevėžio miesto taryba susikirto dėl Etikos komisijos pirmininko posto: miestui gresia tiesioginis valdymas

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO, BNS, 15MIN.LT nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybės Taryba, nors ir turi pasitvirtinus Etikos komisiją, bet iki šiol neturi jos pirmininko. Į šį postą jau du kartus siūloma Tarybos opozicionierė jaunoji politikė Viktorija Polzunovaitė – vis neišrenkama.

Tarybos reglamente įrašyta, kad per du mėnesius nuo pirmojo išrinktos naujos Tarybos posėdžio sušaukimo dienos arba nuo tiesiogiai išrinkto mero priesaikos priėmimo dienos turi būti paskirti mero pavaduotojai ir Savivaldybės administracijos direktorius, sudaryti Tarybos komitetai ir paskirti šių komitetų pirmininkai, sudarytos Vietos savivaldos įstatyme nustatytos komisijos ir paskirti šių komisijų pirmininkai, sudaryta Tarybos kolegija, jeigu nusprendžiama ją sudaryti.

BIC

Pagal šį reglamentą Taryba savo įgaliojimų laikui sudaro ir Etikos komisiją, o komisijos pirmininku, jeigu yra paskelbta Tarybos opozicija, o tokia Panevėžio miesto taryboje yra, siūlomas opozicijos atstovas.

Siūlė du kartus

Du kartus Panevėžio miesto tarybos etikos komisijos pirmininke buvo siūloma frakcijos „Kartu“ atstovė Viktorija Polzunovaitė. Tačiau ji nebuvo patvirtinta. Panevėžio miesto opozicionieriai ir trečią kartą planuoja, artimiausiame miesto Tarybos posėdyje rugsėjo 26-ąją, į Etikos komisijos pirmininkės postą siūlyti  V. Polzunovaitę.

V. Polzunovaitė.

Siūlys ir trečią kartą

Naujienų portalui JP vis neišrenkama Etikos komisijos pirmininke V. Polzunovaitė aiškino, kodėl vis nepatvirtinama ir negali pradėti vadovauti komisijai.

„Jau du kartus mano kandidatūra buvo siūlyta Etikos komisijos pirmininkės postą, bet nebuvau išrinkta. Kodėl nebuvau išrinkta, niekas nepaaiškino. Asmeniškai Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas pasakė, kad niekada nebūsiu išrinkta. Be to, neoficialiuose pokalbiuose girdėjau aiškinimus, kodėl nebalsavo už mano kandidatūrą. Vieniems, esą liepta nebalsuoti, kiti sakė, kad esu per jauna“, – kalbėjo jaunoji politikė ir teigė, kad į Etikos komisijos pirmininkes bus siūloma trečią kartą.

Rinkimus apskundė

Pasiteiravus, kodėl nepatvirtina Taryba kandidatūros į Etikos komisijos pirmininkės postą, V. Polzunovaitė mano:

„Prieštaraujama, matyt, todėl, kad esu Seimo nario Povilo Urbšio padėjėja, kad esu jo pusėje. Beje, Etikos komisijos pirmininko rinkimų peripetijas tirti Panevėžio miesto Taryboje perduota Vyriausybės atstovui. Laukiame atsakymo.“

R. Račkauskas.

Specialiai siūlo tą pačią

Panevėžio meras R. Račkauskas naujienų portalui JP teigė, kad Tarybos opozicija nusiteikusi, matyt, stengtis, jog Etikos komisija kuo ilgiau nepradėtų darbo.

„Jie primygtinai siūlo tą pačią V. Polzunovaitės kandidatūrą, nors Taryba jau du kartus šiai kandidatūrai pasakė „ne“. Kiek žinau, V. Polzunovaitės kandidatūra bus siūloma ir trečią kartą. Panašu, jog opozicija tendencingai stengiasi paralyžiuoti Etikos komisijos darbą, vėl ir vėl teikdama tą pačią Tarybos narių netvirtinamą kandidatūrą. Tarybos nario mandatas yra laisvas, jei Tarybos nariai mano, kad kandidatūra netinkama ir tai parodo balsavimu du kartus, naivu tikėtis, kad trečią kartą balsuos kitaip. Niekas negali primesti savo valios ir priversti balsuoti taip, kaip jiems patogiau“, – sakė meras ir pridūrė:

„Nemanau, kad dėl šių dalykų bus įvestas tiesioginis valdymas. Juolab kad, pati komisija yra suformuota. Opozicijoje yra ir kitų kandidatų į šį postą. Manau, kad rasime būdą, kaip išspręsti šią problemą.“

Trūksta patirties

Išgirdęs klausimą, ar asmeniškai sakęs V. Polzunovaitei, kad ji niekada nebus išrinkta Etikos komisijos pirmininke, Panevėžio meras atsakė:

„Taip nesakiau, tik nusistebėjau, kad kai kandidatūrai du kartus iš eilės nepritaria Taryba ir ji vėl siūloma, keista tikėtis, kad trečią, ketvirtą ar dar kažkurį kartą pasiūlius, padėtis pasikeis. Tai paprasčiausia nepagarba Tarybai. Kita vertus, Etikos komisijai turi vadovauti didesnę politinę ir gyvenimišką patirtį turintis Tarybos narys. Be to, atsižvelgiant į viešą informaciją, kurio Seimo nario padėjėja yra V. Polzunovaitė, akivaizdu, kad Etikos komisija taptų dar viena politinių rietenų arena, o jos priimami sprendimai vargu, ar būtų etiški ir nešališki.“

R. Tamašunienė.

Neteiks siūlymo

Tuo tarpu Vidaus reikalų ministerija (VRM) mėnesiui atideda planus siūlyti įvesti tiesioginį valdymą Panevėžio mieste, šiai savivaldybei epaskyrus Etikos komisijos pirmininko.

„Vidaus reikalų ministerija Seimui neteiks siūlymo įvesti tiesioginio valdymo Panevėžio miesto savivaldybės teritorijoje. Vyriausybės atstovai turės teikti aktualią informaciją Vyriausybei dėl Etikos komisijos pirmininko skyrimo. Savivaldybės tarybai nepaskyrus Etikos komisijos pirmininko per 30 dienų nuo šio sprendimo priėmimo, Vidaus reikalų ministerija ne vėliau kaip per 10 dienų pateiks Vyriausybei teisės aktų projektus dėl siūlymo Seimui įvesti laikiną tiesioginį valdymą savivaldybės teritorijoje“, – naujienų portalui JP teigė VRM ministrė Rita Tamašunienė.

 

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.