Panevėžio miesto savivaldybėje – vėl STT pareigūnų kratos papildyta

Panevėžio miesto savivaldybėje – vėl STT pareigūnų kratos papildyta

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybėje – vėl Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnų vizitas. Naujienų portalo JP žiniomis, šiandien nuo ryto vykdomos kratos Panevėžio miesto mero Ryčio Račkausko ir Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus Tomo Juknos kabinetuose.

Šią informaciją naujienų portalui JP patvirtino STT Panevėžio valdybos korupcijos prevencijos viršininkė Rita Škutienė. „Panevėžio miesto savivaldybėje atliekami ikiteisminio tyrimo veiksmai“, – teigė R. Škutienė.

BIC

Daugiau STT atstovė kol kas nieko nekomentuoja.

Savivaldybės atstovė spaudai Asta Sarapienė BNS patvirtino, kad į patalpas atvyko 11 STT pareigūnų.

STT informavo, kad šiandien 14.30 val. bus rengiama spaudos konferencija Panevėžyje, kurioje bus pranešta apie STT Panevėžio valdybos ir Panevėžio apygardos prokuratūros pradėtą ikiteisminį tyrimą, susijusį su įtariama korupcija Panevėžio miesto savivaldybėje.

Konferencijoje dalyvaus Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė ir STT Panevėžio valdybos viršininkas Žydrūnas Krampalcas.

T. Jukna.

Savivaldybę krėtė ir 2018 metais

Tai jau ne pirmas kartas, kai Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai apsilankė Panevėžio miesto savivaldybėje. STT Panevėžio valdybos pareigūnai ikiteisminį tyrimą pradėjo 2018 metų birželio mėnesio antroje pusėje dėl Panevėžio miesto savivaldybėje galimai įvykdytų korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų – prekybos poveikiu bei piktnaudžiavimo tarnyba.

Tuomet buvo sulaikytas Panevėžio meras Rytis Račkauskas ir jo patarėja Gintarę Maskoliūnienė, o tuomet adminsitracijos direktoriaus pavaduotoju dirbęs Tomas Jukna apklaustas kaip specialusis liudytojas.

R. Račkauskas.

STT įtaria, kad Panevėžio miesto savivaldybėje galimai buvo piktnaudžiaujama tarnyba ir duodami neteisėti nurodymai savivaldybės administracijos valstybės tarnautojams, siekiant sudaryti palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus.

Kaip įtariama, už pažadėtą palankių sprendimų priėmimą galimai buvo atsilyginta kyšiais.

Tyrimas dėl galimos korupcijos Panevėžyje prasidėjo 2018 metų birželį. Po STT operacijos dalis šios korupcijos bylos buvo išskirta į atskirą ir perduota Šiaulių apygardos teismui.

Panevėžio meras R. Račkauskas, pradėjus tyrimą buvo nušalintas nuo pareigų 9 mėnesius ir į darbą grįžo tik 2019 metų kovo mėnesio pradžioje.

Šioje byloje kaltinimai piktnaudžiavimu pateikti R. Račkauskui, jo patarėjai G. Maskoliūnienei ir viešųjų ryšių specialistui Mariui Vaupšui, kurio gyvybė užgeso šiemet sausio 7 dieną.

Pradėjo nagrinėti bylą

Šiaulių apygaros teismas praėjusiais metais pradėjo nagrinėti bylą, kurioje, pasak teisėsaugos atstovų, yra surinkta duomenų, jog M. Vaupšo atstovaujamai įmonei buvo sudarytos palankios sąlygos dalyvauti ir laimėti Panevėžio miesto savivaldybės skelbtus du viešųjų pirkimų konkursus.

Verslininkams už darbą sumokėta iš Panevėžio miesto savivaldybės biudžeto. Prokurorai įsitikinę, kad ir tyrimas, ir parengta veiklos programa galėjo būti naudingi asmeniškai Panevėžio merui R. Račkauskui, siekusiam antros kadencijos šiose pareigose. Pats meras ne kartą yra pabrėžęs, jog yra nekaltas ir tai įrodys teisme.

Beveik prieš porą metų STT pareigūnų akiratyje atsidūrė viešieji pirkimai, susiję su savivaldybės rinkodaros programos „Atsinaujinantis Panevėžys“ viešieji pirkimai.

Buvo atliekamos kratos asmenų darbo vietose bei namuose, iš Panevėžio miesto savivaldybės ir kai kurių uždarųjų akcinių bendrovių paimti tyrimui reikšmingi dokumentai.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.