Panevėžiui – „Auksinė krivūlė“ už kuriamas galimybes verslui

AutoriusJPFotoPANEVĖŽIO MIESTO SAVIVALDYBĖ

Šiandien minint Lietuvos vietos savivaldos dieną jau aštuonioliktus metus už ryškiausias iniciatyvas ir darbus įteikti svarbiausi šalies savivaldos apdovanojimai – „Auksinės krivūlės“. Vienas jų – už kuriamas galimybes verslui – įteiktas Panevėžio miesto savivaldybei.  

„Dėkoju Ekonomikos ir inovacijų ministerijai bei Lietuvos savivaldybių asociacijai už įvertinimą Panevėžiui. Nuo seno esame pramonės miestas, turintis stiprias įmones bei sėkmingai veikiantį verslą. Kryptingai dirbame tam, kad aplinka verslui investuoti, augti ir tuo pačiu auginti Panevėžį būtų kuo palankesnė. Džiugu, kad šios mūsų pastangos ir pasiekti rezultatai – pastebėti ir įvertinti. Tačiau ir toliau nežadame mažinti apsukų. Darbotvarkėje – nauji, strategiškai svarbūs ir ambicingi projektai, tarp kurių – „Rail Baltica“ vėžės atkarpa per Panevėžį, su Panevėžio rajono savivaldybe inicijuojama naujoji laisvoji ekonominė zona ir kiti. Jie neabejotinai sukurs verslui dar palankesnes sąlygas. Dar kartą ačiū ir sveikinimai Panevėžiui su reikšmingu įvertinimu!“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Panevėžys pelnė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos apdovanojimą už kuriamas galimybes verslui. Panevėžio miesto savivaldybė nuolat siekia kurti ir gerinti aplinką bei sąlygas mieste veikiančiam verslui. Stambiausi investuotojai, įsikūrę pramoniniuose miesto kvartaluose, jau įvertino Savivaldybės investicijas į kelių, susisiekimo ir susijusią inžinerinę infrastruktūrą, kurios projektavimą ir išpildymą inicijavo būtent verslo įmonės. Ekonomikos ir inovacijų ministerijai bei „Investuok Lietuvoje“ atstovams palankiai įvertinusiems Savivaldybės infrastruktūros atnaujinimo projektus – Elektronikos, Beržų g. ir kt. – sėkmingai juos įgyvendinus prisidedama prie miesto pramoninės teritorijos vystymo, naujų darbo vietų kūrimo ir eismo saugumo gerinimo.

Prieš šešerius metus įkurtame Panevėžio LEZ veiklą vykdantys investuotojai, jau išbandę ir įvertinę geografiją, susisiekimą, puikią strateginę vietą, išvystytą ir verslo poreikiams pritaikytą infrastruktūrą, vykdo tolimesnę plėtrą. Todėl Savivaldybė planuoja naujas strategijas, kaip padėti plėstis, vystytis bei į regioną pritraukti dar daugiau užsienio investicijų, skatinti vietos verslo augimą.

Taip pat smulkesniems prekybos ir paslaugas teikiantiems verslams yra nuolat atnaujinamos miesto viešosios erdvės, siekiama nuolat atliepti jų prašymus ir – kiek įmanoma – pritaikyti erdves paslaugų teikimui. Jau trečius metus

Savivaldybė vykdo verslo plėtros sąlygų gerinimo projektų konkursą. Jo veiklomis siekiama paskatinti pažangių technologinių sprendimų kūrimą ir diegimą versle, paskatinti verslo, mokslo ir viešojo sektoriaus bendradarbiavimą, kuriant ir komercializuojant aukštos pridėtinės vertės produktus, pritraukti kvalifikuotą darbo jėgą, formuojamas Panevėžio, kaip investicijoms ir verslui patrauklaus miesto, įvaizdis, stiprinama miesto strateginės Pramonės 4.0 krypties ekosistema.

Panevėžio miesto savivaldybė taip pat taiko valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatą juridiniams asmenims, rėmusiems sporto, kultūros ir mokslo veiklas. Tokios lengvatos taikomos jau penktus metus, jomis kasmet pasinaudoja vis daugiau įmonių.

„Auksinės krivūlės“ apdovanojimus rengia Lietuvos savivaldybių asociacija. Tradiciškai ceremonijos metu šalies ministerijos, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje bei Lietuvos verslo konfederacijos vadovai įteikia „Auksinės krivūlės“ statulėles konkrečiose srityse nusipelniusioms savivaldybėms.

Svarbiausią šalies savivaldos apdovanojimą šiemet pelnė Panevėžio, Vilniaus, Šiaulių, Palangos, Lazdijų, Klaipėdos, Molėtų, Prienų, Tauragės, Jurbarko, Trakų, Utenos bei Kauno rajonų savivaldybės.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio rajono savivaldybėje neįgaliesiems įrengiamas liftas

confident-noyce

Panevėžio savivaldybės administracijoje – pokyčiai

confident-noyce

Panevėžio rajono savivaldybėje paminėta Tarptautinė valstybės tarnautojo diena

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau