Panevėžio miesto savivaldybė planuoja sutvarkyti Kniaudiškių parką

Panevėžio miesto savivaldybė planuoja sutvarkyti Kniaudiškių parką

JP / Luko VARANAUSKO nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybė planuoja sutvarkyti Kniaudiškių parką – 7,7 ha teritoriją  tarp Molainių, Žygeivių ir V. Alanto gatvių. Šiuo metu apleistą žaliąją zoną norima pritaikyti bendruomenės poilsio ir rekreacijos reikmėms. Projektą tikimasi finansuoti ES ir miesto lėšomis.

Šiuo metu jau parengta Kniaudiškių parko koncepcija. Išanalizuota esama teritorijos būklė, inventorizuoti želdiniai,  pasiūlyta jų tvarkymo sprendinių, numatyta takų bei informacinė sistema.

Koncepcijos rengėjos UAB „Panprojektas“ nuomone, pirmiausia apleistoje ir neprižiūrimoje teritorijoje turėtų būti šalinami menkaverčiai, ne vietoje augantys medžiai, krūmai, genimos šakos. Norint visiškai atskleisti ir paryškinti vietovės kraštovaizdį, jos gamtines vertybes, reikėtų gerinti  estetinę būklę formuojant, tvarkant želdynus, kompleksiškai įvertinant, kurias erdves, panoramas atverti, kurias pridengti, numatyti pažintinę, poilsio infrastruktūrą.

BIC

Pateikti keturi koncepcinių sprendinių variantai, įrengiant įėjimus į parką, automobilių stovėjimo aikšteles, lankytojų informacijos ir edukacijos centrus, pėsčiųjų ir dviračių, pojūčių („basų kojų“) takus/gėlių juostas, amfiteatrą, estradas, ramaus ir aktyvaus poilsio zonas, aikšteles su laužavietėmis, mažosios architektūros elementus, išnaudojant jau suformuotas kalveles. Viena idėjų – būsimajame parke vizualiais gamtiniais sprendiniais netgi įprasminti visiems puikiai žinomą pasaką „Eglė – žalčių karalienė“.

Savivaldybė kviečia susipažinti su Kniaudiškių parko sutvarkymo koncepcija. Viešas susirinkimas jai aptarti vyks gegužės 13 d. 17 val. Savivaldybės priimamojo 104 kab. 

Turite motyvuotų pasiūlymų ir pastabų? Iki susirinkimo teikite el. paštu ieva.skiotiene@panevezys.lt, rasa.stankuniene@panevezys.lt, renata@panprojektas.lt arba raštu (Panevėžio miesto savivaldybės administracijai, Laisvės a. 20, Panevėžys).

Kas toliau? Po viešojo svarstymo bus rengiamas Kniaudiškių parko techninis projektas.

Šiuo metu Savivaldybės pateiktą paraišką ES investicijoms gauti vertina atsakingos institucijos.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.