Panevėžio miesto savivaldybė pertvarko miesto keleivinio transporto veiklą

Panevėžio miesto savivaldybė pertvarko miesto keleivinio transporto veiklą

JP / Panevėžio miesto savivaldybės nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba steigia VšĮ „Panevėžio keleivinis transportas“.

„Siekdami gerinti keleivių vežimo viešuoju transportu paslaugų kokybę, pritraukti daugiau keleivių, derinti maršrutus pagal gyventojų poreikius, optimizuoti nuostolingus maršrutus, remiamės gerąja Vilniaus, Klaipėdos ir kitų miestų praktika. Atskiriame viešojo transporto administravimo veiklas nuo vežėjo (operatoriaus) ekonominių-ūkinių veiklų. Pirmosiomis užsiims naujoji įstaiga, o keleivių vežimu – konkurso būdu 2019 m. atrinktas vežėjas“, – sako Miesto plėtros skyriaus vedėjas Jokūbas Leipus.

VšĮ „Keleivinis transportas“ rengs viešojo transporto sistemos optimizavimo projektus, sudarys maršrutus ir tvarkaraščius, gerins ir valdys viešojo transporto eismo informacinę sistemą, rengs siūlymus dėl bilietų kainų ir rūšių, diegs e-bilieto sistemą, organizuos bilietų gamybos, platinimo apskaitą ir kontrolę, vykdys keleivių ir vežėjų kontrolę, organizuos vežėjų konkursus, kaups pajamas už parduotus bilietus, kompensacijas ir dotacijas, atsiskaitys su vežėjais už darbą, analizuos keleivių vežimo duomenis, dalyvaus transporto priemonių atnaujinimo programose, formuos viešojo transporto infrastruktūros tinklą, vykdys jo plėtrą bei kt.

BIC

Šiemet naujojoje įstaigoje dirbs 5, kitąmet – apie 16 darbuotojų.

„Siekiame, kad Panevėžio autobusų parkas susikoncentruoti į keleivių vežimo veiklą, išnaudoti planuojamus įsigyti naujus 10 ekologiškų autobusų, ir konkurencingomis sąlygomis dalyvautų vežėjo parinkimo konkurse 2019 m. Tikimės, kad įmonei pavyks optimizuoti savo veiklą, pasiūlyti konkurencingą kainą ir laimėti konkursą“, – teigia J. Leipus.

AIK

AMES

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.