17.2 C
Panevėžys
Šeštadienis, 13 liepos, 2024

Panevėžio miesto savivaldybė paskyrė meno stipendijas

AutoriusJPFotoGEDIMINAS KARTANAS

Panevėžio miesto savivaldybė skatina kultūros ir meno srities atstovus kurti miestui, todėl kasmet skiria meno stipendijas kūrybinėms idėjoms įgyvendinti finansuodama jų projektus. Šiemet Savivaldybės biudžete kultūros ir meno stipendijoms buvo numatyti 20 tūkst. Eur, komisija juos paskirstė 8 kūrėjams.

Po 2 tūkst. 500 Eur savo idėjoms įgyvendinti gaus Girmantas Rudokas, Ramūnas Grikevičius, Diana Rudokienė, Jūratė Kirtiklytė, Artūras Stančikas, Erika Povilonytė, po 2 tūkst. – Henrikas Mazūras ir Iveta Šmidtaitė.

Girmantas Rudokas surengs personalinę koliažo parodą „Epizodai“ bei edukaciją. Menininko planuose – 3 darbų parodos Panevėžyje, Utenoje bei Šiauliuose. Siekiant supažindinti lankytojus su autorine grafinio koliažo, kaip dailės kūrinio, atlikimo technika bus surengta 4 val. edukacija-seminaras. Seminaro metu bus siekiama skatinti visuomenę tausoti aplinką, o nebenaudojamus senus daiktus, medžiagas ne utilizuoti, o pagal galimybes panaudoti kūrybinėms reikmėms.

Ramūnas Grikevičius sukurs naują tapybos darbų ciklą „Apverstas namas“. Šią temą menininkas pasirinko siekdamas atkreipti dėmesį į aktualius šiandieninio pasaulio iššūkius bei kaitą. R. Grikevičius planuoja surengti personalines parodas Panevėžyje bei Vilniuje, suorganizuoti susitikimus su žiūrovais, savo kurtus darbus menininkas planuoja eksponuoti ir grupinėse parodose.

Artūras Stančikas įgyvendins kūrybinį projektą „Fragmentai“, skirtą asmeninės bei kūrybinės veiklos sukakčiai paminėti. Tai tęstinė, anksčiau įgyvendintų kūrybinių projektų dalis. Menininkas planuoja surengti parodas Panevėžio miesto dailės galerijoje bei „ArtVilnius`24“, visuomenei pristatyti projekto metu sukurtus darbus, pravesti nemokamas ekskursijas-diskusijas „Susitikime su menininku“.

Diana Rudokienė surengs autorinę tapybos ant drobės parodą „REM teritorija“, kurią pristatys Panevėžio, Kauno, Daugpilio bei Austrijos meno galerijose. Tai turėtų būti 8-10 didelio formato darbai. Parodos pristatymo Panevėžyje metu menininkė ketina surengti susitikimą su miesto bendruomene, pristatyti parodos koncepciją, išsamiau pakalbėti apie kūrinius bei patį kūrybos procesą.

Jūratė Kirtiklytė įgyvendins projektą „Pasiklysti, kad atrastum“. Pasak menininkės, kūryba visada yra pilna naujumo paieškų, visa tai atspindi ir pats projekto pavadinimas. J. Kirtiklytė pasitelkdama piešimo procesą planuoja sukurti naujus darbus ir juos pristatyti kitų metų vasarį G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos erdvėse, įtraukiant miesto visuomenę į platesnį tradicinio meno suvokimą.

Erika Povilonytė kurs popieriaus darbų kolekciją, kurią eksponuos tuščio vandens rezervuaro erdvėse, drauge bus siekiama skatinti susimąstyti apie senų erdvių panaudojimą naujiems tikslams. Menininkės įgyvendinamas projektas susidės iš vietos lankymo ir analizės, istorinio konteksto nagrinėjimo, popieriaus darbų kūrimo bei sukurtos instaliacijos eksponavimo.

Henrikas Mazūras surengs tris parodas su edukaciniais projektais „Ekslibrisai miestui ir panevėžiečiams“. Parodas planuojama surengti G. Petkevičaitės-Bitės, Elenos Mezginaitės viešosiose bibliotekose ir Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje. Parodų pristatymo metu miesto bendruomenė bus supažindinama su ekslibriso raiškos priemonėmis, grafikos technika bei mūsų kultūrai reikšmingomis Panevėžio asmenybėmis, edukacinė medžiaga bus paruošta bukletų, anotacijų ar katalogo pavidalais.

Iveta Šmidtaitė įgyvendins projektą „Miestas kitaip“, susidedantį iš kelių dalių – abstrakčių paveikslų serijos bei skulptūrinių baldų kolekcijos. Menininkė panaudodama tufting techniką, keramikos plyteles kurs skulptūrinius baldus, kurie turės tam tikrus miesto elementus iš praeities, pvz. vazą iš senosios autobusų stoties. Abstrakčių paveikslų seriją skirs būtent vizualiam dienoraščių ciklui, sukuriančiam emocinę vertę. Keramikiniai baldai bus eksponuojami keliaujančioje parodoje Skaistakalnio parke, Senvagėje, Laisvės a. ir kt. I. Šmidtaitė visus kvies keliauti meno maršrutu, apžiūrint eksponuojamus kūrinius po atviru dangui.

Iš viso kultūros ir meno stipendijų konkursui buvo pateikta 11 projektų.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

G. Skaistė: pateikti mokestiniai pasiūlymai Seimui atitinka Lietuvos įsipareigojimus dėl RRF plano

confident-noyce

M. Vaščega: vis dar yra 180 rodiklių, dėl kurių Lietuva turės atsiskaityti, norėdama gauti visas numatytas RRF lėšas

confident-noyce

Lietuva kol kas gavusi beveik 1,36 mlrd. eurų RRF lėšų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau