Buvęs Pilėnų mokyklos pastatas – aukcione: savivaldybė už jį nori daugiau nei milijono eurų

Pilenu mokykla 10
Dar prieš šešerius metus Panevėžyje, nebaigtoje statyti mokykloje, esančioje Alantos gatvėje, planuota įkeldinti Panevėžio miesto apylinkės ir apygardos teismus, tačiau jau dabar nebaigtas statyti plytų mūro pastatas parduodamas aukcione.

Dar prieš šešerius metus Panevėžyje, nebaigtoje statyti mokykloje, esančioje Alantos gatvėje, planuota įkeldinti Panevėžio miesto apylinkės ir apygardos teismus, tačiau jau dabar nebaigtas statyti plytų mūro pastatas parduodamas aukcione. Pastatą pardavinėjanti Panevėžio miesto savivaldybė iš pirkėjų tikisi gauti nemenką sumą – 1 240 000 eurų.

Dar prieš 17 metų pradėta statyti ir niekaip neužbaigta Pilėnų mikrorajono mokykla, iki dabar stovėjo nejudinama, laukdama sprendimų, o planų būta grandiozinių.

Kadangi miesto mokyklose ir taip kasmet mažėja moksleivių skaičius, uždaromos ar sujungiamos mokyklos, dar viena mokymo įstaiga Panevėžiui nereikalinga. Todėl realiausias svarstomas variantas buvo po vienu stogu įkurdinti Panevėžio miesto apylinkės ir Panevėžio apygardos teismus.

2011 metais Panevėžyje lankęsis tuometinis teisingumo ministras Remigijus Šimašius susitiko su miesto Savivaldybės bei Panevėžio apygardos bei apylinkės teismų vadovais, apžiūrėjo Alanto gatvės mokyklos pastatą. Tada ministras žadėjo, kad per keletą mėnesių bus atlikta galimybių studija ir nuspręsta, ar šis pastatas tiktų teismams įkurdinti. Tačiau iki šiol nebuvo imtasi jokių veiksmų.

Pasirodo, Panevėžio apylinkės ir apygardos teismai tikėjosi gauti finansavimą iš Finansų ministerijos. Tačiau, kaip pasakojo Panevėžio miesto savivaldybės infrastruktūros skyriaus specialistė Jolanta Petrauskė, jau 2013 metais savivaldybę teismai informavo, kad jokie veiksmai susiję su šiuo pastatu nebus vykdomi, kadangi Finansų ministeriją neskyrė paramos.

Pilenu mokykla Simasius 01
2011 metais Panevėžyje lankęsis tuometinis teisingumo ministras R. Šimašius susitiko su miesto Savivaldybės bei Panevėžio apygardos bei apylinkės teismų vadovais, apžiūrėjo Alanto gatvės mokyklos pastatą. Tada ministras žadėjo, kad per keletą mėnesių bus atlikta galimybių studija ir nuspręsta, ar šis pastatas tiktų teismams įkurdinti. Tačiau iki šiol nebuvo imtasi jokių veiksmų.

Susidomėjimas tik iš žurnalistų

Naujienų portalui JP pasidomėjus, ar miesto savivaldybė jau sulaukė susidomėjimo dėl buvusio mokyklos pastato, išgirdo neigiamą atsakymą.

„Kol kas tai tik pirmasis aukcionas. Prašoma suma tikrai nemaža, tad sulaukėme tik žurnalistų dėmesio“, – teigė vyriausioji specialistė J. Petrauskė.

Planuota perduoti Vyriausybei

2012 metais Panevėžio miesto savivaldybė taryba buvo nusprendusi perduoti Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį V. Alanto g. 10 mokyklos pastatą Vyriausybės reikmėms.

Teisingumo ministerija informavo Savivaldybę pritarianti, kad šis pastatas būtų perduotas valstybės nuosavybėn Panevėžio teismams įsikurti, tačiau negavus finansavimo iš Finansų ministerijos, bet kokie planai buvo sustabdyti.

Pilenu mokykla 04
2012 metais Panevėžio miesto savivaldybė taryba buvo nusprendusi perduoti Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį V. Alanto g. 10 mokyklos pastatą Vyriausybės reikmėms.

Tuo metu Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorės pareigas ėjusi Kristina Vareikienė teigė, kad Alantos g. mokyklos pastatas idealiai tinka teismams. Tada administracijos direktorė prasitarė, kad norisi su šiuo pastatu atsisveikinti greičiau, nes saugos tarnyboms kas mėnesį išleidžiama daugiau nei 2 tūkst. eurų.

Parduodama

Tačiau šiuo metu nebaigta statyti Pilėnų mikrorajono mokykla parduodama aukcione. Už šį pastatą savivaldybė tikisi gauti daugiau nei 1 mln. eurų.

Bendras šio pastato plotas siekia 7 092,43 kv. m. Pirmame aukšte yra 92 neįrengtos patalpos, antrame – 51 patalpa. Bendra pastato būklė įvertinta kaip gera.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ukmergėje pradėjo veikti naujas teismo pastatas

confident-noyce

Senąjį Vilniaus oro uosto pastatą bus bandoma atnaujinti – bus ieškoma architektų

confident-noyce

Turto bankas skelbia bendrovės „Panevėžio veislininkystė“ akcijų aukcioną

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau