Panevėžio miesto mero pareiškimas

Panevėžio miesto mero pareiškimas

JP / Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Jau kuris laikas mėgiamiausiu Panevėžio TS-LKD skyriaus, kitaip tariant konservatorių, pirmininkės užsiėmimu tapo raštų ir pareiškimų Panevėžio miesto savivaldybei rašinėjimas. Tad leiskite pasinaudoti proga į juos atsakyti viešai.

Konservatorių Panevėžio skyrius vėl išplatino eilę pareiškimų. Viename jų ragino sukviesti, reikia suprasti, neeilinį Tarybos posėdį, kuriame būtų pateikta informacija apie STT atliktą antikorupcinį vertinimą „Dėl investicijų į Panevėžio miesto savivaldybės infrastruktūrą, gamybos ar paslaugų sritį sutarčių sudarymo tvarkos aprašo ir sutarties“. Pareiškime Konservatoriai pageidauja, kad būtų pasiūlyti sprendimo būdai, pašalinant kažkokius neva esamus pažeidimus.

Ilgai miestą valdžiusiems ir ne vieną kadenciją mero postą savo rankose turėjusiems konservatoriams noriu priminti, kad Tarybos posėdžiai – ne pageidavimų koncertas, jie nėra ir negali būti kviečiami kokiam nors partijos skyriui ar jų vėliavnešiui užsinorėjus. Jie šaukiami ir posėdžio darbotvarkė sudaroma Vietos savivaldos įstatymo ir Tarybos reglamento nustatyta tvarka. Patikėkite, nei viename iš jų punkto „šaukti posėdį pagal pageidavimą“ nėra. Todėl ir iki šiol, ir vėliau Tarybos posėdžiai bus kviečiami nustatyta tvarka.

BIC

Tačiau man kyla klausimas, kokiu gi ypatingu būdu reikia konservatoriams pateikti jų minimą iš STT gautą informaciją, kai pats tyrimas, atrodo, ir buvo pradėtas jų pačių prašymu, o ir atsakymą gavo tiesiai iš STT? Sakytum, turėtų būti susipažinę.

Bet panašu, kad gavę arba neskaitė, arba nenorėjo perskaityt to, kas jame parašyta. Pirma, pabrėžiu, kad STT nenustatė jokių pažeidimų, dėl kurių savivaldybės sprendimai turėtų būti stabdomi ar naikinami.

Kitaip, nei galbūt konservatoriams norėtųsi, STT pateikė savo nuomonę, kurioje išdėstė eilę rekomendacinio pobūdžio įžvalgų. Kadangi visas kompetentingų, pabrėžiu, kompetentingų institucijų pastabas priimame labai rimtai, todėl į jas, be abejo, įsiklausysime ir atsakingai įvertinsime.

Kitas konservatorių eskaluojamas klausimas – STT tyrimas savivaldybės įmonėse. Konservatoriai nori išgirsti mano nuomonę. Kaip visi puikiai žinote, jau ne kartą ją išsakiau viešai, atitinkami sprendimai priimti. Bet vėl matote chronišką nenorą girdėti. Todėl kartoju dar kartą.

Panevėžio miesto savivaldybėje šioje kadencijoje, kaip niekada iki šiol, suaktualintas nulinės tolerancijos korupcijai principas. STT atliko korupcijos rizikos analizę trijose savivaldybės įmonėse – „Autobusų parkas“, „Panevėžio gatvės“ ir „Panevėžio butų ūkis“. Išvadose pateikta informacija tokią riziką patvirtino. Todėl pirmiausia kreipiausi į prokuratūrą su prašymu išsiaiškinti, ar STT pateiktos išvados nesuteikia pagrindo pradėti ikiteisminių tyrimų dėl korupcinio pobūdžio ir kitų nusikalstamų veikų.

Savo ruožtu STT rekomendavo įvertinti vadovų veiklą. Tai ir buvo padaryta – praėjusią savaitę priimtas sprendimas atleisti „Autobusų parko“ direktorių, kai praradusį pasitikėjimą.

Prasta padėtis užfiksuota ir „Panevėžio gatvėse“. Tačiau vadovo klausimas čia išsisprendė anksčiau. Vasario mėnesį, dar iki gaunant STT išvadas, iš pareigų pasitraukė „Panevėžio gatvių“ direktorius. Jis pareigų neteko iš karto po to, kai Savivaldybę pasiekė panevėžiečių užfiksuoti vaizdai, kaip kelininkai aplaidžiai tvarko miesto gatves. STT išvados parodė, kad būta ne tik darbuotojų, bet ir paties vadovo aplaidumo.

Pažeidimų rasta ir AB „Butų ūkis“ veikloje. Jie, specialistų teigimu, vertintini kaip smulkesni nei kitose dviejose įmonėse. Šią savaitę rinksis ir vadovo veiklą vertins įmonės valdyba.

Negana to, imamės konkrečių žingsnių jau artimiausiu metu keisti situaciją savivaldybės valdomose bendrovėse. Į bendrovių valdybas ir stebėtojų tarybas įtrauksime nepriklausomus kompetentingus atstovus. Jų dalyvavimas ne tik užtikrins, kad įmonėms būtų formuluojami aiškūs planai, kaip jos turi veikti ir kokių rezultatų pasiekti. Neabejoju, kad tai pagerins įmonių valdymą, padės užkirsti kelią galimiems viešųjų pirkimų procedūrų pažeidimams ar nepotizmo apraiškoms.

Šiek tiek apie minimų įstaigų vadovus, su kuriais teko atsisveikinti ne dėl ko kito, o dėl pagrįstą nepasitikėjimą keliančios veiklos. Autobusų parko direktorius į pareigas paskirtas 2000 metais. Žinote, kas tuo metu valdė miestą? Konservatoriai ir jų meras Matuzas priešakyje. Buvęs Panevėžio gatvių direktorius Gintaras Petrauskas į vadovus paskirtas 2006 metais. Ir vėl, valdžioje tie patys konservatoriai su tuo pačiu Matuzu priekyje. Todėl, ir kreipiuosi į konservatorius: ar dėl dabartinės situacijos įmonėse – nėra ir Jūsų atsakomybės? Nėra Jūsų neatsakingumo renkant vadovus rezultatas? Tai ne Jūsų ilgus metus trukęs aplaidumas arba nenoras matyti įmonių problemas?

Mieli konservatoriai, ar Jūs tikrai manot, kad panevėžiečiai akli? Ar manot, kad aplinkinių drabstymas nuosavu purvu išplaus jūsų pačių dėmes? Stebint jūsų veiksmus, panašu, kad taip.

Štai kodėl jūsų nepamatuoti pareiškimai, kad sprendimai, susiję su naujos stoties atsiradimu turi būti stabdomi, vienareikšmiškai vertintini kaip primityvus būdas numarinti galimybę turėti naują autobusų stotį miestui palankiausiomis sąlygomis. Nuoširdžiai tikiuosi ir tikiu, kad tai bus dar vienas jūsų nepasiektas tikslas. Kaip kad nepavyko interpeliacijos būdu rengtas perversmas miesto taryboje. Kaip nepavyko daugiau nei pusę metų plačiai eskaluota juodinimo ir atviro melo akcija, bandant man prikišti nebūtą viešųjų ir privačių interesų supainiojimą, kol šias Jūsų užmačias panaikino teismas. Beje, iš jūsų, taip tendencingai ir atvirai melavusių bei juodinusių mane, prisipažinimo klydus taip ir neteko išgirsti.

Lygiai taip jums nepavyks savo tiek metų kurtų, puoselėtų ir paliktų problemų autorystės prilipdyti šiai tarybai – būtent jūsų pačių privirtą jovalą mes dabar kuopiame ir, žiūrint į jūsų pasimetimą, darome tai pakankamai sėkmingai.

Žinoma, matydamas visą šią netiesos, šmeižto ir isterijos bakchanaliją, galėčiau pasakyti, kad ponia Juknevičienė yra patologinė melagė. Žinoma, galėčiau pasakyti, kad ponia Juknevičienė ir jos partiniai bendrininkai nesirinkdami priemonių bando kurtis politinį kapitalą tiesiogiai ir atvirai kenkdami Panevėžiui. Galbūt galėčiau pavadinti konservatorius sugebančiais tik griauti ir nieko daugiau. Manyčiau, kad visa tai nebūtų netiesa. Bet gal tiek to.

Tiesiog paprašysiu: baikite griauti ir niokoti. Jeigu dar liko nors lašelis noro ir sugebėjimų, padarykite nors kažką pozityvaus panevėžiečių labui.

Lietkabelis

Basakojis

Mano namukas

Dima Bilan

Modelis

Dizainas

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.