Panevėžio miesto meras pasisakė apie galimą interesų konfliktą dėl Skaistakalnio parko atnaujinimo

Panevėžio miesto meras pasisakė apie galimą interesų konfliktą dėl Skaistakalnio parko atnaujinimo

Vilda LUKAITYTĖ / JP nuotr.

R. Račkauskas.

Socialiniame tinkle „Facebook“ Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas pasisakė apie prieš kelias dienas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos sprendimą pradėti tyrimą, dėl galimų miesto vadovo viešų ir privačių interesų supainiojimo, nenusišalinus nuo klausimų, susijusių su jo sūnaus darbu.

Kaip trečiadienį pranešė VTEK, grupė Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narių pranešė, jog meras savivaldybės taryboje nenusišalino svarstant klausimus dėl Panevėžio Senvagės teritorijos kompleksinio sutvarkymo, poeto J. Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymo ir Skaistakalnio parko ir jo prieigų sutvarkymo projektų įgyvendinimu ir finansavimu.

Pasak pranešėjų, vienas iš projektus rengusių architektų yra mero sūnus.

Baltijos implantologijos klinika

VTEK aiškinsis, ar meras nepažeidė reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti.

Penktadienio vakarą socialiniame tinkle „Facebook“ Panevėžio meras R. Račkauskas išplatino atsakymą į VTEK pranešimą apie tyrimą.

Būna dienų, kai ima ir paaiškėja, kad meilė savo miestui ir neatlygintinas prisidėjimas prie jo gražinimo, pasirodo, yra labai blogai. Netgi būna, tik įsivaizduokite, kad neatlygintinai siūlyti, kaip atnaujinti miesto erdves, imasi mero sūnus. O čia jau visiškas kriminalas!, – šaukia kai kurie ir skuba rašyti skundą į VTEK‘ą. Juk, pasirodo, siūlyti dovaną miestui leidžiama toli gražu ne visiems“, – rašė miesto meras.

R. Račkauskas teigia gerai, kad VTEK imasi tirti šį skundą, nes, anot miesto vadovo, pagaliau bus padėtas taškas nepagrįstoms insinuacijoms dėl menamo interesų konflikto, susijusio su jo sūnaus dalyvavimu Skaistakalnio ir Senvagės atnaujinimo idėjų konkurse.

Savo pranešime Panevėžio meras pateikia ir kelis atsakymus.

Ar mano sūnus dalyvavo idėjų konkurse?

Taip. Mano sūnus, architektas Ignas Račkauskas, visuomeniniais pagrindais – nepretenduodamas į atlygį – prisijungė prie jaunų profesionalų komandos ir kaip laisvas kūrėjas savo idėjomis ir pasiūlymais prisidėjo prie konkurse nugalėjusios architektūrinės koncepcijos sukūrimo.

Ar mano sūnus dirbo/dirba, buvo/yra surištas turtiniais ar kokiais kitais santykiais su konkurso laimėtoja MB „Pupa – strateginė urbanistika“?

Ne.

Ar aš, kaip meras, turėjau galimybę įtakoti konkurso vertinimą?

Ne. Konkursą organizavo ne meras ar Taryba, o savivaldybės administracija ir Lietuvos architektų sąjunga, konkurso vertinimo komisija – 3 administracijos atstovai ir 6 nepriklausomi nacionaliniu mastu pripažinti ekspertai, apie įtaką kuriems kalbėti paprasčiausiai nerimta.

Ar balsavimai Taryboje buvo susiję su idėjų konkurso, kuriame dalyvavo mano sūnus, vertinimu?

Ne.

Panevėžio meras R. Račkauskas išrinktas kaip visuomeninio rinkimų komiteto „Povilas Urbšys už sąrašą kartu“ atstovas.

PIC

KTU

J. Miltinio dramos teatras

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.