Panevėžio miesto meras lieka nušalintas nuo pareigų

Panevėžio miesto meras lieka nušalintas nuo pareigų

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

R. Račkauskas.

Panevėžio apygardos teismas neskundžiama nutartimi nuspendė, kad laikinas nušalinimas nuo pareigų Panevėžio miesto savivaldybės merui Ryčiui Račkauskui skirtas pagrįstai.

Sausio 20 dieną Panevėžio apylinkės teismas merui skyrė laikiną nušalinimą nuo pareigų vienam mėnesiui, t. y. iki vasario 20 d.

Pirmos instancijos teismas nurodė, kad įtariamasis gali trukdyti procesui – daryti įtaką dar neapklaustiems savivaldybės ar su ja susijusių įstaigų ir įmonių darbuotojams, kitiems asmenims, susijusiems su juo tarnybiniais ryšiais.

BIC

Be to, laikinas nušalinimas nuo pareigų skirtas ir siekiat užkirsti galimybę įtariamajam daryti naujas nusikalstamas veikas.

Apygardos teismas sutiko su pirmos instancijos teismo motyvais ir konstatavo, kad naikinti Panevėžio apylinkės teismo nutartį nėra teisinio pagrindo. Teismas nurodė, kad ikiteisminis tyrimas yra dinaminis procesas ir naujų įrodymų atsiradimas gali lemti būtinybę apklausti naujus liudytojus, atlikti kratas darbo vietose, pareikalauti pateikti naujus dokumentus ir pan.

„Šioje proceso stadijoje įtariamojo nušalinimas nuo pareigų yra tinkama procesinė prievartos priemonė, nes kitomis procesinėmis prievartos priemonėmis šiuo metu nėra galimybės pasiekti proceso tikslų“, – pažymėjo Panevėžio apygardos teismas.

Įtarimai – staigmena

Prokurorai įtaria, kad Panevėžio meras R. Račkauskas galėjo susitarti priimti 3 tūkst. eurų kyšį iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ vadovo, kad šiam klubui būtų skiriama savivaldybės ir jos įmonių parama.

R. Račkauskas sakė, kad  įtarimai jam yra staigmena.

„Staigmena man, absoliuti. Čia tokia logika sekant, kas mėnesį gali ką nors sugalvoti. Kažkam, matyt, nepatinka, kai darbai Panevėžyje vyksta, ar ne tie juos vykdo. Nežinau, apie kokį kyšį čia eina kalba. Tikrai jokių kyšių neėmiau, neimu ir neimsiu. Tai laukiame, kol kažkas patiems bus aiškiau“, – anksčiau naujienų portalui sakė R. Račkauskas.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.