15.7 C
Panevėžys
Šeštadienis, 23 rugsėjo, 2023

Panevėžio miesto meras įvardino šiuo metu didžiausius mieste vykstančius projektus

AutoriusJPFotoVILMANTAS BIELIŪNAS, ŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, BNS
R. Račkauskas.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba leido vykdyti Panevėžio miesto gatvių asfaltbetonio dangos paprastojo remonto darbų viešąjį pirkimą. Apie svarbiausius infrastruktūros darbus bei mieste įgyvendinamus investicinius projektus – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.  

Panevėžio miesto gatvės tvarkomos vadovaujantis Tarybos patvirtintu prioritetiniu sąrašu. Kiek Panevėžyje yra jau sutvarkyta gatvių?

Gatvių infrastruktūros gerinimas – vienas mūsų prioritetų, todėl gatvių infrastruktūrą atnaujiname jau ne vienerius metus. Nuo 2015 m. Panevėžyje atnaujintos net 65 gatvės. Pagal patvirtintą gatvių tvarkymo prioritetinį sąrašą 2023-2025 m. laikotarpiu esame numatę tęsti jau pradėtus darbus. Per minėtą laikotarpį  planuojame suremontuoti 15 miesto gatvių, kurios sudaro 13,4 km.

Kokios artimiausiu metu bus baigtos tvarkyti miesto gatvės?

Miesto gatves stengiamės remontuoti nuosekliai. Iki birželio 10-osios planuojama užbaigti Smėlynės g. IV-ojo etapo nuo miesto ribos iki Šiaurinės g. kapitalinio remonto darbus, o nuo birželio 12 d. startuos kitas šios gatvės rekonstrukcijos etapas.

Įgyvendinus projektą apie 1,2 km Smėlynės g. dalis nuo Šiaurinės g. sankryžos iki geležinkelio  pervažos ribos bus sutvarkyta kapitaliai – naujai išasfaltuota gatvė, atnaujintas apšvietimas, pėsčiųjų ir dviračių takai, dalis lietaus nuotekų tinklų, mažoji architektūra, eismo saugumo priemonės. Akivaizdu, kad tokios apimties darbai neįvyks per naktį, tad neišvengsime tam tikrų trikdžių. Siekiant sukelti kuo mažiau nepatogumų eismo ribojamas bus vykdomas atkarpomis – nuo Šiaurinės g. žiedinės sankryžos iki Bijūnų g. ir nuo Rožių g. iki geležinkelio pervažos.

Remontuojamos Panevėžio gatvės.

Pokyčių bus ir viešajame transporte. Autobusai važiuos S. Kerbedžio, Senamiesčio bei Paliūniškio gatvėmis. Paliūniškio g. sankryža liks neuždaryta. Rekonstrukcijos darbus stengsimės atlikti kuo greičiau, per mokinių vasaros atostogas.

Iki liepos vidurio turėtume baigti įgyvendinti ir Elektronikos, Senamiesčio, S. Kerbedžio, Tinklų, Venslaviškio,  J  Biliūno g. rekonstrukcijos projektą. Liepos viduryje taip pat turėtų būti užbaigti ir Beržų gatvės dalies nuo Pilėnų iki Ramygalos g. rekonstravimo darbai, liepos pabaigoje statybininkai turėtų pabaigti įgyvendinti ir Parko g. dalies nuo Tulpių iki Nemuno g. rekonstrukcijos projektą. Jau pradėtus Bendrijų g. rekonstrukcijos darbus ketinama atlikti iki rugpjūčio vidurio, o liepą suplanuoti Matininkų g. atnaujinimo darbai.

Kaip matote per vasarą statybininkai intensyviai darbuosis miesto gatvėse. Iki rugsėjo esame suplanavę įrengti dar vieną strategiškai miestui svarbią, saugią turbožiedinę sankryžą vienoje avaringiausių iki šiol buvusių Projektuotojų, Kniaudiškių, Dariaus ir Girėno g. sankryžų. Įgyvendinus šį projektą bus įrengti pėsčiųjų ir dviračių takai, apsauginės tvorelės, mažoji architektūrą.

Tikimės, kad čia sumažės  eismo įvykių skaičius bei pagerės eismo laidumas.

Panevėžio autobusų stoties statybos.

Kokie šiuo metu svarbiausi investiciniai projektai yra įgyvendinami?

Šiuo metu kaip didžiausius mieste vykstančius projektus įvardinčiau Stasio Eidrigevičiaus menų centrą, autobusų stotį, daugiafunkcį sporto ir sveikatingumo kompleksą su olimpinius standartus atitinkančiu baseinu. Mieste sėkmingai tęsiami Panevėžio miesto gatvių apšvietimo modernizavimo projekto darbai, leisiantys užtikrinti ne tik kokybišką gatvių apšvietimą, bet ir sumažinti elektros energijos suvartojimo išlaidas.

Dirbame, kad panevėžiečiai ir miesto svečiai turėtų kuo daugiau viešų laisvalaikio erdvių, todėl rekreacijos bei edukacijos reikmėms kuriamas Kniaudiškių parkas, jo tema – žinomos pasakos „Eglė žalčių karalienė“ motyvai – parinkta miesto bendruomenės sprendimu. Po rekonstrukcijos visuomenei oficialiai duris visai neseniai atvėrė kūrybiškumo centras Pragiedruliai. Nors čia dar vyksta II etapo darbai, centras jau sėkmingai pritraukia panevėžiečius ir miesto svečius.

Siekiame, kad čia vykdoma veikla atgaivintų poeto, aktyvisto, teisininko, visuomenės veikėjo Juozo Čerkeso-Besparnio pomėgį burti įvairių profesijų žmones, keistis idėjomis, todėl įrengtos dailės ir alternatyviosios fotografijos studijos, parodų erdvė. Iki rudens planuojame įrengti dizaino, taikomojo teatro, audio-video studijas, rezidentų, bendruomenines erdves, bendruomeninį sodą.


2 komentarai

Tomm 2023-06-01 18:54 at 18:54

Nėra nei garbės nei orumo. Kilus teismams turėjo suspenduoti savo pareigas. Taip butų pasielgę padorus žmonės.

Atsakyti
Artūras 2023-06-03 00:50 at 00:50

Darbai rodo savo.., įgyvendinami projektai, gražina miestą viskas tik geryn

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Prokuratūra: Panevėžio mero R. Račkausko byla turi grįžti į Apeliacinį teismą

confident-noyce

Panevėžio meras: „Rail Baltica“ yra vienas svarbiausių strateginę reikšmę turinčių, į visos šalies istoriją įeisiančių projektų

confident-noyce

Panevėžio rajono mero rezerve – daugiau lėšų atlyginti žalai, patirtai dėl ekstremaliųjų situacijų

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau