Panevėžio miesto ir rajono vadovai paslaptingi: nesako, už ką balsuos prezidento rinkimuose

Panevėžio miesto ir rajono vadovai paslaptingi: nesako, už ką balsuos prezidento rinkimuose

Raimonda MIKUČIONYTĖ / JP, Luko VARANAUSKO, BNS, DELFI nuotr.

R. Račkauskas ir P. Žagunis.

Gegužės 26-ąją dieną įvyks antrasis Lietuvos Respublikos prezidento rinkimų turas, kuriame dėl pergalės varžysis du kandidatai – nepartinis kandidatas Gitanas Nausėda ir konservatorė Ingrida Šimonytė.

Tą pačią dieną Lietuvos gyventojai rinks ir Europos Parlamentą (EP). Lietuviai į EP gali išrinkti 11 europarlamentarų.

Liko už borto

BIC

Suskaičiavus visus pirmojo turo rinkimų duomenis paaiškėjo, kad I. Šimonytė labai nežymia persvara įveikė G. Nausėdą. Už antrojo rinkimų turo borto liko valstiečių ir žaliųjų sąjungos deleguotas dabartinis Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir būtent šio kandidato elektoratas gali nulemti antrojo rinkimo turo baigtį.

Kiekvienam lemta apsispręsti

Likus iki šalies prezidento rinkimų truputį mažiau nei savaitei, smalsu, kurias kandidatūras rinkimuose rems Panevėžio miesto ir rajono merai.

Pasirinkimas nedidelis – rinktis liko iš dviejų kandidatų I. Šimonytės ir G. Nausėdos.

Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas, kaip ir prieš pirmąjį rinkimų turą, naujienų portalui JP paaiškino, kad neturi tokių įgaliojimų, jog turėtų tokią teisę sakyti, už ką reikia balsuoti.

„Jau esu minėjęs, kad savo asmeninio apsisprendimo ir paramos konkrečiam kandidatui neviešinsiu.

Galiu tik pakartoti, kad, kaip ir pirmajame ture, renkuosi tą kandidatą, kuris galės dirbti savarankiškai ir nebus priklausomas nuo partinės konjuktūros. Tą, kuris galės būti autoritetu, kurio nevaržys partinės simpatijos ir antipatijos, o interesu išliks visų Lietuvos piliečių atstovavimas ir vidaus, ir užsienio politikoje“, – detalus buvo miesto meras.

R. Račkauskas.

Europarlamento kandidatas – aiškus

Į klausimą, kaip ir už ką balsuos EP rinkimuose, Panevėžio meras buvo atviresnis.

„EP rinkimuose „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ komanda nekelia kandidatų, tačiau puikiai suprantu, kaip svarbu, kad Europos Parlamente Lietuvai atstovautų savo darbą išmanantys, darbštūs ir pareigingi politikai.

Šiuo atveju svarbu ne partijos ir jų sąrašai. Svarbu asmenybės ir tai, kokie žmonės sudarys Lietuvos komandą Europos Parlamente.

Iš dabar dirbančių europarlamentarų išsiskiria Laima Liucija Andrikienė, kuri 2018 metais Briuselyje buvo pripažinta Metų europarlamentare. Tai – ypatingas įvertinimas, žinant, kad Europos Parlamente dirba 751 europarlamentaras iš 28 valstybių“, – sakė R. Račkauskas ir paaiškino:

„Mano sprendimą lemia tai, kaip europarlamentarai realiais darbais atstovauja mūsų miesto interesus. Žinote, per praėjusią kadenciją, o ir šios kadencijos metu turėjome ne vieną galimybę įsitikinti, kad Laimai Andrikienei ne tas pats Panevėžio problemos ir aktualijos, kad jai įdomu, kaip sekasi mums ir mūsų miestui, kad visada savo įtemptoje darbotvarkėje sugeba rasti laiko domėtis ir atstovauti mūsų miestą Europos Parlamente. Todėl balsuosiu už Laimą Andrikienę ją reitinguodamas. Nes mes jau turime puikią Panevėžio atstovę EP, norėčiau, kad ji tęstų darbus.“

P. Žagunis.

EP rinkimuose pasirinkimą turi

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis ir naujienų portalui JP prisipažino:

„Esu apmąstymuose ir už ką balsuosiu antrajame prezidento rinkimų, dar negaliu pasakyti. Tvirtas esu dėl Europos Parlamento rinkimų. Balsuosiu už Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą ir reitingų lentelėje pirmas – Bronis Ropė. Dėl kitų reitingo vietų dar teks pagalvoti.“

Antras prezidento rinkimų turas vyks gegužės 26 dieną. Jame varžosi du kandidatai – Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda.

Tą pačią dieną Lietuvoje vyks ir Europos Parlamento rinkimai.

Rinkėjų skaičius padidėjo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) pirmadienį patvirtino galutinius rinkimų į Europos Parlamentą bei prezidento rinkimų antrojo turo rinkėjų sąrašus.

Juose įrašyti 2 mln. 487 tūkst. 745 rinkėjai. Balsuoti užsienyje užsiregistravo 60 tūkst. 966 rinkėjai, taip pat 267 rinkėjai balsuos laivuose.

Kaip pranešta per VRK posėdį, artėjančių rinkimų sąrašuose įrašyta 15 tūkst. rinkėjų daugiau nei prezidento rinkimų pirmojo turo rinkėjų sąrašuose.

Rinkėjų skaičius padidėjo dėl kiek daugiau nei 10 tūkst. išaugusio balsuoti užsienyje užsiregistravusių lietuvių skaičiaus, taip pat prisidėjo ir tie rinkėjai, kuriems tarp prezidento rinkimų pirmojo ir antrojo turų suėjo 18 metų.

Per pirmąjį turą už Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų iškeltą I. Šimonytę balsavo 31,21 proc. rinkėjų, už nepriklausomą kandidatą G. Nausėdą – 30,93 proc. rinkėjų.

AIK

Kraujo labaratorija

NKC

JUKmedia

Lazy Monkey

Tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.