521-asis Panevėžio gimtadienis – išties ypatingas. Miesto šventėje – spalvinga ir gyvybinga mugė, kuri pritraukė tiek vietos gyventojus, tiek miesto svečius.
Kaip jau įprasta, Panevėžio miesto gimtadienio šventėje tris dienas šurmuliuos kermošius. Šiųmetės šventinės mugės vieta jau kelintus metus nesikeičia: J. Urbšio, Respublikos ir P. Puzino gatvėse: čia mirguliuoja baltos, margos, juodos mugės palapinės.
Panevėžio gimtadienio mugėje galima įsigyti unikalių, rankų darbo gaminių – nuo medžio drožinių iki rankų darbo papuošalų. Be to, mugės lankytojai gali pasimėgauti įvairiausiais tradiciniais patiekalais, paruoštais pagal senas receptūras. Panevėžio rajono ūkininkai siūlė šviežių daržovių, vaisių, rūkytos mėsos ir žuvies gaminių, sūrių ir kitų produktų.
Mugėje panevėžiečiai gali nusipirkti pačių įvairiausių dalykų: nuo drabužių, šaukštų, molio puodynių, dešrų, lašinių ir kitų gardėsių. Be to, mugėje gali ir pavalgyti, ir atsigerti – J. Urbšio gatvė pakvipo rūkytomis dešromis, rūkyta žuvimis ir duona.
Kam atsibodo vaikštinėti po mugę, galima jaukiai įsikurti netoli Kraštotyros muziejaus esančios scenos ir pasiklausyti muzikos. Scenoje koncertuos grupės „Ritmas kitaip“, „Kitava“ ir kitos.
Už šventinės mugės organizavimą atsakinga Panevėžio kultūros centro Renginių ir veiklos aptarnavimo skyriaus vedėja Neringa Narkevičienė pasakojo, kad labai džiaugiasi mugės dalyviais.
„Dalyvių užsiregistravo per 200. Mugės palapinės išsidėsčiusios J. Urbšio, Respublikos ir P. Puzino gatvėse. Visų mugės dalyvių palapinės yra šių gatvių erdvėse. Tarp jų yra ir tautodailininkų palapinės. Tautodailininkai už 3 dienas mokėjo po 54 eurus, o visiems kitiems kaina už tris dienas didesnė – 189 eurai“, – naujienų portalui JP pasakojo N. Narkevičienė ir sakė, kad mugėje yra naujovė – Respublikos gatvėje, link Klaipėdos gatvės, veikia Dizaino alėja.