Panevėžio miesto abiturientai pasirinko brandos egzaminus

Panevėžio miesto abiturientai pasirinko brandos egzaminus

JP / BNS nuotr.

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo ir jaunimo reikalų skyrius apibendrino informaciją, kokius brandos egzaminus kitąmet pasirinko laikyti 1100 panevėžiečių abiturientų.   

Populiariausiu išlieka užsienio (anglų k.) valstybinis brandos egzaminas. Jį ketina laikyti 73 proc. mokinių.

Valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą pasirinko 66 proc., mokyklinį –  34 proc. jaunuolių. Prieš tai jie turės išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą.

BIC

Matematikos valstybinį brandos egzaminą pasirinko 60 proc. abiturientų (8 proc.  mažiau nei pernai). Nors brandos atestatui gauti jis nėra privalomas, tačiau būtinas norintiems stoti į valstybės finansuojamas vietas (išskyrus menų studentams).

Toliau mažėja istorijos egzamino populiarumas. Šiais mokslo metais jį laikys 34 proc. jaunuolių (pernai buvo 40 proc.).

Biologiją pasirinko 24 proc., informacines technologijas – 13 proc., fiziką – 12 proc., geografiją – 8 proc., chemiją – 5 proc. Tik vienas laikys rusų k. (užsienio) valstybinį brandos egzaminą, prancūzų ir vokiečių k. – nė vieno.

Panevėžyje parengti 2 biologijos brandos darbai. Jie prilyginami mokykliniam egzaminui, rezultatas įskaitomas stojant į aukštąsias mokyklas.

Brandos egzaminų pagrindinė sesija vyks balandžio 15 – birželio 19 d.

Primename: brandos atestatui gauti privaloma išlaikyti 2 egzaminus – lietuvių kalbos ir literatūros bei dar vieną. Egzamino tipą – valstybinį ar mokyklinį – mokiniai renkasi laisvai.

Kuriose miesto mokyklose abiturientai laikys brandos egzaminus, paaiškės šį mėnesį.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.