0.2 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 2 vasario, 2023

Panevėžio mieste rikiuojasi kandidatai į mero postą

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS, ŽIVILĖ VEČIORKUTĖ, LRS, TS-LKD
Panevėžio mieste rikiuojasi kandidatai į mero postą.

Prieš gerą mėnesį prasidėjo 2023 metų savivaldybių tarybų ir merų rinkimų kampanija – rinkimai vyks kovo 5 dieną. Partijos ruošiasi rinkimams, planuoja, kokias taktikas pasirinks, kad potencialūs rinkėjai pasirinktų ne tik siūlomus kandidatus į mero postą, bet rinktųsi ir partijų atstovus į savivaldybių tarybas.

Likus mėnesiui iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų prasidės kandidatų debatai ir tuomet politikai, pasitelkę iškalbos galias, demonstruos, ką siūlys ir žadės rinkėjams. Politikai turėtų atsiskleisti visu gražumu.

Naujienų portalas JP paprašė jau patvirtintų kandidatų į mero postus Panevėžio mieste, pasidalinti mintimis ir įvardinti stipriausius konkurentus politinėje kovoje.

Ne visos partijos turi kandidatus

Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) Panevėžio skyriaus kandidatu į mero postą patvirtintas Seimo narys Bronislovas Matelis. Nors Panevėžys dar vis turi konservatiškiausio miesto vardą, politikas sako, kad šiuo metu būtų sudėtinga numatyti, kuris iš kitų kandidatų – rimčiausias konkurentas.

B. Matelis.

„Sudėtinga atsakyti, nes dar ne visos partijos, visuomeniniai judėjimai turi pasitvirtinę kandidatus. Yra nemažai neaiškumų. Neaišku, ar dabartinis meras Rytis Račkauskas dalyvaus rinkimuose. Be to, Demokratų sąjunga (DS) „Vardan Lietuvos“ Panevėžio skyrius praėjusią savaitę patvirtino naują kandidatą vietoje Rimanto Narkūno. Kandidatu mero rinkimuose patvirtintas vicemeras Lauras Jagminas. Konkurentus labai sudėtinga vertinti“,– svarstė politikas.

Įvardijo rimčiausią varžovą

Konservatorius neslepia, jog gali vertinti rimčiausią konkurentą lygindamas, kokie merai buvo anksčiau ir kaip jie vadovavo Panevėžiui savo laiku.

„Pati rimčiausia konkurentė ir varžovė – pirmoji Panevėžio merė Gema Umbrasienė. Ji stipri ekonomistė ir su šia kandidate būtų sudėtinga debatuose. Nemanau, kad Panevėžys praloštų, jeigu G. Umbrasienė kandidatuotų. Į šią moterį žiūriu su tam tikra pagarba. Todėl vertinu, kad varžovė būtų rimta. Tik gal ji per tą laiką išsibarstė beieškodama ir besirinkdama partiją“, – teigė B. Matelis.

Rinkėjų balsas – svarbus 

Konservatorių kandidatas į mero postą mano, kad vis konkurentai pakankami rimti.

„Tik daug priklauso nuo partijos, kiek simpatikų gali surinkti Panevėžyje, o kitas dalykas – asmenybė. Kuris iš jų, ar liberalas Valdemaras Jakštas, ar socdemas Ramūnas Vyžintas, ar valstietis Deividas Labanavičius, gali pasitempti ir iki rinkimų surinkti daugiau rinkėjų balsų. Beje, rinkimuose turiu dar vieną tikslą, kad į miesto Tarybą būtų išrikta kuo daugiau konservatorių ir būtų galima sudaryti valdančiąją daugumą, ko nepavyko padaryti šioje kadencijoje“, – atviravo B. Matelis.

L. Jagminas.

Išrinko iš antro karto

Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ Panevėžio miesto skyriaus visuotiniame susirinkime praėjusią savaitę patvirtintas kandidatas į Panevėžio miesto mero postą. Juo tapo dabartinis miesto vicemeras Lauras Jagminas. Panevėžio skyriaus demokratai kandidatą į merus rinko antrą kartą. Surengti pakartotinius rinkimus skyriui leido šios partijos valdyba.

Panevėžio vicemeras ir jau greičiausiai kandidatas į Panevėžio miesto merus L. Jagminas, naujienų portalui JP pasidžiaugė, kad partijos skyrius juo pasitikėjo ir išrinko kandidatu į merus, kitų metų kovą vyksiančiuose rinkimuose.

„Esu dėkingas kolegoms. Dvejus metus dirbu Panevėžio vicemeru, o prieš tai dirbau dabartinio Panevėžio mero komandoje. Savivalda ir jos politika tikrai ne naujiena. Esu pasiryžęs siekti Panevėžio miesto mero posto. Tikiu, kad mano sukaupta ir toliau keliama kompetencija, pastangos, darbai ir rezultatai bus naudingi organizacijai, leidžiantys pasiekti bendrų tikslų“, – teigė L. Jagminas.

Už kurį kandidatą balsuotumėte Panevėžio miesto mero rinkimuose?

Registruojasi komitetai

Dabartinio Panevėžio miesto mero R. Račkausko vedamas visuomeninis rinkimų komitetas „Atsinaujinančiam Panevėžiui“ registruojamas Teisingumo ministerijoje, todėl dar neaiškus nei savivaldos rinkimuose dalyvaujančių politikų sąrašas, nei dar nėra patvirtinta ir mero kandidatūra. Laukiamas atsakymas dėl komiteto registracijos.

Dar nebaigė registracijos ir kitas visuomeninis rinkimų komitetas „Panevėžio labui“. Dviprasmiškai vertinamo politiko Povilo Urbšio suburtas komitetas taip pat laukia atsakymo iš Teisingumo ministerijos.

„Dokumentai jau išsiųsti į ministeriją ir laukiame atsakymo. Reikia sulaukti atsakymo, o tada teks atliki kitas registracijos procedūras, kad galėtume tapti politinės kampanijos dalyviais. Susibūrę komiteto dalyviai rašė programą ir išreiškė pasitikėjimą manimi, kad kandidatuočiau mero rinkimuose. Tačiau, kaip jau sakiau, reikia sulaukti komiteto registracijos pabaigos. Tuomet ir galėsime kalbėti apie artėjančius savivaldos rinkimus“, – sakė Panevėžio miesto tarybos narė Viktorija Vidžiūnienė, kuri žada merų rinkimuose pakeisti populiarumą praradusį P. Urbšį.

V. Vidžiūnienė.

Rimtas konkurentas – konservatorius

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga kandidatu į Panevėžio miesto mero postą patvirtino Seimo narį Deividą Labanavičių.

„Nėra taip lengva komentuoti, todėl, kad dar neteko girdėti, jog dabartinis meras Rytis Račkauskas – patvirtintas. Todėl jo negaliu įrašyti į konkurentus. Dėl kitų – viskas aišku. Konkurentai rimti. Tiesiog reikia palyginti su kitais rinkimais ir kokie reitingai buvo, kokios partijos pasiekė geriausių rezultatų. Patį rimčiausią konkurentą matau kolegą Seime – konservatorių B. Matelį. Kita vertus, miestas turi pastovų konservatyvų požiūrį, pastovų elektoratą, todėl konkurento vertinimas toks. Tai būtų įnirtingiausia kova rinkimuose tarp dabartinių parlamentarų, bet nepamirškime ir kitų kandidatų – V. Jakšto ir R. Vyžinto, kurie jau yra patvirtini arba kitų, kurie dar bus patvirtinti“, – neslėpė minčių D. Labanavičius.

D. Labanavičius.

Nuvertinti negalima nė vieno

Lietuvos liberalų sąjūdžio Panevėžio skyriaus kandidatas artėjančiuose mero rinkimuose vicemeras ir skyriaus vadovas Valdemaras Jakštas mano, kad konkurentai – visi kandidatai mero rinkimuose.

„Negaliu nė vieno išskirti, nė vieno iškelti aukščiau, nei sumenkinti. Šiuo metu esame lygūs ir tolygūs. Gink Dieve, negaliu nė vieno nuvertinti arba pervertinti. Žinoma, kurie turi patirtį politikoje yra solidesni – turi didesnį bagažą. Konkurentais gali būti esami arba buvę merai, bet rinkimai ir rinkėjai parodys, kas yra kas“, – nesileido į diskusijas V. Jakštas.

V. Jakštas.

Lietuvos socialdemokratų partija kandidatu į Panevėžio miesto merus patvirtino miesto Tarybos narį,  skyriaus pirmininką Ramūną Vyžintą.

„Visi kandidatai yra konkurentai. Jie tikrai stiprūs. Nenorėčiau kurio nors vieno išskirti. Be to, seku informaciją apie partijų reitingus. Jie neblogi ir socialdemokratų, ir „Vardan Lietuvos“. Reitingų viršūnėse yra ir „valstiečiai“, ir konservatoriai. Todėl ir visus konkurentus vertinu rimtai ir nė vieno neišskiriu. Ruošiame rinkimų kampanijos strategiją, bet dar jos nepristatysime – per anksti“, – konkretus buvo R. Vyžintas.

R. Vyžintas.

Žaliuosius ves pirmoji Panevėžio merė

Lietuvos žaliųjų Panevėžio skyriaus iškeltos kandidatės, skyriaus pirmininkės ir miesto Tarybos narės Gemos Umbrasienės pakalbinti nepavyko – ji į telefono skambutį, kaip įprastai, neatsiliepė.

Tuo tarpu kalbintas politikės kolega, Panevėžio miesto tarybos narys Mantas Leliukas, neslėpė, kad dėl kandidato skyriuje buvo daug diskusijų,.

„O po jų priėmėme bendrą skyriaus sprendimą, kad mero rinkimuose kandidatė bus Gema Umbrasienė. Jeigu atvirai, ją teko ilgai įkalbinėti. Po įkalbinėjimų, Gema priėmė sprendimą ir sutiko kandidatuoti“, – aiškino M. Leliukas.

G. Umbrasienė.

Panevėžio „darbiečiai“ turi lyderį

Savaitgalį Darbo partijos taryba patvirtino kandidatų į merus artėjančiuose savivaldos rinkimuose sąrašą. Darbo partija Panevėžio skyrius į miesto merų rinkimus deleguoja verslininką Alvidą Meištą.

Pasak „darbiečių“ lyderio Andriaus Mazuronio, siekiant pergalės nepaprastai svarbu pasitikėti savimi ir bendražygiais, tikėti savo jėgomis, nebijoti pripažinti savo stipriųjų ir silpnųjų pusių bei aiškūs tikslai ir idėjos.

„Suprantu, kaip nelengva buvo apsispręsti, jūs tapsite partijos ambasadoriais savo savivaldybėse, bendruomenėse, regionuose ir tai labai svarbu. Ta politinė lyderystė, kurią sutinkate prisiimti, yra itin nelengva, bet ir labai įkvepianti ne tik jus pačius, bet jus supančius žmones“, – bendražygiams sakė A. Mazuronis, cituojamas pranešime spaudai.


4 komentarai

Miestietis 2022-11-22 09:26 at 09:26

Umbrasienė ir Matelis, tai du kandidatai kurių negalima niekur rinkti. Eikit į pavėsį ir ilsėkitės jau jūs, anūkus auginkit, soda prižiūrėkit, bet atsikniskit nuo miesto, nes prie jūsų vėl į akmens amžių miestas grįš.

Atsakyti
Andrius 2022-11-22 10:11 at 10:11

Kiek ponu ,kokie grazus,o kaip su protu?

Atsakyti
Aliumnijus 2022-11-22 14:56 at 14:56

Būna žmonės, ir būna žmogeliai. Būna šūdai ir būna šūdeliai. Ir dar būna Matelis…

Atsakyti
panevėžietis 2022-11-26 10:49 at 10:49

Iš pateikto sąrašo matyti, kad jis nėra baigtinis. Matau du kandidatus už kuriuos balsuočiau, bet dar nesu apsisprendęs. Tebūnie viskas pagal rinkėjų valią.

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

VRK spręs dėl kandidatų į artėjančius savivaldos rinkimus registravimo

confident-noyce

Panevėžio meras R. Račkauskas: „Panevėžys tampa vis patogesnis – gyventi, dirbti, mokytis“

confident-noyce

Įstatymo pataisos taikosi į politikus, kurie per rinkimus gavo didesnę kaip 1000 eurų finansinę paramą

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau