Panevėžio mieste – kanalizacijos dangčiai su sovietine atributika

Panevėžio mieste – kanalizacijos dangčiai su sovietine atributika

Vilda LUKAITYTĖ / JP, Gedimino BALČIŪNO nuotr.

Kanalizacijos šulinio dangčių, ant kurių puikuojasi rusiški užrašai, Panevėžyje – ne vienas.

Nors Lietuva ir bando kovoti su bet kokia sovietinių laikų apraiška, tačiau dažniausia nė nepastebime, kad rusiški užrašai, primenantys gūdžius laikus yra visai šalia mūsų. Į naujienų portalą JP kreipėsi skaitytoja, kuri nufotografavo Panevėžyje esantį kanalizacijos šulinio dangtį, ant kurio puikuojasi sovietinius laikus primenantis užrašas.

„Tai tikrai nepuošia mūsų miesto. Nesuprantu, kaip už kanalizacijos šulinius atsakingos tarnybos per 27 Lietuvos nepriklausomybės metus nesugebėjo jų pakeisti. Paskaičius užrašus ant šulinėlių dangčių, sugrįžtame į Tarybų Lietuvą“, – piktinosi skaitytoja.

BIC

Už kanalizacijos šulinius, jų aptarnavimą ir eksploatavimą yra atsakinga bendrovė „Aukštaitijos vandenys“.

Šios įmonės eksploatacijos direktoriui Vidmantui Baltramiejūnui pasakius problemą dėl rusiškų raidžių ir sovietmetį primenančius dangčius, šis atšovė, kad tai tikrai nėra problema.

„Apsižvalgykime aplinkui. Daiktų iš ano laikmečio – daug. Kam keisti patvarų ir dar gerą daiktą“, – teigė V. Baltramiejūnas.

Pasak „Aukštaitijos vandenų“ eksploatacijos direktoriaus, Panevėžio mieste yra 15 tūkstančių kanalizacijos šulinio dangčių.

Naujienų portalui JP V. Baltramiejūnas teigė, kad per metus mieste yra pakeičiama apie 150 dangčių. Jie keičiami dėl įvairių priežasčių: įlūžimo, vagystės, gedimo ar gatvės rekonstrukcijos metu.

V. Baltramiejūnas teigė, kad per metus mieste yra pakeičiama apie 150 dangčių. Jie keičiami dėl įvairių priežasčių: įlūžimo, vagystės, gedimo ar gatvės rekonstrukcijos metu.

Vieno šulinio dangčio kaina 150 eurų. Keičiant dangtį būtina keisti ir šulinio įdėklą.

„Gana dažnai susiduriame su šulinių dangčių vagystėmis. Vagims nėra svarbu, ar dangtis rusiškas, ar naujas. Pavogtą dangtį bando priduoti į metalo supirktuves. Dažniausiai nesėkmingai“, – teigė eksploatacijos direktorius V. Baltramiejūnas.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.