Panevėžio merui teismas leido grįžti į darbą papildyta R. Račkausko komentaru

Panevėžio merui teismas leido grįžti į darbą papildyta R. Račkausko komentaru

JP / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

R. Račkauskas.

Panevėžio apygardos teismas tenkino nušalinto mero Ryčio Račkausko skundą dėl jam skirtos procesinės prievartos priemonės – laikino nušalinimo nuo pareigų ir panaikino pirmos instancijos teismo nutartį, kuria meras buvo nušalintas nuo pareigų dviem mėnesiams, t. y. iki balandžio 20 dienos.

Apygardos teismas pažymėjo, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2019 m. rugsėjo 10 d., todėl iki šios dienos buvo pakankamai laiko procesiniams veiksmams atlikti ir surinkti didžiąją dalį įrodymų. Be to, nuo merui taikomo nušalinimo nuo pareigų pradžios jau apklaustas gan didelis liudytojų skaičius, atlikti kiti reikalingi proceso veiksmai.

Nutartyje teismas atkreipė dėmesį, kad Lietuvos Vyriausybei nuo kovo 16 dienos dėl koronaviruso plitimo grėsmės paskelbus karantiną visoje šalyje, buvo sustabdyta įmonių, įstaigų veikla, uždrausti masiniai susibūrimai. Vyriausybė nutarimu nurodė, kad valstybės ir savivaldybės institucijose, įstaigose, valstybės ir savivaldybių valdomose įmonėse darbas organizuojamas ir klientai aptarnaujami nuotoliniu būdu, išskyrus atitinkamas funkcijas.

BIC

Teismas konstatavo, kad tokia padėtis riboja visų Panevėžio miesto savivaldybės institucijų atstovų galimybę rinktis ne tik į susirinkimus, bet ir būti darbo vietose. Todėl, teismo įsitikinimu, R. Račkauskas šiomis aplinkybėmis neturėtų jokios galimybės kliudyti tyrimui, darydamas kokią nors įtaką savivaldybės ar su ja susijusių įstaigų ir įmonių darbuotojams, valstybės tarnautojams.

Dėl šių priežasčių teismas nusprendė, kad šiuo metu nėra teisinių pagrindų tęsti procesinės prievartos priemonės – nušalinimo nuo pareigų terminą.

Teismas taip pat mano, kad šiuo sunkiu valstybei laikotarpiu R. Račkauskas, eidamas savo tiesiogines mero pareigas, neabejotinai pasitarnautų miesto ir jo gyventojų gerovei ir saugumui.

Ši Panevėžio apygardos teismo nutartis neskundžiama.

Panevėžio meras Rytis Račkauskas naujienų portalui JP pasidžiaugė Panevėžio apygardos teismo sprendimu ir teigė, kad dirbti pradės rytoj.

„Prašymą padavėme, tiksliau apskundėme Panevėžio apylinkės teismo sprendimą dėl nušalinimo per nustatytą tam terminą, tikslios datos dabar nepamenu. Kaip jau, deja, tapo įprasta, apie teismo sprendimą sužinojau iš žurnalistų ir draugų sveikinimų. Džiaugiuosi, kad, nors ir po dviejų mėnesių, susizgribta ir leista vėl dirbti miesto žmonėms. Ypač šiuo išbandymų metu, kai itin svarbu, kad Savivaldybės komanda galėtų dirbti stipriausia sudėtimi. Nuo rytojaus įsijungsiu į komandos veiklą savo darbo vietoje. Visiems linkiu būti sveikiems ir susitelkusiems“, – teigė į darbą grįžtantis meras.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.