7.6 C
Panevėžys
Šeštadienis, 3 birželio, 2023

Panevėžio merui įteiktas Lietuvos Šv. Jokūbo kelio sertifikatas

Ispanijos mieste Santiago de Compostela vyko iškilmingas Santiago de Compostela deklaracijos, įvertinusios Šv. Jokūbo kelio svarbą, 30-mečio paminėjimas. Jame dalyvavo ir Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos prezidentas, Panevėžio meras Rytis Mykolas Račkauskas. 

Pasak mero, renginyje didelis dėmesys buvo skirtas Lietuvai. „Minėjimas tikrai įsimintinas, nes jį nuspalvino ir svarbiu padarė Šv. Mišios Santiago de Compostela Šv. apaštalo Jokūbo katedroje, kurias aukojo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Tarp kitų iš Lietuvos atvykusių kunigų dalyvavo ir Berčiūnų Lietuvos Kankinių bažnyčios rektorius Algirdas Dauknys“, – pasakojo R. M. Račkauskas.

Gausus būrys dalyvių

Panevėžio meras prisiminė, kad renginyje dalyvavo apie 300 dalyvių.

„Į renginį atvyko Europos kultūros kelių instituto direktorius Stefano Dominioni, Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos nariai iš Ispanijos, Prancūzijos, Portugalijos, Italijos, Lenkijos ir Lietuvos. Be manęs iškiliame renginyje dalyvavo Europos Šv. Jokūbo kelio federacijos Techninio komiteto nariai Dainius Varnas ir Jolanta Kručkauskaitė, Europos Parlamento narė dr. Laima Andrikienė“, – skaičiavo dalyvius R. M. Račkauskas ir pridūrė: „Kadangi esu Lietuvos Šv. Jokūbo kelio savivaldybių asociacijos prezidentas, tai man buvo įteiktas sertifikatas. Juo Lietuvos Šv. Jokūbo kelias yra pripažįstamas atitinkančiu visus Europos kultūros keliams keliamus reikalavimus.“

Norėtų praeiti

Meras naujienų portalui JP pasakojo, kad galvoja apie kelionę Šv. Jokūbo keliu.

„Tai planai ateičiai, o renginio metu turėjau galimybę praeiti 5 km kelio. Įveikiau vienos iš paskutinių Šv. Jokūbo kelio atkarpų pėsčiomis. Norėjau realiai įsitikinti, kaip atrodo kelias, koks jo žymėjimas, kokie kelio piligrimams sudarytos gyvenimo sąlygos, kaip atrodo centrai. Reikia apžiūrėti, nes Šv. Jokūbo kelias jau yra pažymėtas iki Lenkijos ir greitu laiku pasieks Kauną. Todėl visos infrastuktūros smulkmenos – svarbios. Juk visi nauji Šv. Jokūbo keliai turi būti sertifikuoti pagal patvirtintus kriterijus. Be to, reikia mokėti tvarkyti techninę dokumentaciją bei pildyti duomenų bazę“, – pasakojo apie būsimus darbus Panevėžio meras R. M. Račkauskas.

Mišiose lietuviai dvasininkai

Renginyje dalyvavęs meras teigė, kad Santiago de Compostela deklaracijos 30-mečio paminėjimą nuspalvino Šv. Mišios. „

Jos vyko Šv. apaštalo Jokūbo katedroje, kurias aukojo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, koncelebravo Šiaulių vyskupas Eugenijus Bartulis, vyskupas Arūnas Poniškaitis, vyskupas nominantas Darius Trijonis, Vilniaus Pilaitės parapijos klebonas Ričardas Doveika, Alantos parapijos klebonas Sigitas Sudentas, Žagarės parapijos klebonas Marius Dyglys ir, žinoma, Berčiūnų Tautos kankinių bažnyčios rektorius Algirdas Dauknys. Be to, Mišiose dalyvavo didelis būrys piligrimų iš Lietuvos, kurie į Santiago de Compostela atvyko iš Fatimos“, – pasakojo meras ir sakė, kad Lietuvai šiame renginyje buvo skirtas nemažas dėmesys.

[quote_box_center] Apie Šv. Jokūbo kelią

Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Pirmieji Apaštalo Jokūbo kelio piligrimai aprašyti XI amžiaus metraščiuose.

Kelias nėra apibrėžtas, juo laikomas visas piligrimo maršrutas į katedrą. Tradicinis maršrutas iš Prancūzijos į Santjagą eina „prancūzų keliu“ (Camino Francés) nuo Pirėnų kalnų per Pamploną ir Leoną.

1993 metais Šv. Jokūbo kelias įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.

2016 metais Lietuva įsijungė į Europos Šv. Jokūbo kelių tinklą. Šventojo Jokūbo kelio ženklu – kriaukle – žymimos ne tik visos vienuolika Lietuvoje esančių Šv. apaštalo Jokūbo bažnyčių, bet ir kitos šventovės (bažnyčios, koplyčios, vienuolynai).

2016 metų birželio 1 d. Lietuvos vyriausybė patvirtino oficialų šių objektų (virš 30) sąrašą. [/quote_box_center]


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio miesto meras įvardino šiuo metu didžiausius mieste vykstančius projektus

confident-noyce

Panevėžio miesto meras dalyvauja Trijų jūrų regionų kongrese Liubline

confident-noyce

R. Račkauskas: „Toliau kursime ateities Panevėžį, kuriame būtų gera gyventi kiekvienam“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau