Panevėžio meras vienam mėnesiui nušalinamas nuo pareigų papildyta mero ir teisėjo komentarais

Panevėžio meras vienam mėnesiui nušalinamas nuo pareigų papildyta mero ir teisėjo komentarais

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

R. Račkauskas.

Prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) pirmadienį paskelbė vykdančios naują tyrimą dėl galimos prekybos poveikiu Panevėžio miesto savivaldybėje, merui pateikti įtarimai.

Panevėžio apylinkės teismo Panevėžio rūmų teisėjas Marius Jankauskas patenkino Panevėžio apygardos prokuratūros prašymą ir nušalino merą Rytį Račkauską vienam mėnesiui, nors prokuratūra prašė trims.

BIC

„Įvertinus visus ikiteisminio tyrimo duomenis, mero išreikštą poziciją, teismas nusprendė, kad šiuo metu, vykstant ikiteisminiam tyrimui, įtariamojo prekyba poveikiu R. M. Račkausko, darbas Panevėžio miesto savivaldybės mero pareigose yra nesuderinamas. Nušalindami nuo pareigų siekiame užkirsti galimybę trukdyti procesui arba daryti naujas nusikalstamas veikas“, – sakė Panevėžio rūmų teisėjas Marius Jankauskas.

Nutartis per 7 dienas nuo jų paskelbimo gali būti skundžiamos Panevėžio apygardos teismui.

Meras su kaltinimais nesutinka

Pats meras su tokiais kaltinimais nesutinka ir yra įsitikinęs savo teisumu. Panevėžio savivaldybės vadovo teigimu, jam metami kaltinimai yra nepagrįsti ir turėtų subliūkšti.

„Nušalinimo prasmė kokia? Ką čia gali tyrimui kliudyti? Praeitą kartą irgi devynis mėnesius šalino ir iškart pirmą savaitę po rinkimų visų rizikų lyg nebeliko. Aš manau, kad išvadas kiekvienas pasidarys.

Staigmena man, absoliuti. Čia tokia logika sekant, kas mėnesį gali ką nors sugalvoti. Kažkam, matyt, nepatinka, kai darbai Panevėžyje vyksta, ar ne tie juos vykdo. Kad esu sekamas, tai akivaizdu. Reikia įprasti, kad tas sekimas totalus. Įsivaizduokite, sekamas žmogus kažko blogo net jei ir norėtų nedarytų. Suprantate, paprastas būdas. Be didelių įrodymų gali nušalinti žmogų iš esmės kiek reikia.

R. Račkauskas.

Yra programos, mes sportą remiame konkursiniu būdu pagal programas ir čia sporto skyrius tuo užsiima. Miestas skiria tiek dėmesio, kiek gali skirti. Tai reprezentacinis miesto klubas. Jei neklystu, biudžete skiriame tiek pat jau gal trečius metus. Tą paramą skiriame nuosekliai. Palyginus su kitais miestais, gauname priekaištų, kad dar per mažai skiriame. Kiti miestai skiria daugiau, nors turnyrinėje lentelėje komandos yra žemiau. Nežinau, apie kokį kyšį čia eina kalba. Tikrai jokių kyšių neėmiau, neimu ir neimsiu. Tai laukiame, kol kažkas patiems bus aiškiau. Matyt, bliūkšta ten anie visi reikalai. Reikia kažko naujo. Kito paaiškinimo neturiu“, – 15MIN.LT sakė Rytis Račkauskas.

Dar vienas tyrimas

Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausioji prokurorė Nida Grunskienė paaiškino, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą.

„Panevėžio miesto savivaldybės merui R. Račkauskui pateikė įtarimus dėl prekybos poveikiu“, – per spaudos konferenciją sakė prokurorė N. Grunskienė.

Meras buvo sulaikytas, jam skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, uždraudžiant lankytis tam tikrose vietose, tarp jų ir savivaldybėje, bet Tarybos posėdžiuose meras R. M. Račkauskas dalyvauti galės.

N. Grunskienė.

Pirmadienį taip pat kreiptasi į teismą prašant merą trims mėnesiams nušalinti nuo pareigų, tačiau teismas priėmė sprendimą nušalinti vienam mėnesiui.

„Šios priemonės prašoma, kad greičiau ir nešališkiau būtų ištirta nusikalstama veika bei užkirsta įtariamojo galimybė daryti naujas nusikalstamas veikas“, – teigė prokurorė.

Pasak Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos viršininko Žydrūno Krampalco, turima duomenų, kad meras pernai susitarė priimti 3 tūkst. eurų kyšį. Už tai krepšinio klubui „Lietkabelis“, iš kurio vadovo paimtas kyšis, turėjo būti skirta finansinė parama.

Ž. Krampalcas.

„Pareigūnai turi duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, kad Panevėžio miesto savivaldybės meras R. M. Račkauskas 2019 metų pavasarį susitarė su Panevėžio miesto vieno iš sporto klubų prezidentu iš jo priimti ne mažesnį nei kelių tūkstančių eurų kyšį. Už šį kyšį meras, pasinaudodamas savo įgaliojimais ir kita įtaka, kaip įtariama, pažadėjo klubo prezidentui paveikti Panevėžio miesto savivaldybės darbuotojus, savivaldybės kontroliuojamų įmonių vadovus, kad sporto klubui būtų paskirta finansinė parama“, – sakė Ž. Krampalcas.

Jis neatskleidė, kokio dydžio parama turėjo būti skirta klubui.

Teisėsaugos atstovai nenurodė, ar įtarimai pateikti ir krepšinio klubo vadovui.

„Dar kol kas atliekami veiksmai ir negalėtume atsakyti į šį klausimą“, – sakė prokurorė N. Grunskienė.

Panevėžio miesto savivaldybėje pirmadienį atliktos kratos, jos taip pat buvo atliekamos asmenų darbo vietose ir namuose.

Nei su meru R. Račkausku, nei su „Lietkabelio“ prezidentu Alvydu Bieliausku pirmadienį BNS susisiekti nepavyko, jų mobilieji telefonai išjungti.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.