Panevėžio meras R. Račkauskas: „Panevėžys tampa vis patogesnis – gyventi, dirbti, mokytis“

AutoriusJPFotoERIKAS LAUŽADIS
R. Račkauskas.

Panevėžio miesto savivaldybės taryba patvirtino 2023-2025 m. strateginio veiklos plano bei socialinės ir ekonominės plėtros programas. 

Apie tai – pokalbis su Panevėžio miesto meru Ryčiu Račkausku.

Kokius svarbiausius 2023-2025 m. strateginiame plane bei socialinės ir ekonominės plėtros programose numatytus kriterijus išskirtumėte?

Panevėžio miesto plėtra planuojama atsižvelgiant į strateginį 2021–2027 m. ir Panevėžio miesto savivaldybės teritorijos bendrąjį planus. Panevėžys yra kompaktiškas miestas, kiekvienas gyventojas, nenaudodamas automobilio gali lengvai pasiekti darbo ar paslaugų vietas. Atsižvelgiant į tai, mieste per 2023-2025 m. planuojame toliau efektyviai vystyti tvaraus judumo sistemą, sudaryti galimybes keliauti aplinkai draugiškais būdais. Teigiamų pokyčių vystant gatvės infrastruktūrą sieksime ir didindami eismo saugumą, drauge taip mažindami neigiamą įtaką gyvenimo kokybei.

Panevėžys – miestas, kuriame susikerta svarbiausios Lietuvą su kitomis šalimis sujungiančios automagistralės, tad esame strateginis logistikos centras. Šiaurės-pietų kryptimi miestą kerta transeuropinis transporto koridorius „Via Baltica“, dirbame, kad tarptautinės geležinkelio vėžės „Rail Baltica“ keleivinė stotis būtų įrengta pačiame mieste, nes tai neabejotinai didintų Panevėžio miesto patrauklumą ir sukurtų prielaidas miesto susisiekimo sistemą integruoti į europinį tinklą.

Matome energetinės nepriklausomybės svarbą, augančias atsinaujinančios energetikos teikiamą naudą, todėl viešosioms paslaugoms teikti ketiname naudoti atsinaujinančių šaltinių energiją bei įdiegti energijos panaudojimo efektyvumą užtikrinančius sprendimus. Sparčiai atnaujiname viešąsias erdves, kurios neabejotinai prisidės prie miesto aplinką tausojančio ir aktyvaus laisvalaikio leidimo.

Reikėtų pabrėžti, kad miesto pažanga neatsiejama nuo ekonomikos augimo, kurį lemia efektyvi švietimo sistema. Mieste sukurta STEAM ugdymu paremta ateities inovatorių rengimo ekosistema. Panevėžio miestas nuosekliai siekia tapti vienu stipriausių Šiaurės Rytų Europos robotikos centru. Atsižvelgiant į tai, visos Panevėžio regiono savivaldybės drauge pasirinko mūsų pasiūlytą regionę Pramonė 4.0 kryptį. Kokybiškas inžinerinių kompetencijų ugdymas ypač svarbus ruošiant specialistus ateities darbo rinkai, tad regioniniame STEAM centre ugdomi mokiniai gali kurti neribodami savo vaizduotės, į pagalbą pasitelkdami čia dirbančius gabiausius specialistus.

Kokios ir ką apima socialinės ir ekonominės plėtros programos?

Programų yra 15. Siekiant, kad būtų įgyvendinti Panevėžio miesto strateginiame plėtros 2021–2027 metų plane numatyti tikslai, uždaviniai, vykdomi projektai bei priemonės, jos yra ilgalaikės. Strateginiame veiklos plane yra numatyti trys Savivaldybės plėtros prioritetai: darni, miesto kultūrą kurianti bendruomenė, tvarią aplinką vystantis miestas bei ateities ekonomiką plėtojančio švietimo ir verslo bendrystė.

Šios programos apima atskiras savivaldybės veiklos sritis – Savivaldybės valdymą, investicinius projektus, urbanistinį planavimą, aplinkos apsaugą, ekonominės plėtros ir verslo skatinimą,  savivaldybės veiklos administravimą, rinkodarą, informacinės visuomenės, miesto infrastruktūros objektų plėtrą, modernizavimą ir priežiūrą, kultūrą, sportą, švietimą, socialinę paramą, visuomenės iniciatyvas, sveikatos apsaugą, visuomenės sveikatos rėmimo specialiąją programą.

Panevėžys keičiasi – pradedamos naujos iniciatyvos, brėžiami tolesni tikslai ir ambicijos, miestas tampa vis patogesnis – gyventi, dirbti, mokytis, vis patrauklesnis šeimai ir jos poreikiams. Strateginiame veiklos plane užsibrėžti aiškūs ambicingi tikslai, kuriuos užtikrintai ir rezultatyviai veikdami neabejotinai įgyvendinsime.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

R. Račkauskas: Panevėžyje – penkių politinių jėgų koalicija

confident-noyce

VRK vicepirmininkas: dėl K. Tubio galimybių eiti mero pareigas turėtų pasakyti teismas

confident-noyce

Kupiškyje 3 kadencijai perrinktas TS-LKD atstovas D. Bardauskas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau