Panevėžio meras miesto socialdemokratų lyderį kaltina primityvumu

Socialdemokratų pasitraukimą iš valdančiosios daugumos Panevėžio meras R. Račkauskas (dešinėje) vertina kaip neadekvatų D. Degenio veikimą.

Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas su naujienų portalo JP skaitytojais dalinasi apie praėjusios savaitės įvykius Savivaldybėje.

– Praėjusią savaitę apie pasitraukimą iš valdančiosios daugumos pranešė socdemai. Kaip vertinate tokį žingsnį?

– Kaip rodė Donato Degenio veiksmai ir jo formuojama frakcijos laikysena valdančiojoje daugumoje, šis žingsnis buvo neišvengiamas, todėl turėjome vienintelį klausimą – kada. Kaip ir prognozavau, oficialiai apie pasitraukimą buvo pranešta prieš pat rinkimus. Ko gero, D. Degenis naiviai tikėjosi, kad toks pareiškimas besibaigiant rinkimų kampanijai pelnys jam dividendų.

Pasitraukimą iš valdančiosios daugumos būtent dabar vertinu kaip neadekvatų D. Degenio veikimą, kuomet svajonė patekti į Seimą ir primityvokas šio tikslo siekimas įkaitais pavertė socialdemokratų frakciją Taryboje ir visą partijos Panevėžio skyrių.

– Manote, kad pasitraukimas inicijuotas D. Degenio?

– Vienareikšmiai. Priešiškas D. Degenio veikimas prasidėjo pačioje kadencijos pradžioje, kuomet jis turėjo aiškų tikslą tapti mero pavaduotoju, bet nebuvo paskirtas dėl išsilavinimo ir kompetencijos stokos. Jau tada supratome, kad konstruktyvus darbas su juo nebus įmanomas. D. Degenis buvo paskutinis prisijungęs prie valdančiųjų, jis niekada nedalyvavo koalicijos veikloje, nėra pateikęs jokių pasiūlymų, retai dalyvavo komisijų ir tarybų veikloje. Miestui itin svarbioje Regiono plėtros taryboje jis beveik nedalyvauja, taigi balsuodami dažniausiai turime tik du balsus iš trijų, o sprendžiant kiekvienam panevėžiečiui svarbius klausimus, susijusius su miestui tenkančiomis lėšomis, kiekvienas balsas yra būtinas.

Su kitais socialdemokratų frakcijos atstovais darbas vyko sklandžiau, daugeliu klausimų rasdavome bendrą poziciją, tačiau balsavimo dieną ji neretai būdavo visiškai pakeičiama pagal partijos skyriaus pirmininko D. Degenio reikalavimus.

Todėl sakau: šiuo atveju problema yra ne partija, skyrius ar frakcija. Problema – vienas žmogus, nesuprantantis, kad vaikiškos asmeninės ambicijos kenkia tik jam pačiam ir jo partijai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Panevėžio socialdemokratai žengia tvirtą žingsnį – palieka valdančiąją daugumą

Beje, neatmetu galimybės, kad, kaip ir prieš kiekvienus rinkimus, galime tikėtis ir daugiau neadekvačių pareiškimų ar tendencingų publikacijų, kuriomis, juodinant oponentus, bus bandoma pelnyti rinkėjų simpatijų. Tačiau esu tikras, kad žmonės pajėgūs atsirinkti ir tinkamai įvertinti tokią kai kurių kandidatų politinę kultūrą.

– Kokie artimiausi pokyčiai laukia?

– Viena vertus, esminių pokyčių nebus. Valdančioji dauguma išlieka, tiesiog iš jos oficialiai pasitraukė frakcija, jau seniai atstovavusi opozicijai.

TAIP PAT SKAITYKITE: Posto netenkantis R. Vyžintas: „Sutinku su partijos žaidimo taisyklėmis“

Žinoma, tam tikri pokyčiai neišvengiami. Partijai pasitraukus iš koalicijos, turėtų trauktis ir į postus deleguoti jos atstovai. Todėl vis dar laukiu sekretoriato vadovės Ingridos Mazaliauskienės prašymo atleisti iš pareigų, artimiausiame Tarybos posėdyje bus sprendžiama dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo Ramūno Vyžinto atleidimo.

Be abejo, peržiūrėsime atstovavimą įmonių stebėtojų tarybose, komitetų sudėtis, kuo skubiau keisime atstovą Regiono plėtros taryboje.


4 komentarai

Darius 2016-10-04 13:44 at 13:44

Meras gavo Povilo Urbšio “zadanyje” papilti mėšlo ant Degenio, rinkimai artėja 🙂

Atsakyti
Panevėžietis 2016-10-04 14:54 at 14:54

Kaip gerai, kad į paaugliškus Lenino anūko Degenio šokinėjimus meras reaguoja šaltakraujiškai. Labai greitai pasimatys, koks tų Panevėžio socdemų realus svoris.

Atsakyti
Igoris 2016-10-04 15:14 at 15:14

o kas jam leido but meru?

Atsakyti
Nepartinis 2016-10-04 15:33 at 15:33

Jėzau :DDDDDD nusileiskit ant žemės PILIETINIAI KOMITETŲ JUDĖJIMAI

Atsakyti

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Naujokai Panevėžio miesto Taryboje: augins miesto kultūrą, bandys derinti kelis darbus

confident-noyce

R. Račkauskas: „Drauge būkime atsinaujinančio Panevėžio kūrėjai“

confident-noyce

Panevėžio meras R. Račkauskas: „Didžiuojuosi panevėžiečių susitelkimu, vienybe ir geranoriškumu“

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau