Panevėžio meras apskundė nušalinimą nuo pareigų

Panevėžio meras apskundė nušalinimą nuo pareigų

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

R. Račkauskas.

Panevėžio apylinkės teismo sprendimu Panevėžio meras Rytis Račkauskas nušalintas nuo pareigų mėnesiui, iki vasario 20 dienos. Teismo sprendimas paskelbtas sausio 20 dieną.

Nutartis per 7 dienas nuo jų paskelbimo gali būti skundžiama Panevėžio apygardos teismui.

Įteikė skundą

BIC

Nuo pareigų nušalintas meras R. Račkauskas naujienų portalui JP teigė, kad šį teismo sprendimą šiandien apskundė aukštesnės instancijos teismui.

„Šiandien advokatas įteikė skundą Panevėžio apygardos teismui. Beje, po Panevėžio apylinkės teismo sprendimo, pasitaręs su advokatu, nusprendžiau skųsti nušalinimą nuo pareigų. Kitaip ir būti negali, juk darbai stoja“, – paaiškino R. Račkauskas.

Norėjo ilgesnio nušalinimo

Panevėžio apygardos prokuratūra, siekdama užtikrinti sklandų ikiteisminį tyrimą, praėusią savaitę prašė teismo R. Račkauską nušalinti 3 mėnesiams nuo mero pareigų, bet teismas priėmė sprendimą nušalinti vienam mėnesiui.

Prokuratūra aiškina, kodėl siūloma nušalinti merą nuo pareigų. Jų teigimu, eidamas Panevėžio miesto savivaldybės mero pareigas jis gali daryti naujas nusikalstamas veikas, trukdyti procesui – pasinaudodamas jam suteiktais įgaliojimais daryti įtaką ir dar neapklaustiems savivaldybės ar su ja susijusių įstaigų ir įmonių darbuotojams, kitiems asmenims, susijusiais su juo tarnybiniais ryšiais.

Sausio 20 dieną naujų įtarimų korupcija sulaukęs Panevėžio meras R. Račkauskas po apklausos sausio 20 d. paleistas į laisvę, jis neigė prekiavęs poveikiu.

R. Račkauskas.

Detalių neatskleidžia

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Komunikacijos skyriaus viršininkė Renata Keblienė informavo, kokios kardomosios priemonės skirtos nušalintajam nuo pareigų merui R. Račkauskui.

„R. Račkauskui skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, nebendrauti su nurodytais asmenimis ir nesilankyti Panevėžio miesto savivaldybėje, išskyrus Tarybos posėdžius, kuriuose, kaip Tarybos narys, jis gali dalyvauti. Daugiau informacijos, susijusios su kardomosiomis priemonėmis, šioje tyrimo stadijoje nėra teikiama, siekiant nepakenkti tyrimo eigai“, – nedetalizavo R. Keblienė su kuo bendrauti negali R. Račkauskas.

Įtarimai – staigmena

Prokurorai įtaria, kad R. Račkauskas galėjo susitarti priimti 3 tūkst. eurų kyšį iš krepšinio klubo „Lietkabelis“ vadovo, kad šiam klubui būtų skiriama savivaldybės ir jos įmonių parama.

R. Račkauskas sakė, kad nauji įtarimai jam yra staigmena.

„Staigmena man, absoliuti. Čia tokia logika sekant, kas mėnesį gali ką nors sugalvoti. Kažkam, matyt, nepatinka, kai darbai Panevėžyje vyksta, ar ne tie juos vykdo. Nežinau, apie kokį kyšį čia eina kalba. Tikrai jokių kyšių neėmiau, neimu ir neimsiu. Tai laukiame, kol kažkas patiems bus aiškiau“, – teigė jis ir aiškino, kad Panevėžio miesto savivaldybė „Lietkabeliui“ skiria tokio paties dydžio paramą jau trejus metus.

AIK

Kraujo labaratorija

Tėvynė

H2Auto plovykla

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.