Panevėžio medikai kviečia jungtis į bendrą akciją „Saugokime vieni kitus“

Respublikinės Panevėžio ligoninės bendruomenė skelbia akciją „Saugokime vieni kitus“ ir kviečia visus suprasti padėties rimtumą ir svarbą bei bendromis jėgomis, kiekvieną pagal išgales, kovoti su šia klastinga infekcine liga.

Išplatino pranešimą

Medikai išplatino pranešimą-kreipimąsi į visuomenę, kuriame ne tik informacija apie koronaviruso infekciją, bet ir patarimai, kaip elgtis karantino metu, kaip kovoti su virusu, kaip dirba medicinos darbuotojai ir ko labiausiai šiuo metu reikia medikams.

„Šiuo metu įvairiuose kraštuose gyvenantiems žmonėms rimtomis pasekmėmis grasina koronaviruso infekcija, plintanti visur ir pakankamai sparčiai. Žinoma, kad pagrindinis būdas, kuriuo žmogus gali užsikrėsti šia virusine liga, yra oro lašelinis, kai sergantis žmogus virusą kitam perduoda kosėdamas, čiaudėdamas ar iškvėpdamas orą. Koronavirusų šeimai priklausantys virusai ant aplinkos daiktų gali išgyventi pakankamai ilgai – iki 9 dienų.

Mielieji, visi privalome suprasti susidariusios padėties rimtumą ir svarbą, suprasti ir bendromis jėgomis bei kiekvienas pagal savo išgales kovoti su šia klastinga infekcine liga. Mokslininkai įtemptai dirba, siekdami per rekordiškai trumpą laiką sukurti vakciną, skirtą kovoti su koronaviruso protrūkiu. Medicinos darbuotojai dirba sunkų, atsakingą ir pavojingą darbą, siekdami padėti tiek užsikrėtusiems šia virusine liga asmenims, tiek visiems, sergantiems kitomis ligomis ar pajutusiems nerimą keliančius negalavimus. Vyriausybės imasi visų būtinų ir neatidėliotinų priemonių ir veiksmų, padėsiančių suvaldyti infekcijos plitimą ir apsaugoti savo šalies gyventojus“, – rašoma pranešime.

A. Skorupskas.

Suvienyti jėgas

Pranešime rašoma, kad būtina kovoti su klastinga liga ir prašoma nelikti nuošalyje bei kviečiama jungtis į vieningą judėjimą prieš koronavirusą COVID-19 „Saugokime vieni kitus“.

„Mūsų kovos prieš šį susirgimą priemonės –  saugoti save, savo artimuosius, aplinkinius žmones, naudojant asmenines apsaugos priemones, laikantis saugaus vienas nuo kito atstumo bei dažnai dezinfekuojant rankas. Tai – mūsų visų sėkmės ir sveikatos garantas. Todėl ligoninės bendruomenės vardu kreipiuosi į geros valios žmones ir kviečiu jungtis bendrai akcijai, bendram nepaklusnumo koronovirusui COVID-19 judėjimui: nuolat ir visur dėvėkite chirurgines veido kaukes, kurios net iki 95 proc. apsaugo nuo infekcinio viruso patekimo į organizmą, laikykitės saugaus (iki 2 m.) atstumo vienas nuo kito bendraudami ar būdami erdvėse, kuriose tuo metu yra daugiau asmenų, dažnai ir kruopščiai dezinfekuokite rankas“, – prašo Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Rūpintis vieni kitais

Be to, Panevėžio ligoninės vadovas nepamiršo priminti ir verslo žmonėms, kad pasirūpintų savo darbuotojais,

„Socialiai atsakingi verslo atstovai privalo aprūpinti veido kaukėmis savo darbuotojus ir jų šeimų narius. Visuomenė privalo dėvėti specialistų rekomenduojamas asmens apsaugos priemones. Taip apsaugosite save, artimuosius, aplinkinius. Padėkite tiems, kurie vieniši, neįgalūs, tiems, kurie neturi kas jiems padeda – aprūpinkite juos veido kaukėmis. Prašau prekybininkų – griežtai reikalaukite pirkėjų prekybos vietose laikytis saugaus atstumo, o taip apsaugosite juos ir savo kolektyvo darbuotojus. Sėkmė kovoje su koronavirusu COVID-19 – mūsų pusėje, tačiau, ji labai priklauso ir nuo mūsų sąmoningumo, mūsų elgesio, mūsų pasiryžimo kovoti su šia infekcine liga“, – kvietė medikas visus būti atsakingais ir supratingais.

Dėkoja verslui

Pokalbio pabaigoje Panevėžio ligoninės vadovas A. Skorupskas pasidžiaugė verslo pagalba.

„Labai džiaugiamės bendrove Panevėžio statybos trestas (PST), kuri skubos tvarka padės ligoninei įrengti modernią dezinfekcijos kamerą. Šia kamera ateityje galės naudotis ne tik Respublikinės Panevėžio ligoninės personalas, bet, sudarius bendradarbiavimo sutartis, ir kitos Panevėžio krašto sveikatos priežiūros įstaigos“, – sakė jis ir paaiškino:

„Įranga, reikalinga šiai moderniai dezinfekcijos kamerai, buvo įsigyta Europos Sąjungos lėšomis. Visų pacientų ir ligoninės bendruomenės vardu dėkoju PST generaliniam direktoriui Daliui Gesevičiui, visam tresto kolektyvui už pastovų rūpestį ir nuolatinę pagalbą Respublikinei Panevėžio ligoninei.“

Paskelbė sąskaitą

Prie akcijos prisideda ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai. Įstaigos vadovas Visvaldas Matkevičius sakė, kad jie yra paskelbę sąskaitą.

„Į ją galima aukoti pinigus. Už juos, pasitarę su medikais, perkame pačias būtiniausias apsaugos priemones. Jau Panevėžio ligoninei pristatėme profesionales apsaugos kaukes. Neužilgo vėl pirksime ir stengsime šiomis kaukėmis aprūpinti kuo daugiau medicinos įstaigų. Pateiksime jas Greitosios medicininės pagalbos stočiai ir Panevėžio apskrities ligoninėms“, – aiškino V. Matkevičius.

Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM.

Pritarė akcijai

Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM taipogi pritarė Panevėžio ligoninės bendruomenės paskelbtai akcijai „Saugokime vieni kitu“.

„Labai svarbu – saugoti save ir tuo pačiu apsaugoti šalia esančius. Reikia būti pakantiems vieniems kitais, mažiau pikti ir klausyti Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymų – nepraleisti jų pro pirštus. Kvėpuoti grynu oru būtina, bet gal nesibūriuokime į būrelius. Karantino laiku turime daug laiko, o, be to, dabar Gavėnios laikotarpis, tad skaitykime šv. Raštą, klausykimės šv. Mišių, o apsiraminti padės malda“, – kvietė rimčiai ir susiklausymui vyskupas.

Negyventi blogomis žiniomis

Pasak vyskupo, negalima visą dieną klausytis blogų žinių.

„Išklausome žinias ir palikime tą informaciją. Negalima visą dieną gyventi su blogomis žiniomis, taip ir depresija galima susirgti. Nors visas pasaulis sustingęs šiuo metu, jauskimės stiprūs ir pajėgūs nugalėti virusą. Todėl kiekvienos dienos vakarą, 20 val., Panevėžio bažnyčių varpai visus kviečia bendrai maldai už medikus, kad jiems pakaktų stiprybės, už sergančius, kad pasveiktų. Pasitikėkime Dievu ir darykime tai, kas dabar svarbiausią – saugokime vieni kitus“, – kvietė maldai vyskupas L. Vodopjanovas.

Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

„Hegelmann Transporte“ vadovas: dėl koronaviruso protrūkio nuostolis bus minimalus

confident-noyce

Koronaviruso krizė: svarbiausios trečiadienio naujienos

confident-noyce

Dar vienam „Maximos“ sandėlio apsaugos darbuotojui patvirtintas koronavirusas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau