Panevėžio „Linas“ dividendų nemokės, supirks savo akcijų

Panevėžio „Linas“ dividendų nemokės, supirks savo akcijų

BNS / Bendrovės nuotr.

Panevėžio tekstilės bendrovė „Linas“, pernai uždirbusi 892 tūkst. eurų audituoto grynojo pelno, dividendų nemokės, tačiau ketina supirkti iki 10 proc. savo akcijų.

Toks sprendimas priimtas gegužės 16 dieną vykusiame akcininkų susirinkime, per „Nasdaq“ Vilniaus biržą pranešė „Linas“.

Bendrovės akcininkai, įvertinus 29,5 tūkst. eurų ankstesnių metų nepaskirstytą nuostolį, iš viso paskirstė 862,5 tūkst. eurų. Iš jų 44,6 tūkst. eurų skirta į privalomąjį rezervą, 264,4 tūkst. eurų – rezervui savoms akcijoms įsigyti, o likę 553,5 tūkst. eurų – perkelti į kitus finansinius metus.

BIC

„Lino“ akcininkai, siekiant palaikyti ir didinti bendrovės akcijų rinkos kainą, leido bendrovei įsigyti iki 10 proc. savo įstatinio kapitalo. „Linas“ savo akcijų galėtų įsigyti per 18 mėnesių nuo akcininkų sprendimo priėmimo dienos.

Maksimali vienos akcijos įsigijimo kainą negalės būti daugiau kaip 10 proc. didesnė, o minimali – daugiau kaip 10 proc. mažesnė už jų rinkos kainą biržoje. „Lino“ įsigytos savos akcijos galės būti anuliuojamos arba parduodamos su sąlyga, kad minimali jų pardavimo kaina bus lygi įsigijimo kainai ir visiems akcininkams bus užtikrintos lygios galimybės jų įsigyti.

„Lino“ grynasis pelnas pernai buvo 5,4 karto didesnis nei 2017 metais, kai jis siekė 166,4 tūkst. eurų. Bendrovės pardavimo pajamos pernai sumenko 0,9 proc. iki 12,705 mln. eurų. „Lino“ valdomos įmonių grupės konsoliduotos pardavimo pajamos pernai sumažėjo 1 proc. iki 12,709 mln. eurų, konsoliduotas grynasis pelnas išaugo 30,7 proc. ik 507,5 tūkst. eurų.

Praėjusių metų pabaigoje 23,15 proc. „Lino“ akcijų valdė Kaune registruota asociacija EEEE, 22,49 proc. – Belizo „Roocero Associates“, 17,29 proc. – Kipro „Danelika Services“, 10,08 proc. – Vilniuje registruota bendrovė „Rivena“.

„Lino“ akcijos kotiruojamos biržos Papildomajame prekybos sąraše.

AIK

Labirintų parkas

Mano namukas

Biuro verslas

Dattoo tattoo

Panevėžio gimtadienis

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.