Panevėžio ligoninės vadovas įsitikinęs, jog reitingavimas padės pakelti gydymo įstaigos lygį

Panevėžio ligoninės vadovas įsitikinęs, jog reitingavimas padės pakelti gydymo įstaigos lygį

Raimonda MIKUČIONYTĖ, BNS / JP, Rimvydo ANČEREVIČIAUS, BNS nuotr.

A. Skorupskas.

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) pradeda gydymo įstaigų reitingavimą. Jame dalyvaus 409 valstybinės ir privačios gydymo įstaigos, turinčios sutartis su ligonių kasomis. Įstaigos kol kas bus vertinamos pagal 16 kriterijų, reitingas bus atnaujinamas du kartus per metus.

Reitingavimas – naujas įrankis

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sakė, kad norint siekti ne tik kiekybės, bet ir kokybės, turime turėti tam tikrus rodiklius.

BIC

„Jie leistų įsivertinti, kaip sekasi gydymo įstaigoms, todėl pradedamas įstaigų reitingavimas – naujas įrankis, kurio iki šiol nėra buvę. Tiek pacientai, tiek įstaigose dirbantys medikai galės pasitikrinti, kokias pozicijas užima jų įstaiga. Įstaigos labai pasitempia, kai jos žino, ką reikia tobulinti“, – pristatydamas naujovę per spaudos konferenciją teigė ministras.

A. Veryga.

Pateisinti žmonių lūkesčius

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas naujienų portalui JP teigė, kad reitingavimas – geras dalykas.

„Pasitikriname savo gydymo įstaigos vietą tarp kitų tokio paties lygio ligoninių. Respublikinių ligoninių ,be Panevėžio, yra Šiauliuose, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. Visada yra į ką lygiuotis ir pralenkti. Be to, ir pacientams svarbu žinoti, kokio lygio paslaugos teikiamos Panevėžio ligoninėje. Tobulėti reikia, o reitingavimas ir padės tobulėti ir lygiuotis į pačius geriausius“, – sakė gydymo įstaigos vadovas ir tęsė:

„Reitingavimo naudos negali pamatuoti, bet žmonės, matydami reitingus, darys išvadas, ar Panevėžio ligoninės pateisino jų lūkesčius, o mes, savo ruožtu, stengsimės tuos lūkesčius pateisinti.“

Pirmauja privačios įstaigos

Reitingas skelbiamas Valstybinės ligonių kasos (VLK) interneto svetainėje. Pirmąsias pozicijas šiuo metu reitinge užima privačios įstaigos: individuali Violetos Talaikienės įmonė Panevėžyje, Kalniečių šeimos klinika Kaune. Trečioji yra valstybinė įstaiga – Kaltinėnų pirminės sveikatos priežiūros centras Šilalės rajone. Iš didesniųjų įstaigų viršuje yra Antakalnio ir Lazdynų poliklinikos sostinėje.

Skatins gydymo įstaigas

Valstybinės ligonių kasos direktorius Gintaras Kacevičius per spaudos konferenciją pažymėjo, kad nuo darbo rezultatų priklauso ir įstaigoms skiriamas finansavimas.

Iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) joms papildomai mokami priedai už gerus darbo rezultatus bei skatinamieji priedai už tam tikrų pirminės asmens sveikatos priežiūros paslaugų atlikimą.

Anot jo, intensyviai dirbančioms gydymo įstaigoms skatinti šiemet iš PSDF iš viso skiriama 35,1 mln. eurų.

„Pirminės sveikatos priežiūros įstaigų pajamų struktūroje apmokėjimas už gerus darbo rezultatus sudaro beveik 13 procentų. Tokia apmokėjimo už paslaugas tvarka jas skatina siekti geresnių darbo rezultatų, o pacientai dėl to sulaukia daugiau šeimos gydytojų dėmesio, aukštesnės paslaugų kokybės, tikslesnės ir ankstyvesnės įvairių ligų diagnostikos bei profilaktikos, tai leidžia mažinti eiles pas gydytojus specialistus“, – tvirtino Ligonių kasos vadovas G. Kacevičius.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.