28.5 C
Panevėžys
Trečiadienis, 23 birželio, 2021

Panevėžio ligoninės slaugytojams – padėka už pasišventimą savo profesijai

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio ligoninės slaugytojams dėkojo už pasišventimą savo profesijai.

Kasmet gegužės 12-ąją viso pasaulio slaugytojai pažymi savo profesinę šventę – Tarptautinę slaugytojų dieną. Šventė vyko ir Panevėžio ligoninės kiemelyje, kur stovi paminklas 1941 m. birželio 26 d. enkavedistų nužudytiems Panevėžio ligoninės medikams, o tarp jų – ir gailestingajai seseriai Zinaidai Kanis-Kanevičienei.

Profesinė slaugytojų šventė prasidėjo ankstyvą rytą, kai Panevėžio Švč. Trejybės bažnyčioje buvo aukojamos Šv. Mišios už slaugytojus, ligonius, visus kenčiančiuosius. Mišias aukojo Respublikinės Panevėžio ligoninės kapelionas kunigas Pavel Andžejevski.

Darbas sunkus ir sudėtingas

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyko renginys, skirtas Tarptautinei slaugytojų dienai paminėti. Susirinkusiuosius su profesine švente pasveikino ligoninės slaugos administratorė Jolanta Gertienė.

„Panevėžio ligoninėje dirba per 700 slaugytojų, o slaugos personalo – virš 800. Slaugytojų diena – pati žymiausia profesinė šventė. Jos metu galime padėkoti slaugytojoms už sunkų darbą, paskatinti ir motyvuoti jas dar geriau dirbti. Slaugytojos sunkiu pandemijos metu yra arčiausiai pacientų ir gydymo procese jų indelis pats didžiausias. Be to, jos ne tik atlieka slaugą, bet ir bendrauja su ligonių artimaisiais“, – kalbėjo naujienų portalui JP sakė J. Gertienė.

J. Gertienė.

Įtakos turėjo pandemija

Pasak ligoninės slaugos administratorės, slaugytojų darbas – sudėtingas.

„Šios profesijos atstovų darbas niekada nebuvo lengvas. O dabar tapo dar sudėtingesnis. Tam įtakos turėjo antrus metus besitęsianti pandemija. Reikia dėvėti apsaugines priemones, o tai dar labiau apsunkina darbą. Tokiomis sąlygomis dirbant ir išryškėja pačios geriausios slaugytojų darbo savybės“, – aiškino medikė ir pridūrė:

„Ligoninėje slaugytojomis dirba šiais metais baigusios studijas, bet ne per daugiausiai pasirinko šią sunkią profesiją. Yra ir tokių, kurios per medikų dieną atšventė 50 metų darbo stažą. Tokių turime dvi.“

A. Skorupskas.

Dėkojo už pasiaukojantį darbą

Ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas dėkojo slaugytojams už gerą darbą, atsakomybę, slaugytojo prestižo stiprinimą visuomenės akyse, pasišventimą savo profesijai.

„Jūs – nepaprasti žmonės, kuriems nestinga gerumo, dėmesingumo, atjautos, sąžiningumo, tolerancijos, asmeninės atsakomybės ir kitų dorinių savybių. Dirbate pasiaukojančiai, kaip gyvybės burtininkai ir apgaubėte pacientus savo šiluma“, – negailėjo gerų žodžių slaugytojams ligoninės direktorius.

Tarptautinės slaugytojų dienos proga ligoninės direktorius A. Skorupskas už gerą darbą, rūpinimąsi, ligoninės prestižo stiprinimą padėkos raštus ir gėlių įteikė ligoninėje dirbantiems slaugytojams, linkėjo sveikatos, sėkmės darbe ir asmeniniame gyvenime.

R. Kaupaitė.

Svajonių darbas

Šiais metais Panevėžio ligoninėje slaugytoja Rūta Kaupaitė pradėjusi dirbti naujienų portalui JP teigė, kad svajojo apie šį darbą.

„Mama buvo vyresnioji slaugytoja. Todėl nuo pat mažens domėjausi šia profesija. Nemačiau savęs kitoje profesijoje. Labai džiaugiuosi pradėjus dirbti  Panevėžio ligoninėje. Tai buvo svajonė, kurią realizavau.  Dar džiaugiuosi, kad kasdien galiu matyti kolegas, o jie džiaugiasi manimi – jaunu ir energingu žmogumi“, – sakė jaunoji medikė ir teigė, kad baigusi Bendrosios praktikos slaugytojos studijas tęsia mokslus toliau.

Profesinė slaugytojų šventė baigėsi koncertu – dainavo garsusis duetas Titas ir Benas.

Medicinos sesers garbei

Tarptautinė slaugytojų diena švenčiama Tarptautinės raudonojo kryžiaus organizacijos sprendimu, anglų medicinos sesers Florens Naitingeil (1820 m. gegužės 12 – 1910 m. rugpjūčio 13) garbei, taigi – per jos gimimo dieną.

Krymo karo metu Florens Naitingeil Turkijoje organizavo sužeistųjų gydymą ir priežiūrą, o vėliau tapo pirmoji slaugių kursų rengėja Anglijoje.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Ligoninėse šiuo metu gydomi 203 COVID-19 pacientai, iš jų 28 – reanimacijoje

confident-noyce

Ligoninėse šiuo metu gydomi 252 COVID-19 pacientai, iš jų 32 – reanimacijoje

confident-noyce

Karštyje perkaitusiųjų panevėžiečių antplūdžio ligoninė nesulaukė

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau