3.9 C
Panevėžys
Antradienis, 23 balandžio, 2024

Panevėžio ligoninės pažiba – šiuolaikiškai įrengtas Ortopedijos traumatologijos skyrius

Respublikinė Panevėžio ligoninės istorija įdomi – 1923 metais gruodžio 16 dieną įvyko ligoninės atidarymo iškilmės, o 1924 m. kovo mėn. 27 d. apskrities taryba patvirtino Panevėžio ligoninės statutą, kuris įpareigojo miesto savivaldybę išlaikyti šią gydymo įstaigą.

Skyrių jubiliejai

Ligoninės istorija pasidžiaugęs gydymo įstaigos direktorius Arvydas Skorupskas sakė, kad įdomi ne tik pačios Panevėžio ligoninės istorija, bet ir kiekvienas skyrius yra išskirtinis ir turi savo istoriją.

„Ortopedijos traumatologijos 1-as skyrius šiemet mini 60 metų jubiliejų. Jis įkurtas 1959 metais, o 2-asis skyrius jaunesnis – jam šiai metais sukako 20 metų. 2017 metais pertvarkius abu skyrius į Ortopedijos traumatologijos, jie tapo specializuoto gydymo centru – bene vienu geriausiu Lietuvoje. Pagalba skyriuose teikiama klasterio principu – taikoma bendra pagalbos nukentėjusiems nuo traumų sistema. Per metus aptarnaujama apie18 tūkst. pacientų, iš jų 7 tūkst. pagalba suteikiama ligoninės Priėmimo skyriuje. Be to, atliekama operacijų per 3 tūkst. pacientų“, – pristatė traumatologijos skyrius A. Skorupskas.

Dirba darniai

Pirmojo ortopedijos traumatologijos skyriaus vedėjas, gydytojas ortopedas traumatologas Vytis Aleksandravičius naujienų portalui JP pasakojo, kad 1959 metais skyrius vadinosi Traumatologijos ir tik 2017 metų rugpjūčio pradžioje pertvarkytas į Ortopedijos traumatologijos.

„Šių metų rudenį skyrius renovuotas ir jame yra 30 stacionarių lovų. Per metus pagydoma apie 1200 ligonių ir atliekama iki 1400 operacijų. Operacijų rezultatus lemia šiuolaikiniai diagnostikos būdai, ortopedijoje traumatologijoje naudojami naujausi implantai bei darnus komandinis medikų darbas. Skyriuje dirba 9 ortopedai traumatologai ir paslaugos teikiamos visą parą“, – trumpai pristatė skyrių medikas.

Operacijų įvairovė

Pasiteiravus, kokios operacijos atliekamos skyriuje, gydytojas V. Aleksandravičius vardijo:

„Skyriuje atliekamos visų kaulų segmentų lūžių osteosintezės, nesuaugusių lūžių osteoplastinės operacijos, sausgyslių-raumenų plyšimų operacijos, klubo sąnario endoprotezavimo operacijos, peties sąnario endoprotezavimo operacijos, čiurnos sąnario endoprotezavimo operacijos, iškrypusio pėdos nykščio, įprastinio išnirimo, nestabilumo ir kitos ortopedinės traumatologinės operacijos, susijusios su traumomis ir jų pasekmėmis. Po traumų gydytiems ligoniams skiriamas reabilitacinis gydymas bei aprūpinama ortopediniais įtvarais.“

Teikiama įvairiapusė pagalba

Antrojo Ortopedijos traumatologijos skyriaus vedėjas, gydytojas ortopedas traumatologas Julius Šileika pasakojo, kad nors skyrius skaičiuoja tik 20-us gyvavimo metus, tačiau per metus čia atliekama virš 1500 operacijų.

„Šis skyrius įkurtas 1999-ųjų birželio 21 dieną kaip specializuotas ligoninės padalinys teikti medicininę pagalbą ligoniams su judamojo ir atraminio aparato įgytais ir įgimtais sutrikimais. Skyrius į Ortopedijos traumatologijos pertvarkytas taipogi 2017 metų rugpjūčio 1 d. Jame 20 stacionarinių lovų. Per metus atliekama virš pusantro tūkstančio operacijų, o pusė iš jų – sąnarių endoprotezavimo.  Protezuojami klubų, kelių, alkūnės, pečių, čiurnos, riešo sąnariai, o protezams naudojami aukštos kokybės, garsių firmų implantai“, – aiškino medikas J. Šileika ir teigė, kad Panevėžio ligoninėje suteikiama visokeriopa pagalba:

„Mūsų medikai atlieka stažuotes geriausiose Europos, JAV ligoninėse. Todėl atliekame pačias sudėtingiausias operacijas, kokios atliekamos kitų šalių ligoninėse. Beje, į Panevėžio ligoninę atvyksta operuotis ligoniai iš Vilniaus, Šiaulių.“

Skyrius įrengtas šiuolaikiškai

Skyriaus vedėjas J. Šileika pasakojo, kad pacientai palatose guli po tris ir po vieną.

„Keturios palatos – vienvietės, o kitos trivietės. Viskas įrengta šiuolaikiškai ir patogiai. Yra visos sąlygos suteikti pilnavertę pirminę reabilitacinę programą po operacijų. Labai džiaugiamės atnaujintomis ir renovuotomis operacinėmis, kuriose veikia kondicionavimo sistema – ištraukiamosios spintas, nes operacijoms naudojame kiaulinį cementą. Jis turi specifinė kvapą“, – pasakojo medikas ir pridūrė:

„Galėtume plėstis, nes Panevėžio krašte tokią specializuotą pagalbą teikiama Panevėžio ligoninėje. Dar spėjame aptarnauti ir teikti paslaugas, bet visada norisi geriau ir daugiau. Iš viso yra 11 planinių operacijų operaciniame bloke. Specializuotą endoprotezavimo operacinę turime vieną.“


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Tarp Nusipelniusių Lietuvos medikų – ir Panevėžio ligoninės Psichiatrijos skyriaus vyresnioji slaugytoja

confident-noyce

Priminimas apie vizitą pas gydytoją – SMS žinute

confident-noyce

Į Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovo postą pretenduoja 6 kandidatai

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau