9.8 C
Panevėžys
Šeštadienis, 21 gegužės, 2022

Panevėžio ligoninės medikai atliko unikalią operaciją: lokalizavo gimdos arterijos aneurizmą

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoRIMVYDAS ANČEREVIČIUS
Panevėžio ligoninės medikai atliko unikalią operaciją: lokalizavo gimdos arterijos aneurizmą.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Intervencinės radiologijos skyriuje dirbantys gydytojai specialistai per metus atlieka apie 120 įvairių operacijų ir procedūrų, susijusių su kraujavimais ir aneurizmomis. Visai neseniai Intervencinės radiologijos skyriuje buvo atlikta unikali operacija – lokalizuota gimdos arterijos aneurizma.

Aneurizma aptikta neįprastoje vietoje

Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas, dr. Andrius Pranculis neslėpė, kad dažniau tenka gydyti galvos aneurizmas.

„Dažniausiai tenka gydyti galvos aneurizmas ir įvairius kraujavimus bei aneurizmas, esančias pilvo srityje. Tačiau pasitaiko aneurizmų, aptinkamų ir labai neįprastose vietose – šiais metais teko gydyti pacientę, kuri atvyko į ligoninę labai kraujuodama ir, atlikus tyrimus, paaiškėjo, kad jai – gimdos arterijos aneurizma. Tad teko labai skubiai operuoti“, – pasakojo A. Pranculis.

A. Pranculis.

Po sėkmingo gimdymo grįžo į ligoninę

Panevėžio ligoninės Akušerijos skyriaus vedėjas Raimundas Petrauskas papasakojo, kodėl po sėkmingo gimdymo moteris po dviejų savaičių vėl grįžo į ligoninę

„Į ligoninę, po sėkmingo gimdymo praėjus dviem savaitėms, atvyko labai kraujuojanti moteris. Chirurginėmis ir medicininėmis priemonėmis nepavyko sustabdyti kraujavimo, tad pagalbos kreipėmės į intervencinius radiologus. Skubiai buvo atlikti visi būtiniausi tyrimai, pavyko stabilizuoti moters būklę, sumažėjo kraujavimas, tad vėliau moteriai sėkmingai buvo atlikta gimdos arterijos embolizacija ir po poros dienų ji išvyko į namus“, – pristatė sudėtingą situaciją medikas.

R. Petrauskas.

Sėkminga operacija išgelbėjo gyvybę

Pasak Akušerijos skyriaus vedėjo, jeigu nebūtų laiku atlikta gimdos arterijos embolizacija, viskas galėjo baigtis liūdniau.

„Šiuo atveju buvo nustatyta gimdos kraujagyslių patologija, moteris neteko daug kraujo ir, jeigu ne sėkminga operacija, pavyko išgelbėti moters gyvybę. Sėkmingą ir savalaikę operaciją profesionaliai atliko kolegos iš Intervencinės radiologijos skyriaus. Jaunai moteriai ne tik pavyko išgelbėti gyvybę, bet ir išvengti labai nemalonios procedūros – pašalinti gimdą. Gimda buvo išsaugota, todėl ateityje moteris galės išnešioti ir pagimdyti kūdikį“, – išskirtinį atvejį pristatė Panevėžio ligoninės Akušerijos skyriaus vedėjas R. Petrauskas.

Panevėžio ligoninės medikai atliko unikalią operaciją: lokalizavo gimdos arterijos aneurizmą.

Su nauju iššūkiu susitvarkė

Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjas dr. A. Pranculis detaliai pristatė unikalios operacijos eigą.

„Atvejis išties unikalus, kraujavimų būna, bet šiuo atveju tas kraujavimas buvo labai gausus, neįprastas. Padarius angiografiją buvo nustatyta, kad tai – gimdos arterijos aneurizma, kuri, greičiausiai, plyšo, nes kraujavimas buvo gausus ir intensyvus. Nusprendėme skubiai operuoti. Viskas buvo padaryta greitai, sėkmingai. Norime pasidžiaugti ir kolegų ginekologų operatyvumu, kompetencija. Sklandaus Ginekologijos ir Intervencinės radiologijos skyrių specialistų komandinio darbo dėka sėkmingai pavyko atlikti gimdos arterijos embolizaciją“, – aiškino medikas ir tęsė:

„Moters būklė sparčiai gerėjo ir po dviejų dienų ji buvo išleista namo. Šis atvejis – itin retas ir, berods, Lietuvoje dar nebuvo aprašytas ir pristatytas. Tokia gimdos arterijos aneurizmos lokalizacija ir mums buvo nauja patirtis, naujas iššūkis. Su tuo iššūkiu sėkmingai susitvarkė tuo metu dirbusi Panevėžio ligoninės specialistų komanda.“

M. Vaitkus.

Atliko puikią operaciją

Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams dr. Mindaugas Vaitkus didžiuojasi profesionaliu komandiniu mediku darbu.

„Tai – pakankamai retas, išskirtinis atvejis ir džiugu, kad žmogus toliau galės gyventi pilnavertį gyvenimą. Labai smagu, kad gydytojai specialistai nebijo, turi žinių ir įgūdžių bei savo  pamatuoto profesionalaus entuziazmo dėka atlieka puikias operacijas, kuriose pritaiko  naujoves, pažangias metodikas. Panevėžio ligoninė yra įsigijusi daug naujausios medicininės įrangos, kurios pagalba specialistai gali atlikti ir pačias sudėtingiausias operacijas bei procedūras. Todėl labai džiaugiamės, kad iki šiol mūsų ligoninėje visos intervencinių radiologų atliktos operacijos ir procedūros baigėsi sėkmingai. Tikimės, kad taip bus ir ateityje“, – džiaugėsi ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams dr. M. Vaitkus.

Apie aneurizmą

 

Aneurizma – tai nenormalus kraujagyslės dalies išsipūtimas. Susilpnėjus ar susisluoksniavus kraujagyslės sienelei, ji išsipučia tarsi maišelis ar balionas. Pavojingiausia, kad ta vieta bet kada gali plyšti ir kraujas užlieti gyvybiškai svarbius žmogaus organus. Nuo kraujo išsiliejimo vietos, dydžio ir gydymo galimybių labai priklauso tokio paciento sveikata ir gyvybė. Aneurizmos žmogus gali ir nejusti, ji gali nesukelti jokių simptomų, tad jos diagnozė būna labai netikėta ir, kartais, su skaudžiomis pasekmėmis. Medikamentinio aneurizmos gydymo nėra. Ji plečiasi baliono principu – iš pradžių jis pučiasi sunkiai, tačiau, kuo toliau, tuo lengviau. Kita vertus, gali praeiti daug metų, kol aneurizma pasiekia gyvybei pavojingą dydį. Tačiau gali būti ir kitaip – aneurizma auga labai greitai ir pasiekiama riba, kada grėsmė gyvybei yra kur kas didesnė už operacijos keliamas rizikas. Tuomet – taikomas chirurginis gydymas.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio ligoninės slaugytojoms – padėkos už pasišventimą profesijai

confident-noyce

Mano artimasis ruošiasi operacijai – kaip jam padėti?

confident-noyce

Panevėžio ligoninė pacientams teikia kokybiškas, profesionalias bei modernias paslaugas

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau