Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas išgirdo teismo nuosprendį

Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas išgirdo teismo nuosprendį

JP / JP nuotr.

A. Ivonaitis.

Lietuvos apeliacinis teismas šiandien panaikino Panevėžio apygardos teismo 2017 m. spalio 31 d. nuosprendžio dalį, kuria buvęs Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas akušerijos ginekologijos reikalams Albinas Ivonaitis ir jo sūnus Kornelijus Ivonaitis buvo atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Teismas pripažino kaltu dėl kyšininkavimo buvusį Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotoją akušerijos ginekologijos reikalams A. Ivonaičiui ir skyrė jam 5649  eurų baudą. Direktoriaus pavaduotojo sūnus K. Ivonaitis, vienos šeimos klinikos direktorius, pripažintas kaltu dėl kyšininkavimo ir dokumentų klastojimo. Jam paskirta 3766 eurų bauda.

A. Ivonaičiui teismas skyrė ir baudžiamojo poveikio priemonę – po nuosprendžio įsiteisėjimo dvejiems metams atimti teisę Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbti vadovaujamą darbą ir darbą, susijusį su viešaisiais pirkimais. Taip pat teismas nusprendė iš A. Ivonaičio konfiskuoti 2316 eurus.

BIC

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai. Remiantis jų surinktais duomenimis nustatyta, kad už praeityje priimtus palankius sprendimus viešųjų pirkimų konkursuose ir už gerų santykių palaikymą ateityje iš vieno tiekėjo A. Ivonaitis pareikalavo atlygio – parūpinti už daugiau kaip 2 tūkst. eurų detalių jo naudojamo automobilio, priklausančio sutuoktinės individualiai įmonei, remontui.

Remiantis ikiteisminio tyrimo metu surinktais duomenimis, siekiant nuslėpti nusikalstamą veiką, buvo klastojami dokumentai. A. Ivonaitis į nusikalstamas veikas įtraukė ir savo sūnų K. Ivonaitį bei kitus asmenis. Tiekėjas baudžiamojo proceso metu buvo atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės už papirkimą, nes iš jo buvo reikalauta apmokėti A. Ivonaičio naudojamo automobilio detalių vertę.

Ikiteisminius tyrimus kontroliavo ir jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.