17.5 C
Panevėžys
Ketvirtadienis, 5 rugpjūčio, 2021

Panevėžio ligoninėje vyrai jau įleidžiami į gimdymą

Šiandien Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas išleido įsakymą, kuriuo, įvertinus palankią epidemiologinę situaciją mieste, yra pakeisti praėjusią savaitę paskelbti apribojimai.

Siekdami apsaugoti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje gydomus pacientus ir dirbantį personalą, gydymo įstaigos administracija pacientų lankymą ir įvairių daiktų bei maisto perdavimą uždraudė. Tačiau šiandien ligoninės išplatintame pranešime teigiama, kad vyrams jau leidžiama dalyvauti gimdymuose.

Reikalingas raštiškas patvirtinimas

„Ligonių lankymas yra uždraustas, išskyrus gimdyvių sutuoktinių, partnerių, ar gimdyvių raštišku patvirtinimu vienam iš pasirinkto šeimos nario, dalyvavimą gimdymo metu. Privaloma sąlyga – dalyvaujantis asmuo turi būti sveikas, neturėjęs kontakto su asmenimis iš epidemiologinių COVID – 19 viruso židinių“, – skelbia ligoninė.

Nors planinės hospitalizacijos ir operacijos kol kas vyksta įprastai, pacientų artimieji į Respublikinę Panevėžio ligoninę gali patekti tik neatidėliotinu atveju, turintys skyriaus vadovo arba budinčio gydytojo leidimą.

A. Skorupskas.

„Draudžiamas yra hospitalizuotų pacientų lankymas, išskyrus gimdyvių sutuoktinių, partnerių, ar gimdyvių raštišku patvirtinimu vienam iš pasirinkto šeimos nario, dalyvavimą gimdymo metu. Privaloma sąlyga – dalyvaujantis asmuo turi būti sveikas, neturėjęs kontakto su asmenimis iš epidemiologinių COVID – 19 viruso židinių. Dalyvaujant gimdyme privalomas epidemiologinio režimo laikymasis. Dalyvaujančiam gimdymo metu ir priešgimdyvinėje palatoje, bendraujant su gimdyve, medicinos darbuotojais, privaloma vilkėti ligoninės išduotą aprangą ir dėvėti veido kaukes, visą gimdymo laikotarpį neiti iš skyriaus, klinikos patalpų“, – naujienų portalui JP sakė Respublikinės Panevėžio ligoninės vadovas Ar. Skorupskas.

Pasak mediko, leidimą dalyvauti gimdyme sutuoktiniui, partneriui ar gimdyvės raštišku patvirtinimu, vienam iš šeimos narių, išduoda skyriaus vedėjas ar budintis gydytojas, užpildant direktoriaus nustatytą lankymo leidimo formą. Artimųjų atnešti medikamentai, medicininės ir asmens higienos priemonės pacientams perduodami per skyrių vyr. akušerį ar budintį akušerį.

Sulaukė grasinimų

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius A. Skorupskas teigė, kad uždraudus lankytis ligoninėje sulaukė daug skambučių ir net grasinimų.

„Žmonės turi suprasti, kad ligoninėje gydosi įvairiomis ligomis sergantieji pacientai. Jiems įvairios infekcijos – pats blogiausias variantas. Visi šie minėti draudimai ir yra, kad apsaugotume ligonius nuo papildomų infekcinių susirgimų. Kad veržiasi į ligoninę lankyti artimųjų ir skundžiasi, jog negali patekti – normalu. Lietuviai pratę skųstis. Stebina kitas dalykas. Prie visų įėjimų yra pakabintos dezinfekcinės priemonės, tačiau į jas beveik niekas nekreipia dėmesio. Retas žmogus pasinaudoja ir rankas dezinfekuoja. Triukšmauti mokame, bet elementarios higienos reikalavimų nesilaikome“, – teigė A. Skorupskas.

V. Grigienė.

Uždrausta lankyti ligonius dar praėjusią savaitę

Lankyti ligonius uždrausta ir Panevėžio palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje. Įstaigos vadovė Violeta Grigienė sakė, kad slaugos ligoninėje ligonius lankyti uždrausta dar praėjusią savaitę.

„Vieni pirmųjų ėmėmės tokių griežtų priemonių. Sulaukėme tokio pasipriešinimo, kad buvau nustebusi žmonių aršumu. Ligonių pas mus – 260. Jei visiems darysime išimtis, kas bus? Slaugos ligoninėje 30 ligonių reikalinga paliatyvi slauga, o kiti 230 – sunkūs ligoniai. Visi jie patenka į rizikos grupę ir jiems infekcinės ligos pačios pavojingiausios. Todėl ir yra uždrausta lankyti ligonius. Juolab kad Lietuvoje paskelbta ekstremali situacija. Kol tęsis ekstremali situacija, tol galios ir draudimai“, – teigė medikė ir tvirtino, kad dėl lankymo jokių išimčių netaikys.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.


PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Svarbiausi trečiadienio įvykiai: „nepasiskiepijusių karantinas“ ir migrantų krizė

confident-noyce

Santaros klinikose trečia vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti pirmieji pažeidžiamų grupių pacientai

confident-noyce

Smarkiai daugėja koronaviruso protrūkių

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau