Panevėžio ligoninėje tobulinosi ir patirties įgavo keturi medikai iš Ukrainos

Panevėžio ligoninėje tobulinosi ir patirties įgavo keturi medikai iš Ukrainos

Raimonda MIKUČIONUTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Intervencinės radiologijos skyriuje – Ukrainos medikų invazija. Keturi ukrainiečiai medikai visą savaitę tobulinosi skyriuje, kuriam vadovauja dr. Andrius Pranculis.

Noras pasidalinti patirtimi

BIC

Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas naujienų portalui JP pasidžiaugė, kad gali dalintis patirtimi su medikais iš kitų šalių.

„Ukrainiečiai atvažiavo pagal vykdomus Europos Sąjungos projektus. Du medikai yra iš Kijevo, o kiti du –  iš Lvovo. Medikai tobulinasi ir mokosi Intervencijos radiologijos skyriuje, o mokymams vadovauja dr. A. Pranculis. Šiame skyriuje, jau kuris laikas atliekamos ypač sudėtingos kraujagyslių stentavimo, galvos kraujagyslių anomalijų operacijos. Operuojant šiais susirgimais pacientus, taikomas naujas, inovatyvus metodas, kuris leidžia tausoti pacientų sveikatą, o gijimo laikas po tokių operacijų yra kur kas trumpesnis. Todėl ir norime ukrainiečiams medikams parodyti pačius geriausius savo pasiekimus ir pasidalinti patirtimi“, – pasakojo ligoninės vadovas ir priminė:

„Visai neseniai Panevėžio ligoninė pasirašė memorandumą su Nursultano (Kazachstanas) Medicinos universitetu, o dabar išsiunčiau siūlymą bendradarbiauti su Zaporožės (Ukraina) medicinos universitetu.“

Panevėžietis medikas lankėsi Ukrainoje

Panevėžio ligoninėje pasisemti patirties ir pasitobulinti lankėsi 2 neochirurgai profesorius Aleksandras Kovalenko ir Ali Kaškim Ujang iš Nacionalinio Ukrainos medicinos mokslų Akademijos mokslinio-praktinio endovaskuliarinės neurorentgenochirurgijos centro ir 2 neurochirurgai Rostislavas Lozinskij ir Olegas Kobileckij iš Lvovo Nacionalinio medicinos Danilos Galickio vardo universiteto.

Ukrainos medikų vizitui į Panevėžio ligoninę pradžią davė ligoninės Intervencinės radiologijos skyriaus vedėjo dr. A. Pranculio vizitas į Ukrainą pernai rudenį.

Medikas iš Panevėžio, Kijeve vykusiame Ukrainos Neochirurgų suvažiavime, skaitė paskaitą apie insultų klasterius Lietuvoje, jų darbo principus, galimybes ir naudą pacientams.

Šis vizitas sulaukė didžiulio ukrainiečių specialistų susidomėjimo. Tuomet ir buvo aptarti Ukrainos ir Lietuvos specialistų bendradarbiavimo klausimai.

Vizitas trumpas, bet naudingas

Per savaitę 4 medikai iš Ukrainos susipažino su insultų gydymo, atliekant trombektomijas (trombų pašalinimas iš smegenų arterijų), teoriniais ir praktiniais aspektais.

Jie stebėjo Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojų atliekamas operacijas, išklausė teorinį kursą, susipažino su gydymo metodais, turima medicinine įranga, vienkartinėmis priemonėmis, pacientų gydymo galimybėmis mūsų ligoninėje šiandien ir vizijomis į artimiausią perspektyvą.

Pasiteiravus, kaip patiko svečiuoti ir tobulintis Panevėžio ligoninėje, medikai iš Ukrainos pasidžiaugė atsiradusia galimybe lankytis ligoninėje.

„Šis vizitas, nors trumpas, – labai naudingas. Susipažinome su Intervencinės rediologijos skyriaus veikla, įranga, darbo organizavimu ir galimybėmis. Buvo suteikta išsami teorinė ir praktinė informacija. Esame labai dėkingi už nuoširdų bendravimą, parodytą dėmesį. Atsiradus tinkamai progai, pakviesime Panevėžio medikus apsilankyti Ukrainos gydymo įstaigose“, – dėkojo visų ukrainiečių medikų vardu prof. A. Kovalenko.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.