Panevėžio ligoninėje stažuojasi Astanos medicinos universiteto rezidentai

Panevėžio ligoninėje stažuojasi Astanos medicinos universiteto rezidentai

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Rimvydo ANČEREVIČIAUS nuotr.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje iki gruodžio 7 dienos lankosi Astanos (Kazachstanas) Medicinos universiteto rezidentai. Jų į Panevėžį atvyko dešimt.

Galimybė apsilankyti Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atsirado šiais metai, kai gegužės mėnesį tarp ligoninės ir Astanos Medicinos universiteto buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis.

BIC

Plečia tarptautinį bendradarbiavimą

Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas naujienų portalui JP pasakojo, kad malonu sutikti svečius iš Kazachstano.

„Malonu, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė plečia tarptautinį bendradarbiavimą, kad mus pastebėjo ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Labai svarbu, kad didžiules galimybes turintis Astanos Medicinos universitetas savo partneriu Lietuvoje pasirinko Panevėžį. Tai džiugina ir įpareigoja mus toliau investuoti į naujausias technologijas, į specialistų kvalifikacijos tobulinimą“, – aiškino ligoninės vadovas ir tęsė:

A, Skorupskas.

„Besiplečiantys ligoninės bendradarbiavimo santykiai su Lietuvos bei užsienio aukštosiomis mokyklomis ir gydymo įstaigomis atneš naudą ne tik mūsų gydymo įstaigai, mūsų pacientams, bet ir Panevėžio miestui bei regionui. Panevėžio kraštas ne tik taps daugiau žinomas, bet ir daugės svečių, stiprės kultūriniai, moksliniai, verslo santykiai, o tai spartins tolimesnę Panevėžio regiono plėtrą.“

Atlieka praktiką

Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus koordinuojantis Astanos Medicinos universiteto rezidentų veiklą ligoninėje sakė, kad įdomu bendrauti su svečiais.

„Atvyko dešimt rezidentų. Tai radiologai, chirurgai ortopedai, nefrologė, pulmonologė ir keli reanimacijos rezidentai. Universiteto rezidentams tai praktika europinėje ligoninėje. Jie stebi, kokias procedūras atliekame, o visa tai, ką jie pamatys, galės gautas žinias pritaikyti praktiškai grįžę į namus“, – sakė M. Vaitkus.

Mokosi įvairesnių gydymo metodų

Pasak direktoriaus pavaduotojo M. Vaitkaus, jam, pagal specializacija, teko daugiau bendrauti su pulmonologe.

„Jie Astanoje turi daug apribojimų, kas pas mus daroma laisvai pulmonologijos srityje, pas juos ribojama. Jie daugiau dirba tabletiniu metodu, o mes taikome intervencinį, diagnostinį gydymą. Kadangi jie bus beveik mėnesį pas mus, susipažinsime su jų metodika ir kaip jie dirba. Praktiškai rezidentai plės savo žinias ir mokysis taikyti įvairesnius gydymo metodus. Jie įgaus daugiau praktikinės patirties“, – kalbėjo medikas ir sakė, jei gautų pakvietimą mielai apsilankytų Astanos Medicinos universitete.

Galimybė palyginti

Astanos Medicinos universiteto rezidentė pulmologė Aižan Aminova naujienų portalui JP pasidžiaugė galimybė stažuotis Panevėžio ligoninėje.

„Visi rezidentai turi jiems priskirtus prižiūrinčius medikus, kadangi esu pulmonologė bendrauju su pulmonologijos specialistu M. Vaitkumi. Į Respublikinė Panevėžio ligoninę atvykome praplėsti savo žinias ir galimybė palyginti europinį gydymą su mūsiškiu. Džiaugiamės turėdami galimybe pasimokyti, pasitobulinti. Tai tikrai įdomu ir reikalinga“, – džiaugėsi jaunoji pulmonologė A. Aminova.

Žiniomis pasidalins

Pasak rezidentės iš Astanos, jai pasisekė dvigubai, kadangi galės tobulintis ir administravimo srityje.

„Medikas M. Vaitkus – ligoninės direktoriaus pavaduotojas, todėl galėsiu susipažinti ir su ligoninės administracijos, vadybos darbu. Juolab kad, vadyba medicinos srityje – svarbi sritis. Nesvarbu, kad praktika Panevėžyje trumpa, bet ji labai naudinga – pakils žinių lygis, o jomis galėsiu pasidalinti su kolegomis. Per tą laiką, kuri esu čia, spėjau sudalyvauti atliekant punkcijas, stebėjau bronchoskopijos procedūrą bei dalyvavau pacientų apžiūroje“, – aiškino pulmonologė A. Aminova bei žadėjo susipažinti ir su Panevėžio miestu.

AIK

Apollo

Tevyne

Kraujo labaratorija

KTU

Basakojis

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.