9.6 C
Panevėžys
Šeštadienis, 13 balandžio, 2024

Panevėžio ligoninėje startavo unikalus projektas – lyderystės akademija gimnazistams

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoŽIVILĖ VEČIORKUTĖ
Panevėžio ligoninėje startavo unikalus projektas – lyderystės akademija gimnazistams.

Respublikinė Panevėžio ligoninė įsteigė medicinos lyderystės mokyklą moksleiviams. Jau sulaukta net 53-ių gimnazistų iš Panevėžio, norinčių įgyti patirties. Programa skirta 8–12 klasių moksleiviams. Į pirmąjį užsiėmimą atvyko 20 gimnazistų, kurie jau pasirašė lyderystės akademijos lankymo sutartis. Mokyklos tikslas – paskatinti jaunimą rinktis mediko profesiją.

Profesija sudėtinga

Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas paaiškino, kodėl steigia lyderystės mokyklą.

„Įgyti mediko profesiją sudėtinga – mokslas trunka labai ilgai, net virš dešimties metų. Pasaulinės tendencijos rodo, kad studijuoti mediciną pasiryžta vis mažiau jaunuolių, todėl nusprendėme organizuoti lyderystės akademiją. Paruošiamieji darbai ligoninėje vyksta ne pirmi metai. Baigusieji šią programą gauna papildomus balus stojant į aukštąsias mokyklas. Beje, ši programa turi tarptautinį sertifikatą“, – pradėjo pokalbį A. Skorupskas ir teigė, kad lyderystės mokykla – strateginis ilgalaikis ligoninės projektas.

Ugdys ateities lyderius

Pasak medicinos įstaigos direktoriaus, idėja įkurti lyderystės mokyklą kilo pasisėmus įkvėpimo iš Didžiosios Britanijos, JAV, Singapūro, Šveicarijos ir Izraelio medikų, jų požiūrio į lyderių atpažinimą, ugdymą ir auginimą.

„Į būsimus ateities lyderius turime investuoti dabar ir įvairiomis formomis. Juk jie – išskirtinės asmenybės dabar, o ateityje – įvairių sričių lyderiai ar vadovai, kurių pėdomis seks daugelis ligoninės bendruomenės narių. Būsimieji lyderiai taip pat bus mūsų ligoninės ambasadoriai tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų“, – teigė A. Skorupskas.

A. Skorupskas.

Juozo Miltinio gimnazijos mokinė Toma Pribušauskaitė paaiškino, kodėl nori lankyti užsiėmimus ligoninės lyderystės akademijoje.

„Labai svarbu įgyti pačias reikalingiausias žinias medicinos srityje, nes nežinai, kada jų gali prireikti. Be to, turiu svajonę tapti medike, nors šeimoje nėra medikų. Mano mamos draugė yra gydytoja, tai ir paskatino prisiregistruoti užsiėmimams akademijoje“, – sakė mergina.

T. Pribušauskaitė.

Dirbs stipri komanda

Panevėžio ligoninės vadovas pristatė komandą, kuri dirbs su lyderystės mokyklos moksleiviais.

„Tai ligoninės medikai, skyrių vedėjai, direktoriaus pavaduotojas medicinai Mindaugas Vaitkus, slaugos administratorė Rasa Masienė, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Sigitas Gailiūnas ir generalinis direktorius Visvaldas Matkevičius, LSMU profesoriai, Panevėžio vyskupas Linas Vodopjanovas OFM, Raudonojo kryžiaus Panevėžio skyriaus vadovas Linas Kakarieka ir Panevėžio Rotary klubo prezidentas Lauras Jagminas“, – sakė A. Skorupskas ir pristatė mentorius.

Panevėžio ligoninėje startavo unikalus projektas – lyderystės akademija gimnazistams.

Pagelbės profesoriai

„Mentorystę globos, dalinsis patirtimi ir padės jaunimui siekti aukštumų profesoriai kilę iš Panevėžio krašto:  Lietuvos sveikatos mokslų universiteto prorektorius Kęstutis Petrikonis, ilgametis buvęs odontologijos fakulteto dekanas, burnos, veido ir žandikaulių chirurgas Ričardas Kubilius ir gydytojas chirurgas, trijų vadovėlių bendraautorius, daugelio straipsnių chirurgijos tema autorius Žilvinas Saladžinskas“, – pristatė profesorius A. Skorupskas.

L. Vodopjanovas.

Linkėjo išmokti atjautos

Panevėžio vyskupas L. Vodopjanovas akademijos dalyviams linkėjo išmokti atjausti, paguosti ir išklausyti sergantį žmogų. Pasak vyskupo nei vienas operuojantis robotas nepakeis žmogaus akių žvilgsnio, rankų šilumos ir atviros širdies. Akademijos dalyviams dvasininkas linkėjo būti atviriems ir gyvenime rinktis tikrąsias vertybes.

L. Kakarieka.

Mokys pasirūpinti saugumu

Raudonojo Kryžiaus Panevėžio skyriaus vadovas L. Kakarieka informavo, kad mokiniai įgys žinių kaip suteikti pirmąją pagalbą nelaimės atveju: atpažinti nelaimingą atsitikimą, pasirūpinti savo saugumu, žinoti pagalbos veiksmų eiliškumą, atlikti gaivinimą, padėti užspringus, ūmių susirgimų (insultas, apsinuodijimas, epilepsijos priepuolis) ir įvairių sužeidimų atvejais.

L. Jagminas.

Linkėjo grįžti į gimtąjį miestą

Panevėžio Rotary klubo prezidentas Lauras Jagminas atskleidė, kad aktyviausių mokinių laukia stipendijos.

„Svarbiausia, kad jūs sukaupę patirtį, įgiję kvalifikaciją, žinias, grįžtumėte į Panevėžį ir toliau augtumėte. Rotary klubas įgyvendina sėkmingus projektus, susijusius su mokinių pažangumo skatinimu, kadangi jaunas motyvuotas žmogus yra didelis turtas. Norėdami jus paskatinti, trims labiausiai motyvuotiems ir aktyviausiems bus įteiktos stipendijos, kad tai būtų padėka už jūsų investuotą laiką į ateitį“, – sakė  L. Jagminas ir pridūrė, kad aktyviausius jaunuolius išrinks ligoninė.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Panevėžio ligoninė viena pirmųjų tarp šalies gydymo įstaigų pradėjo vykdyti viešųjų pirkimų procedūras per CPO LT

confident-noyce

Verslininkai apsilankė Panevėžio ligoninėje: domėjosi naujovėmis

confident-noyce

Panevėžio ligoninės požemiuose – unikalus medicinos muziejus

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau