Mineralinis vanduo iš gręžinio „Aukštaitija“, kurio gylis yra daugiau kaip 1 km, pasiekė Respublikinę Panevėžio ligoninę – vanduo pradėtas naudoti reabilitacijai. Mineralinis vanduo didelės mineralizacijos – sūrymas 114 g/l. Vanduo – bromidinis chloridinis, turintis natrio, kalio ir kalcio, todėl vartojamas balneologiniam gydymui.
Išoriniam gydymui
Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas pasidžiaugė, kad mineralinis vanduo iš gręžinio „Aukštaitija“ – jau ligoninėje.
„Gręžinio „Aukštaitija“ gylis 1010,9 m ir jis yra giliausias Lietuvoje. Minėto gręžinio vanduo naudojamas išorinio gydymo tikslams. Labai džiaugiuosi, kad mineralinis vanduo pasiekė ligoninę, ir tas procedūras, kurias anksčiau buvo galima gauti tik Likėnuose, dabar teikiamos Panevėžio ligoninėje. Vanduo konteineriais transportuojamas iš Likėnų į ligoninę, o per vamzdynus paduodamas į vonias. Ligoninėje labai išplėstas gydomųjų vonių spektras“, – pristatė naujovę A. Skorupskas.
Pasak ligoninės vadovo, mineralinis vanduo – labai didelės mineralizacijos.
„Mineralinis vanduo labiau panašus į sūrymą nei į mineralinį vandenį. Šis vanduo prisotintas daugybe mikroelementų – mineralų, sulfatų. Tuo išsiskiria iš kitų mineralinių vandenų. Jis yra sulfatinis, todėl jo poveikis žmogui yra kitoks nei kiti mineraliniai vandenys. Šis mineralinis vanduo patikrintas laiko ir jau naudojamas nuo seno“, – tvirtino Panevėžio ligoninės vadovas ir paaiškino, koks mineralinio vandens poveikis žmogaus organizmui.
Padeda greičiau pasveikti
„Vanduo naudojamas sergantiems sąnarių ligomis, virškinimo trakto ligomis, po insultų, kai yra komplikacijos. Žmogus po vonių greičiau sutvirtėja. Beje, vanduo tinka ir kai kurioms grožio procedūroms – prieš celiulitą. Mineralinio vandens panaudojimo galimybės plačios, ir labai džiugu, kad jau techniškai galime jį naudoti. Vonių reabilitacijos procedūrą galime teikti Panevėžio ligoninėje. Procedūros, paskyrus jas gydytojui, teikiamos besigydantiems stacionare arba ambulatoriškai“, – teigė A. Skorupskas.
Vandens procedūros efektyvios
Reabilitacijos skyriaus vedėja Birutė Vabalaitė paaiškino, kad ligoninėje pradėtas taikyti naujas gydymo metodas.
„Pradėjome teikti balneologinį gydymą – mineralines vonias su aukštos mineralizacijos vandeniu. Tomis procedūromis labai džiaugiamės – esame pirmieji, kurie teikiame šią procedūrą. Vandens procedūros labai efektyvios pacientams, turintiems judamojo-atramos aparato pažeidimus, patyrusiems įvairius lūžius, traumas, po insultų, infarktų, po protezavimo ir operacijų. Ligų, kurias galima gydyti mineralinio vandens procedūromis, sąrašas labai platus. Vonias taikysime pacientams, kuriems paskirtas ambulatorinis reabilitacinis gydymas ir turintiems gydytojo paskyrimą“, – aiškino medikė ir pristatė vandens vonios procedūrą.
Procedūra relaksacinė
„Vonios pripildomos mineralinio vandens, praskiesto paprastu vandeniu. Skiedžiamas mineralinis vanduo atitinkamomis proporcijomis, nes naudoti vien tik mineralinį vandenį negalima. Pacientas guli vonioje 15–20 min., kol vyksta mineralų įsiskverbimas į organizmą. Tai daugiau relaksacinė procedūra. Šis mineralinis vanduo nemaišomas su purvu. Reabilitacijos procedūros taikomos neseniai, ką tik pradėjome veiklą. Procedūros pacientui skiriamos kas antrą dieną – vidutiniškai penkios arba septynios procedūros“, – pristatė procedūrų vyksmą B. Vabalaitė.
Kviečia išbandyti reabilitaciją
Respublikinė Panevėžio ligoninė ir jos filialas Likėnų reabilitacijos ligoninė kviečia gyventojus atvykti reabilitacijai, išbandyti sveikatinimosi ir gydymosi procedūras, pasimėgauti teikiamais gamtos ištekliais – gydomuoju purvu, mineraliniu vandeniu, kurie suteikia reikšmingą ir natūralų poveikį visų brangiausiam turtui – sveikatai.