Panevėžio ligoninėje – naujas Geriatrijos skyrius

Panevėžio ligoninėje – naujas Geriatrijos skyrius

Raimonda MIKUČIONYTĖ / Luko VARANAUSKO nuotr.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atidarytas Geriatrijos skyrius, kuriame numatoma teikti Geriatrijos stacionarines paslaugas pagal patvirtintus specialius reikalavimus.

Iki šiol tokios paslaugos teikiamos buvo tik Vilniuje ir Kaune.

BIC

Skyrius – 60-mečiams ir vyresniems

Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai dr. Mindaugas Vaitkus pasidžiaugė, kad ligoninėje atsirado toks skyrius, o jame dirba jaunos, neseniai studijas baigusios medikės.

„Lietuvoje tai jau trečia ligoninė, kurioje bus teikiamos geriatrijos paslaugos. Pirmiausia šios paslaugos buvo pradėtos teikti Vilniuje ir Kaune. Geriatrijos skyriuje bus gydomi 60 metų ir vyresni ligoniai. Pagrindinis gydymo šiame skyriuje tikslas – pagerinti paciento biopsichosocialines funkcijas, grąžinti pacientą į bendruomenę“, – aiškino M. Vaitkus ir tęsė:

„Skyriuje dirba jaunų specialistų komanda: gydytojos geriatrės, kineziterapeutė, ergoterapeutė, gydytoja psichologė. Į pagalbą taipogi pasitelksime socialinius darbuotojus. Jau dabar naujame skyriuje gydosi 15 pacientų, o ateityje skyrius prasiplės ir jame turėsime 25 lovas. Ligoniai hospitalizuojami skubos ir planine tvarka.“

M. Vaitkus.

Geriatrija – ne slauga

Skyriui vadovaujanti gydytoja geriatrė Rita Vilimavičienė  teigė, kad stacionarinio gydymo metu pacientams atliekamas išsamus geriatrinis ištyrimas.

„Visuomenė sensta ir būtina tirti senėjimo priežastis. Skyriuje atliekame pažinimo funkcijų sutrikimą, depresijos pasireiškimus, įvertiname kasdienę veiklą, socialinę būklę, pagal poreikį – pusiausvyros ir koordinacijos tyrimas. Be to, koreguojamas medikamentų vartojimas, pritaikoma speciali mityba ir pacientams taikomos ergoterapinės ir kineziterapinės procedūros bei psichologinės konsultacijos. Visos šios priemonės padės senyvo amžiaus pacientui sugrįžti į visuomenę, o lėtinės ligos pristabdytos“, – pasakojo R. Vilimavičienė ir pabrėžė, kad geriatrija – tai ne slauga.

R. Vilimavičienė.

Padės grįžti į pilnavertį gyvenimą

Skyriaus vedėjai R. Vilimavičienei pritarė gydytoja geriatrė Jūratė Gudauskaitė, kineziterapeutė Ineta Kuodienė ir ergoterapeutė Jovaidė Jurėnaitė.

„Stacionarinio gydymo metu vyresnio amžiaus pacientams atliekami laboratoriniai ir instrumentiniai tyrimai (radiologiniai, ultragarsiniai, endoskopiniai tyrimai). Pagal poreikį pacientus konsultuoja gydytojai specialistai: oftalmologas, urologas, neurologas, chirurgas, fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, dietologas, kardiologas. Tai aktyvus gydymas. Labai svarbu, kad ir vyresnio amžiaus žmonės po gydymo grįžtų į pilnavertį gyvenimą ir galėtų savarankiškai gyventi“, – kalbėjo gydytoja J. Gudauskaitė ir dar kartą pabrėžė:

„Į Geriatrijos skyrių nebus hospitalizuojami pacientai, kuriems reikalingos intensyvios terapijos paslaugos, arba slaugos-palaikomojo gydymo ar paliatyviosios pagalbos paslaugos. Kaip jau sakėme, geriatrija – ne slauga.“

Reikšmė

Geriatrija – (gr. geron – senis + iatreia – gydymas; sk. gerijatrija) – medicinos šaka, tirianti senėjimo priežastis ir reiškinius, senatvės ligas, jų gydymą ir profilaktiką, siekiant sustabdyti ankstyvą senėjimą; kaip savarankiška šaka susiformavo XIX a.

AIK

H2Auto plovykla

Mano namukas

JUKmedia

Lazy Monkey

Dattoo tattoo

PIC

NĖRA KOMENTARŲ

Atsakyti

JP.LT už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.LT pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.