Panevėžio ligoninėje – kasmetinė vaikų ir paauglių psichiatrų konferencija

AutoriusRAIMONDA MIKUČIONYTĖFotoDOMAS URBONAS
Panevėžio ligoninėje – kasmetinė vaikų ir paauglių psichiatrų konferencija.

Respublikinėje Panevėžio ligoninėje vyksta vaikų ir paauglių psichiatrų konferencija – „Regioninio centro veikla teikiant psichikos sveikatos paslaugas vaikams ir paaugliams“.

Konferencijos tikslas – suburti ir informuoti šios srities profesionalus apie vaikų psichiatrijos aktualijas. Konferencijos lektorių pristatomi pranešimai ir diskusijos leis dalintis žiniomis ir patirtimi, skatins naujų idėjų ir perspektyvų formavimą bei galimą bendradarbiavimą tarp specialistų.

Konferencija aktuali

Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas teigė, kad tokios konferencijos šiuo metu labai reikalingos ir aktualios.

„Ne tik aptariamos pagrindinės šių dienų vaikų psichiatrijos aktualijos, bet ir dalijamasi naujausia informacija apie vaikų psichikos sveikatą ir psichikos problemas, jų priežastis ir gydymo galimybes. Be to, informacijos pasidalijimas skatina viešąjį dialogą su bendruomenėmis“, – apie konferencijos naudą kalbėjo įstaigos vadovas.

Panevėžio ligoninėje – kasmetinė vaikų ir paauglių psichiatrų konferencija.

Potrauminis sindromas

Pasak Panevėžio ligoninės direktoriaus, visoms problemoms, susijusioms su vaikų ir paauglių psichikos sveikata, turi įtakos pandemija ir karas Ukrainoje.

„Visa tai pavadinti galima potrauminiu sindromu, kuis turi dvi fazes. Viena fazė – ūmioji, kai padaugėja psichinių susirgimų ir jie paaštrėja. Tai ir smurtas, ir patyčios, o tai atsiliepia visuomenei. Antroji fazė – priklausomybių šuolis. Tai ir veipai, ir internetiniai žaidimai, ir kitos priklausomybės. Todėl ir norime atkreipti visuomenės dėmesį į minėtas problemas ir perspėti, kad situacija aštrėja“, – perspėjo A. Skorupskas.

Panevėžio ligoninėje – kasmetinė vaikų ir paauglių psichiatrų konferencija.

Skatinti toleranciją ir pakantumą

Panevėžio ligoninės vadovas mano, kad visuomenė turėtų būti tolerantiškesnė, jautresniems asmenims turintiems psichologinių problemų.

„Tokiems žmonėms reikia pagalbos. Jų negalima terorizuoti, atskirti nuo visuomenės, stigmatizuoti, nes tai dar labiau paaštrina situaciją. Neretai visuomenėje psichikos ligomis sergantys asmenys arba patyčių aukos yra stigmatizuojami, todėl jaučiasi sugėdinti ar neįvertinti. Jiems reikia pagalbos. Kita vertus, kai matome psichologiškai palūžusius vaikus, tai jų problemos prasideda šeimoje. Tėvai skiriasi, o į skyrybų procesą įtraukia vaikus, kurie negali savęs padalinti į dvi dalis – tarp tėčio ir mamos. Tokios situacijos traumuoja vaikus“, – kalbėjo A. Skorupskas ir kvietė tėvus atsimerkti ir pasirūpinti vaikų gerove.

Panevėžio ligoninėje – kasmetinė vaikų ir paauglių psichiatrų konferencija.

 Svarbiausia nelikti nuošalyje

„Atsižvelgdami į pastarųjų dienų įvykius – vaiko dramą, kuri susilaukė didelio susidomėjimo visuomenėje, neketiname likti nuošalyje ir siekiame atkreipti bendruomenės dėmesį. Tik sutelkus jėgas galime daugiau padėti tiems, kuriems labiausiai to reikia – vaikams ir paaugliams“, – kalbėjo A. Skorupskas.

Panevėžio ligoninės direktorius priminė, kad artėjant didžiosioms metų šventėms ligoninė kartu su Panevėžio vyskupija ir Vaikų ir paauglių psichiatrijos draugija bendromis jėgomis organizuoja kalėdinę tolerancijos skatinimo akciją „Mylinčios širdys gali pakeisti pasaulį“.

Panevėžio ligoninėje – kasmetinė vaikų ir paauglių psichiatrų konferencija.

Surengė Panevėžyje

Vaiko raidos centro gydytojas, vaikų ir paauglių psichiatras Mindaugas Gurevičius aiškino, kad konferencija šiais metais vyksta išskirtinai Panevėžyje.

„Tokia konferencija vyksta kasmet, bet paprastai ji rengiama sostinėje. Šįsyk surengta Respublikinėje Panevėžio ligoninėje“, – pasakojo M. Gurevičius.

Ieško sprendimų

„Problemų visada yra, bet joms išspręsti ieškome sprendimų. Panevėžio regione problemų yra, bet nėra labai prasta situacija ؘ– Vaiko raidos centre pradėjo dirbti daugiau psichiatrų specialistų, kurie sprendžia vaikų ir paauglių psichologines problemas. Į Vaiko raidos centrą pacientai kreipiasi iš viso Panevėžio regiono miestų ir miestelių“, – aiškino medikas.

Panevėžio ligoninėje – kasmetinė vaikų ir paauglių psichiatrų konferencija.

Vaikus irgi kamuoja nerimas, depresija

Pasak vaikų ir paauglių psichiatro, dažniausiai prašoma pagalbos prasidėjus nerimo sutrikimams.

„Vaikus ir paauglių dažnai kamuoja nerimas, depresija, aktyvumo ir dėmesio sutrikimai nustatomi mažesniems vaikams. Tokios diagnozės dažniausios. Į Panevėžio vaikų raidos centrą reabilitacijai kreipiasi tėvai su kūdikiais ir vaikais iki 7 metų, bei nuo 7 metų iki pilnametystės. Tačiau pagalba suteikiama ir patiems mažiausiems, kaip sakome nulinio amžiaus. Dirba ir psichiatrai, ir psichologai, ir raidos sutrikimo specialistai“, – sakė vaikų ir paauglių psichiatras M. Gurevičius.


Palikti komentarą

* JP.lt už komentarų turinį neatsako. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. JP.lt pasilieka teisę šalinti necenzūrinius, nekultūringus ir neetiškus skaitytojų komentarus, kaip ir tuos, kuriais skatinama visuomenės grupių nesantaika, šmeižiami ar įžeidinėjami žmonės, o duomenis apie tai Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka perduoti teisėsaugos institucijoms. JP.lt skatina komentuoti atsakingai ir gerbti kitų skaitytojų nuomonę.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Šalies ligonines smaugia skolos: tuo tarpu Panevėžio ligoninė jau penkeri metai dirba be skolų

confident-noyce

Į Panevėžio ligoninės vadovo postą 19 kandidatų: tarp jų – ir įtakingo Seimo nario žmona

confident-noyce

Panevėžio ligoninėje – edukacinė programa moksleiviams

confident-noyce

Naujausi straipsniai

Šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sutikti Skaityti daugiau